Login · Register
February 18 2020 10:17:05
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
 

 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok

AKO MUŽI PREJAVUJÚ LÁSKU A PREČO "MILUJEM ŤA" NEMUSÍ NIČ ZNAMENAŤ
„Nechápem to,“ povedala a bezradne pokrčila plecami.

„Prečo je preňho také zložité povedať mi, že ma miluje?“

Bola ako mnoho iných žien, ktoré chceli od svojho partnera počuť tie dve čarovné slovíčka.

Slovíčka, ktorými by verbálne potvrdil svoje city, ktoré k nej prechováva.

Boli spolu už viac ako sedem mesiacov, po večeroch viedli dlhé rozhovory o smerovaní ich životov, predstavil ju svojim priateľom, prejavoval jej svoju náklonnosť.

Cítila sa s ním dobre, no keďže jej nikdy priamo nepovedal „milujem ťa“, začala mať pochybnosti, či z jeho strany skutočne ide o lásku.

„O čo iné by malo ísť?“ spýtala som sa.

„Neviem, ......možno je to galantný muž, ktorý vie, ako sa správať k svojej partnerke,“ povedala.

Keď mi opísala, čo všetko pre ňu robí a ako sa k nej správa, bolo mi jasné, že problém nie je v tom, že on jej ešte nepovedal tie dve očakávané slovíčka, ale v jej nepochopení spôsobu, akým jej preukazoval svoju lásku.

Ľudia (nielen muži) totiž prejavujú svoju lásku rôznymi spôsobmi.

Prejavy lásky už od útleho detstva prijímame od našich najbližších a podvedome si ich osvojujeme.

Objatie, bozk, stisk ruky, pohladkanie, milé slová, darčeky či drobné láskavosti sú len niekoľkými spôsobmi, ako vyjadriť inému človeku svoju náklonnosť.

Každý človek však preferuje iný spôsob, ako svoju lásku (náklonnosť) preukazuje. Zvyčajne rovnakým spôsobom chce lásku od iného človeka aj prijímať.
Veľa žien sa práve v partnerských vzťahoch ocitne v situácii, keď majú problém „dekódovať“ správanie muža, akým im preukazuje svoju lásku.

Ženy sú totiž zvyknuté priamo hovoriť o svojich pocitoch, preto je pre ne veľmi frustrujúce a ťažko pochopiteľné, ak im partner ani za svet nechce povedať „milujem ťa“.

Často sa v takýchto situáciách stáva žena neistá a zmätená, lebo nevie definovať city svojho partnera. Ženy totiž očakávajú od muža určitý druh správania (konania), pričom prehliadajú jeden podstatný fakt, že muži vyjadrujú svoju lásku ináč ako ženy.

Ako muži prejavujú svoju lásku
Vyjadrenie lásky slovami
Tento spôsob vyjadrenia je pre mnohých mužov problematický, pretože slovné vyjadrenie berú ako „prísľub“ či „záväzok“, ktorý treba dodržať.

Možno to vyplýva aj zo starého porekadla „Slovo robí chlapa“ (preto ho muž nechce porušiť) alebo zo strachu, že verbálnym vyjadrením „​milujem ťa“ dáva žene prísľub, že berie vzťah vážne, čím sa stáva „uzamknutým vo vzťahu“.

Muž sa preto môže dlhšiu dobu vyhýbať slovnému vyjadreniu lásky, čo však vôbec neznamená, že ženu nemiluje. Opak môže byť pravdou.

Muži zvyknú vyjadrovať svoju lásku skutkami, nie slovami.
Čo si treba všímať
Keďže teraz už vieš, prečo muži niekedy nechcú povedať tie dve čarovné slová, zameraj na predovšetkým na to, čo „ten tvoj partner“ robí. Ak ti jeho skutky (iné spôsoby preukazovania lásky) jasne dokazujú, že ťa miluje, je otázkou času, kedy ti to povie.

Iné spôsoby vyjadrenia lásky
Venuje ti svoj čas
Muž, ktorý ťa miluje, si vždy nájde na teba čas. Nehľadá výhovorky, prečo sa neukázal, ale hľadá spôsoby, ako byť čo najviac s tebou.

Zdieľa s tebou svoj život
Vo všeobecnosti sú muži viac uzavretí a o svojich pocitoch nezvyknú hovoriť. Muž, ktorý ťa miluje, sa nebojí otvoriť pred tebou svoj život a nechá ťa doňho vstúpiť.

