Login · Register
April 20 2019 15:31:24
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 Poznáš pravidlo 54321? Vďaka nemu sa naštartuješ aj do vecí, ktoré ťa nebavia

Jednoduché pravidlo pomôže s nerozhodnosťou aj úzkosťou.

Ak existuje na svete niekto, kto sa nikdy do ničoho nemusel premáhať, gratulujeme mu. Ak existuje niekto, kto nikdy nepocítil úzkosť, blahoželáme tiež. Ak však chceš s podobnými pocitmi bojovať, pomôže ti veľmi jednoduchá matematika.
Niekedy je ťažké fungovať tak, aby sme šli na 100 percent a zároveň sa necítili vyčerpaní. Často sa premáhame alebo sa musíme sústrediť na veci, pri ktorých cítime roztržitosť alebo sa necháme rozptýliť aj banalitami. Možno práve pre tieto prípady vzniklo pravidlo 5-4-3-2-1, aj keď už existuje niekoľko jeho verzií.
#1 Pravidlo 5-4-3-2-1
Mel Robbins je v súčasnosti jednou z najznámejších motivačných spíkeriek na svete, ktorá do životného váhania priniesla bod zlomu. Tým je práve spomínané pravidlo 5-4-3-2-1. To stojí na základoch metapoznávania. V momente, keď cítiš, že váhaš a vieš, že by si mal niečo urobiť, začni počítať obrátene, čiže 5-4-3-2-1, potom sa zdvihni a urob presne tú aktivitu, ktorú odkladáš, nechávaš na neskôr či sa jej snažíš vyhnúť.
Keď ho používaš, prerušuješ svoj zvyk o všetkom zbytočne veľa premýšľať a zo zložitých vecí robíš jednoduché. Skrátka si napočítaš od piatich k jednej a ideš. Pravidlo funguje ako nejaký počiatočný rituál, ktorý porušuje tvoje zlé návyky a spúšťa pozitívne nové zmeny správania. Stávaš sa menej nerozhodným a veci neodkladáš donekonečna.
#2 Pravidlo 5-4-3-2-1
Druhým pravidlom 5-4-3-2-1 si pomáhajú najmä ľudia, ktorí trpia napríklad úzkosťou či ich trápia starosti, ale nielen tí. Je vhodné aj pri depresiách, závislostiach, zníženom krvnom tlaku či zmierňuje stres. Toto pravidlo je akýmsi jednoduchým a efektívnym nástrojom všímavosti, ktorý používajú už aj viacerí psychológovia, pretože má potenciál vytiahnuť tvoj mozog z úzkosti tým, že ťa vracia do prítomnosti. Metóda je jednoduchá ako pri predošlom pravidle, čiže si odrátavaš od piatich k jednej, no pritom vymenúvaš aj veci zamerané na naše zmysly, teda zrak, zvuk, dotyk, vôňu a chuť.
Prvý krok nabáda tých, ktorí trpia momentom úzkosti, aby sa pozreli do svojho okolia a identifikovali päť vecí, ktoré vidia. Ďalej identifikujú štyri veci, ktoré možno počuť. Potom nasledujú tri veci, ktoré možno cítiť dotykom, čo môže byť niečo od pocitu nohy v zašnurovanej topánke až po prsteň na prsteníku. Nasledujú dve veci, ktoré môžeš cítiť nosom, napríklad voňavka. A na záver je potrebné si uvedomiť jednu vec, ktorá chutí.
"Pritiahnutie pozornosti k našim zmyslom nás aktivizuje v prítomnosti a počítanie konkrétnych vecí prerušuje tok našich myšlienok,“ vysvetlila Ellen Hendriksenová, klinická psychologička a autorka knihy "Ako byť sám sebou". Cvičenie pravidla 5-4-3-2-1 nám pomáha zamerať sa na okolie a podporuje zmyslové vnímanie.
nozz

Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

20-04-2019 02:04
[img]http://essaye
rudite.com/images/
banner/500x500.jpg
[/img]
write my essay https://essayerudi
te.com/write-my-es
say/ 100 bes

26-03-2019 04:14
Used college girl Ashton Please come in, and perceive free to fuck me Loaded, youthful and horny Girl-on-girl coworkers Karlie Montana Banks Huge titted blondie http://www.google.
tm/url?q=www.tubeo

22-03-2019 02:50
Rubdown for a small Princess Clean gash lezzies Vanda Violette Youthfull fledgling stunner group-fucked by several soldiers My friend's my was fucked by me in rear end Alexis is sexy after reading

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom