Login · Register
February 18 2020 10:45:31
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
 

 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok

Proč páry, které si vyměňují názory, se milují víc?
I když máte zdravé názory, můžete se hodně naučit od toho druhého.

Výměna názorů je hlavní formou komunikace. Poukazuje na individualitu, různé pohledy a schopnost učit se nové věci. Výměna názorů není nezbytným indikátorem toho, že existují problémy ve vztahu.

Psychiatr Dr. Gail Saltz v nemocnici Presbytarian v New Yorku vysvětluje, že zdravá výměna názorů vyžaduje dovednost, kterou si časem musíte vybudovat. Zde je pět jeho doporučení:

netrvejte na správnosti svého tvrzení
mluvte dříve, než pocítíte vztek
naslouchejte tomu druhému
držte se tématu
neříkejte něco, čeho budete později litovat
Výměna názorů neznamená, že váš vztah má problémy. Výměna názorů ve skutečnosti znamená, že dva lidé mají své vlastní myšlenky a názory. Mohou vás přivést ke společnému stolu a podílet se na zdravém způsobu života.

Vztahy, ve kterých nedochází k výměně názorů, mohou být konzervativní a plné napětí, protože ani jeden z partnerů se nechce podělit o své myšlenky, aby tím neublížil tomu druhému. Může to vést například k alkoholismu jednoho z partnerů.

Nedostatek argumentace může souviset i s nedostatečnou náklonností. Partneři mohou mít problém s důvěrou. Možná je na čase položit si tyto otázky:Čeho jste se dopustili, když neumíte vyjádřit své vlastní názory? Bojíte se překročit hranice? Opravdu se cítíte sami sebou? Bojíte se mluvit o svých nápadech a názorech?

Dr. Stephanie Sarkisová tvrdí, že existuje sedm faktorů pro zdravý a šťastný vztah a výměna názorů je jedním z nich.

Dále vysvětluje: „Nikdy jsem neviděla zdravý vztah, ve kterém by si partneři nevyměňovali názory. Partneři mezi sebou nikdy nebojují – ale vyměňují si názory. Pokud nějaké manželské páry přijdou ke mně do kanceláře a tvrdí, že si mezi sebou nikdy nevyměňovaly své názory, něco není v pořádku. Můžeme namítat bez boje. Výměna názorů je klidná metoda. Vy a váš partner řeknete své názory bez zbytečných nadávek a zvyšování hlasu. Někdy odsouhlasíte nesouhlas – a to je v pořádku.

Zjistěte, jaké jsou vaše názory, na kterých trváte za každou cenu – věci, od kterých nikdy neustoupíte. Nyní přehodnoťte tento seznam. Líbí se mi rčení, které zní: „Můžete si být vzájemně oddaní a zároveň otevření.“

Vždy budou existovat konflikty a problémy ve vztahu. Jakmile počáteční fáze vztahu skončí a vztah získá stabilitu, lidé mají tendenci vrátit se k sobě. Chtějí být vyslyšeni a pochopeni, následovat své touhy a být uznávání za to, kým jsou. Partneři, kteří si vyměňují názory, vyjadřují svou touhu být vyšlyšeni.

Budete-li konstruktivní, to neznamená, že bojujete. Vyjadřujete tím své potřeby. A šťastné páry si vzájemně naslouchají. Ve chvíli prudké diskuse partneři zůstávají uzemnění, a to je znamení vzájemného respektu. Můžete se vzájemně respektovat a ukázat svou zranitelnost.

Existuje rozdíl mezi konfliktem a opravdovým vyjádřením vašich myšlenek. Naučte se přestat bojovat. Pochopíte, o čem je důležité diskutovat a co je třeba nechat odejít.

Spisovatelka a motivační řečnice, Elizabeth Gilbertová, říká: „Šťastné manželství můžete změřit počtem jizev, které každý z partnerů nese na svém jazyku.“

Mlčení není vždy celostní či zdravý způsob, jak vybudovat důvěru ve vztahu. Být poslušní není projevem odvahy. Je to akt, u kterého slibujete věrnost tomu druhému a zároveň se cítíte jako mučedník. Z tohoto důvodu si může milující vztah, plný vzájemné důvěry, vyměňovat názory bez vzteku.Páry, které si vyměňují názory, mají tendenci být vášnivé. Některé páry se těší, že budou mít po intenzivní výměně názorů sex. Zvyšují se jim hormony a krevní tlak.

Odbornice na vztahy Dr. Pam Spurrová říká: „Způsob, jak se hádáte, vypovídá hodně o vašem vztahu. V moudrém vztahu partneři reagují a udržují oční kontakt, když se spolu hádají. Hašteření poukazuje na to, že se o sebe vzájemně staráte, přestože jste na svého partnera naštvaní. Například tím poukazujete na to, že chcete, aby váš partner pil méně alkoholu, a tím se staráte o jeho zdraví.“

Vzájemná úcta, láska, kompromisy, soucit a důvěra jsou důležitými faktory zdravého vztahu. Je to o sebeovládání. Nikdy nechcete urazit nebo nerespektovat milovaného člověka. Když jste ve vztahu sami sebou, vždy můžete upřímně říct, v co vy osobně věříte. Je to všechno o tom, jak se prezentujete v diskusi.„Nejpravdivější forma lásky je taká, jak se chováte vůči sobě samému, a ne, co cítíte k sobě navzájem.“ – Steve HallZdroj: powerofpositivity.com
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.