Login · Register
July 05 2020 09:02:42
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

nenechajte sa ničiť
Keď vás permanentne rozčuľuje nejaká kamarátka či niekto známy, je to jednoduché – vypustíte ho zo svojho života. Keď je to ale nejaký člen rodiny, všetko sa komplikuje. Rodina je predsa rodina.
Je to kdesi v nás, že tým, s ktorými nás spája rodinné puto, tolerujeme omnoho viac, než ostatným. Niekedy aj na úkor seba samých. Odísť sa vždy nedá, no to neznamená, že proti toxickému členovi rodiny sa nemôžete nijak brániť. Toxickým nemusí byť len človek závislý na alkohole, ale aj ten, kto je uštipačný, závistlivý, prehnane zvedavý, nafúkaný či závidiaci. Už asi viete, čo máme na mysli.
Prv, než vám poradíme konkrétne stratégie zvládania, by sme chceli poukázať na zopár vecí. Veľa ľudí prežíva vnútorný konflikt preto, že si myslí, že priznať pravdu znamená už viac nemilovať. To však nie je pravda. Priznať si svoj názor o niekom môže byť prvým krokom k tomu, aby ste mu pomohli. Pokojne sa môže stať, že niekto sa navonok správa veľmi nepríjemne, len aby zakryl to, že práve čelí veľkým problémom.

Žiaľ, sú aj ľudia, ktorí si neuvedomujú, že konajú zle, že ich správanie ubližuje iným, a že sú príliš egoistickí. Im sa dá len veľmi ťažko pomôcť – oni predsa pomoc „nepotrebujú“. Je len na vás, aby ste sa s takouto situáciou vyrovnali a akceptovali ich postoj. Môžete odísť, no nie vždy sa to dá. V tom prípade vám navrhujeme týchto 5 spôsobov, ako zvládnuť správanie toxického člena rodiny…
Neberte to osobne
Nezaslúžené urážky či výčitky od blízkej osoby sa nás vedia hlboko dotknúť. Vie to poriadne zabolieť a je náročné nebrať to osobne, no práve to je spôsob, ako to prekonať. Uvedomte si, že títo ľudia si slovnou agresiou väčšinou vybíjajú svoju zlosť, frustráciu alebo nespokojnosť. To, ako sa správajú k vám je odrazom toho, aký vzťah majú sami so sebou. Preto radšej nereagujte a neberte si ich slová príliš k srdcu.
Zastaňte sa samých seba
Rodina – nerodina, svoje si treba vedieť obrániť. Keď do vás niekto ustavične rýpe, alebo sa vás snaží využívať, je na mieste povedať „Dosť!“. Rovnako ako iní, i vy máte svoju dôstojnosť, svoju slobodu a svoje práva. To, že to niekto nechce pochopiť a rešpektovať, už nie je váš problém.
Odpúšťajte, ale nezabúdajte
Nezabúdať nie v zmysle túžby po pomste, ale skôr v zmysle, aby ste neboli naivní a v budúcnosti rátali s tým, čo môžete od konkrétnej osoby čakať. Akoby ste celú situáciu brali celkom racionálne, bez veľkých emócií. Nemá zmysel sa na nikoho hnevať, aj tak tým škodíte hlavne sebe.
Priatelia
Priatelia sú vraj rodina, ktorú si vyberáme sami. Iste ste už zažili, že toto porekadlo platí. Ak to máte doma husté, trávte viac času s priateľmi – s tými ozajstnými. Lebo len tí sa vás budú snažiť úprimne pochopiť a pomôcť vám najlepšie, ako budú môcť. Nezabúdajte ani na ostatných členov rodiny a kvôli jednému si nenechajte skaziť všetky vzťahy.
Nechajte pôsobiť dôsledky
Keď vám niekto ublíži, odpustite mu a zároveň zaujmite k jeho správaniu stanovisko. Rozdiel medzi týmto a pomstou či hnevom je v tom, že vy svoje správanie meníte ako dôsledok správania sa niekoho iného a nie preto, že mu chcete na revanš ublížiť tiež. Možno keď uvidí dôsledky, uvedomí si, v čom spravil chybu a napraví sa.
Na záver, malá rada: Vo vzťahoch, najmä tých v rodine, potrebujete zo všetkého najviac trpezlivosť – s inými i so sebou samým.
mesmerizingwords
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.