Login · Register
July 05 2020 08:48:06
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Rozdiely medzi súrodencami. Prečo ich rodičia robia?

Veta "Ja mám všetky svoje deti rovnako rád/rada" rodičia používajú veľmi často. Ak by sme sa však spýtali ich detí, či je tomu naozaj tak, nejedno by tvrdilo opak.


Rodičia si zvyčajne neuvedomujú, že preferujú viac jedno dieťa ako tie ostatné. A nikdy to ani nepriznajú. Je to spôsobené zvyčajne tým, že rodičia chcú, aby sa všetky ich deti mali rovnako dobre a tak najviac pomáhajú a "nadržiavajú stranu" tomu menej šikovnému či pomalšiemu. Chybou rodičov je to, ak si myslia, že práve takéto dieťa, ktoré preferujú, podstrkujú ho dopredu a "vyšliapavajú" mu cestičku sa bude viac snažiť a vyrovná sa tak šikovnejšiemu súrodencovi. Pravdou je to, že deti, ktoré dostávajú od rodičov neustále pomoc, si jednoducho na takúto situáciu zvyknú a to vedie paradoxne k lenivosti a zaostávaniu dieťaťa. Navyše, takýto model budú pokladať za normálny a očakávať ho i v dospelosti.

Robíte rozdiely medzi deťmi? Nečakajte, že sa ich vzťahy v dospelosti upravia.
Dieťa či deti, ktoré v rodine nie sú tak preferované to samozrejme cítia ako krivdu, aj keď im rodičia vravia, že sú viac životaschopné ako ich súrodenec a preto ich pomoc nepotrebujú. Omyl! Podľa odborníkov by každé dieťa, bez ohľadu na to aké je šikovné, malo dostať rovnako pozornosti a lásky ako ich súrodenec. Inak sa totiž môže stať nielen to, že dieťa bude žiarliť na pozornosť a lásku rodičov, ale i to, že sa medzi súrodencami nebude vyvíjať žiadny vzťah. Ak si myslíte, že v dospelosti si k sebe nájdu cestu, mýlite sa. Často sa totiž stáva, že takéto deti majú k sebe "vlažný" vzťah či sa dokonca nenávidia. A to len preto, že rodičia pochybili vo výchove.

Kto dostal viac?
Nič samozrejme nie je čierno-biele a tak sa nedá povedať, ktoré z detí z toho vyťaží najviac. Preferovaný súrodenec dostáva síce viac pozornosti, lásky a možno i finančnej podpory v dospelosti, ale častokrát sa z neho stáva nesamostatný jedinec, ktorý sa bez mamy a otca nedokáže o seba postarať. Neraz býva u nich ešte i v dospelosti a ony mu pomáhajú zo všetkých síl. V prípade smrti rodičov však nastávajú tomuto dieťaťu veľké existenčné problémy. Ak nič iné, minimálne sa mu odstrihne tok peňazí z rodičovského účtu. Naopak, dieťa, ktoré dostávalo menej (či už lásky, pozornosti alebo peňazí) sa s tým už od detstva naučilo žiť (aj keď to vždy cíti ako krivdu) a spolieha sa iba na seba a svoje schopnosti. Vie sa v živote "obracať", hospodáriť s rodinným rozpočtom aj v čase nepriaznivej finančnej situácie či komunikovať na úradoch. Paradoxne, tomuto dieťaťu dali rodičia viac. Naučili ho žiť a prebíjať sa životom bez pomoci druhých.

Text: -kk- pre oŽene.skKomentáre
#1 | fubaaro dňa October 02 2018 10:07:08
http://depresja-leki.pl Leki na depresję - opinie, działanie, cena
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.