Zdieľa s tebou svoje pocity, zážitky, skúsenosti, plány, myšlienky. ​Partnerke týmto správaním vyjadruje, že má v jeho živote špeciálne miesto.

S hrdosťou ta predstavuje svojej rodine a priateľom
Muž, ktorý ťa miluje, ťa nikdy neskrýva pred svetom. Práve naopak. Predstaví ťa svojej rodine a priateľom, aby ťa začlenil medzi ľudí, ktorí majú v jeho živote dôležité miesto.

Je tu pre teba aj v ťažkých a dôležitých chvíľach
Podpora v dôležitých a niekedy aj zložitých situáciách je pre každého človeka veľmi dôležitá. Partner, ktorý ťa naozaj miluje, tu je pre teba a postaví sa na tvoju stranu.

Plne ti dôveruje
Dôvera je najdôležitejšia ingrediencia každého zdravého vzťahu (nielen partnerského). Ak ti partner povie veľa vecí zo svojho života, dáva tým najavo svoju dôveru, že ho nezradíš a nepoužiješ ich proti nemu.

Dôveru ti prejavuje aj tým, že ti necháva priestor na „život mimo vzťahu“ (stretnutie s priateľmi, záľuby atď.).

Váži si ťa
Muž, ktorý ťa miluje, si váži tvoje názory, zásady a nesnaží sa ich meniť. Váži si ťa presne takú, aká si.

Si preňho prioritou
Človek si vždy nájde čas na ľudí a veci, na ktorých mu záleží. Pre muža, ktorý ťa miluje, si jeho prioritou, nie jednou z možností.

Urobí všetko preto, aby mohol byť s tebou, počíta s tebou, keď niečo plánuje. Svojimi skutkami ti jasne dáva najavo, aké miesto máš v jeho rebríčku priorít.

Darčeky
Kvety, bonbóny, vstupenky do divadla či kina atď. sú tiež spôsobom, ako muž môže žene preukazovať svoju lásku. Často je to iba bežný spôsob, ktorý sa „očakáva“, a nemusí byť nevyhnutne spätý s láskou partnera.

(Pozn.: Uviedla som len niekoľko príkladov. Samozrejme, v reálnom živote ich je oveľa viac.)

Prečo je dôležité pochopiť, ako muž vyjadruje lásku
Každý z nás vyrástol v inom prostredí a bol ovplyvnený inými ľuďmi. Prejavilo sa to aj na spôsobe vyjadrovania lásky. Kým niektorí ľudia sú úplne „kontaktní“ a sú pre nich úplne prirodzené objatia a bozky, iným viac vyhovuje rezervovanejší spôsob formou drobných láskavostí (napríklad pomoc s niečím).

Veľmi zaujímavo popísal spôsoby, akými ľudia vyjadrujú lásku, Dr. Gary Chapman v knihe „5 jazykov lásky“, na základe ktorej ľudia vyjadrujú lásku inému človeku:

slovami,
venovaním pozornosti (svojho času),
darčekmi,
drobnými láskavosťami (službami),
dotykom.
Je dôležité, aby partneri pochopili, ktorý spôsob preukazovania lásky vyhovuje každému z nich. Len tak sa vyhnú situácii, keď sa partner snaží vyjadriť lásku partnerke napríklad darčekmi, no partnerka očakáva nežné slová.

Hoci si muž myslí, že jej preukázal lásku darčekom, ona to neberie ako vyjadrenie lásky, ktoré u nej rezonuje najviac. Rozhovor na túto tému je najjednoduchším spôsobom, ako pochopiť potreby partnera.

Čo znamená, keď máš pri otázke, či ťa miluje, zvláštny pocit
Ak ťa muž miluje, cítiš to. Hoci je príjemné počuť to z jeho úst, cítiš to z každého jeho pohľadu a zo spôsobu, akým sa k tebe správa.

Ak však cítiš neustále pochybnosti a zvláštny nepríjemný pocit, je to pravdepodobne signál, že niečo nefunguje tak, ako má.

Buď preto k sebe čestná a pozri sa realisticky na to, ako sa k tebe správa. Jeho skutky ti povedia viac ako slová. Skutky totiž neklamú.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.