Login · Register
January 21 2021 07:54:41
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

poveryČierna mačka nosí smolu
V 14. storočí bola asociácia medzi čiernymi mačkami a diablom taká rozšírená, že ľudia verili, že čierne mačky spôsobujú pandémiu čiernej smrti, teda moru, a čierne mačky preto hromadne zabíjali. O dve storočia neskôr vrcholila hystéria kvôli čarodejníctvu, keď poverčiví Európania spájali čierne mačky s čarodejnicami – a táto predstava sa rozšírila aj do Ameriky, kde hrala svoju rolu počas čarodejníckych procesov v Saleme.

Prejsť pod rebríkom nosí smolu
Táto povera pravdepodobne vznikla na základe významu čísla tri v niektorých náboženstvách. V kresťanstve ho zastupuje Najsvätejšia Trojica – Otec, Syn a Duch Svätý. A pretože táto trojica je svätá, je následne sväté aj číslo tri. Keď je rebrík opretý o stenu, potom spoločne so stenou a zemou tvoria trojuholník. Prejsť pod rebríkom tak môže byť vnímané ako porušenie trojice – rúhanie.

Nešťastná trinástka
Za trinástku, ktorá podľa povery nosí smolu, môže jednak Judáš Iškariotský, ktorý zradil Ježiša Krista a bol 13. hosťom počas novozákonnej Poslednej večere. A druhým „páchateľom“ je ľstivý boh zo severskej mytológie Loki. Ten uvrhol svet do chaosu, keď ako 13. hosť prišiel na božskú večernú oslavu – a trikom prinútil iného z hostí, aby boha dobra a mieru zastrelil šípom.

Vysypaná soľ nosí smolu
Judáša je však možné viniť aj z povery, že vysypať soľ znamená smolu. Pozrite sa na slávny obraz Leonarda da Vinciho Posledná večera. Ježiš Iškariotský, zradný 13. hosť pri Ježišovej večeri, je zobrazený, ako lakťom prevrátil soľničku na stôl. Pretože Judáš zradil Ježiša, soľ, ktorú prevrátil, začala byť spájaná s jeho neblahými činmi. Našťastie existuje protiliek: Keď hodíte štipku onej rozsypanej soli cez ľavé plece, údajne tým oslepíte diabla a zažehnáte smolu, ktorú ste na seba rozsypaním soli privolali.

Zaklopať na drevo
Podľa nemeckého folklóru v stromoch prebývajú dobrotiví duchovia. Keď na kmeň stromu poklepeme, duchov prebudíme a zavoláme na svoju ochranu a pre šťastie.

Štvorlístok nosí šťastie
Šanca nájsť štvorlístok je údajne jedna ku 10 000, takže sú veľmi zriedkavé. Keď sa podľa legendy Eva dozvedela, že bude vyhnaná z raja, údajne si so sebou vzala štvorlístok, aby nikdy nezabudla na Rajskú záhradu. Teraz preto štvorlístok symbolizuje šťastie a prosperitu.

Keď padá hviezda, niečo si želaj
Podľa Ptolemaia museli bohovia otvoriť priestor deliaci pozemské nebo od božskej sféry, ak chceli sledovať ľudstvo. V takej chvíli mohli padajúce hviezdy preniknúť cez túto deliacu bariéru. A preto, keď vidíte na nočnom nebi padať hviezdu – viete, že sa bohovia pozerajú nadol a počúvajú. Teda aspoň podľa Ptolemaia.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.