Login · Register
September 25 2021 05:22:50
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


FB: Psycho-Hygiena
 facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n


Faloš ? úprimnosť ? vieš ich rozpoznať?
Falošný človek rešpektuje iba silných a vplyvných. Tých, z ktorých môže mať úžitok

-Falošní ľudia vidia len tých, ktorí majú v spoločnosti postavenie. Sú finančne zabezpečení. Neznížia sa pod svoju úroveň tak, že sa budú konktaktovať s ľuďmi z inej sociálnej vrstvy. Iba v prípade, že by z toho nejakým spôsobom profitovali. Úprimní ľudia rešpektujú druhých, pretože ich vnímajú ako ľudské bytosti či jedinečné osobnosti. Príklad vykreslila aj J. K. Rowling. Harry Potter nikdy nikoho neposudzuje a na druhej strane je Malfoy, ktorý si svoj okruh známych vyberá na základe pôvodu a bohatstva alebo ich jednoducho využil.

Manipulácia je blízka len falošnému človeku

-Úprimný človek nepotrebuje obdiv, falošný o pozornosť bojuje

-Úprimný človek ťa nepotrebuje očariť. Je jednoducho sám sebou a na nič sa nehrá. Falošný človek naopak potrebuje obdiv. Chce, aby ostatní vedeli, že je niekto. Ak ide o popularitu, dáva bokom všetky morálne princípy, len aby o ňom druhí vedeli. Príkladom je Shrek a princ Krasoň.

-Falošní sa chvália, úprimní sú pokorní

-Chválenie sa súvisí s predošlým bodom. Falošný človek rozpráva o všetkých svojich úspechoch, ktoré často aj prikrášli. Vykresľuje sám seba ako dokonalú, obľúbenú osobu, ktorá je bez jedinej chybičky. Najradšej hovorí sám o sebe. Vidieť si to mohol napríklad v rozprávke Kráska a zviera. Gaston stále rozprával o sebe a chválil sa aj tým, čo neurobil. Zviera bolo inteligentné, veľa čítalo, ale nikdy nepotrebovalo o svojom vzdelaní hovoriť.

Ohováranie je pre falošných, úprimní sa zas neboja povedať svoj názor

Vďaka morálnym princípom a silnej osobnosti dokážu úprimní ľudia bez problémov vyjadriť svoj názor. Nezáleží im dokonca ani na tom, či sa ich názoru niekto zastane. Aj keby boli všetci ostatní proti, úprimný človek si bude stáť za svojim. Ale rovnako vedia prijať aj iný pohľad na vec. Takúto silnú osobnosť si mohol vidieť v Titanicu. Molly Brownová bola zobrazená ako silná žena, ktorá sa nebojí ísť proti postojom elity. Opakom bola matka Rose.

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Týmto sa riadia falošní ľudia
-Vo filme Pýcha a predsudok na začiatku nie je celkom jasné, či je falošný pán Darcy alebo pán Wickham. Neskôr sa to ukáže. Pán Wickham sa tváril ako poctivý človek, ktorý vie dodržať slovo. Nakoniec bol vypočítavý a falošný. Z postavy pána Darcyho si mohol mať tiež zmiešané pocity. Nepotreboval sa chváliť, ale bol skutočne mužom, ktorý vedel dodržať slovo.

Falošní ľudia vždy kritizujú ostatných, aby vyzerali v spoločnosti najlepšie. Úprimní druhých chvália

Falošný človek má potrebu ostatných zhadzovať, aby on pôsobil ako ten najlepší. A vylepšovať svoj kredit na úkor niekoho iného je jasným znakom falošnosti. Tento znak si mohol spozorovať v Pánovi prsteňov. Aragorn sa vždy snažil ostatných podporiť. Kapitán Gondoru zaobchádzal so svojim služobníctvom, dokonca aj so synom, s neúctou.

Falošní ľudia sú milí, keď niečo potrebujú. Úprimní ľudia sa snažia byť starostliví stále

Hry o tróny zobrazovali oba typy. John Snow je úctivý voči všetkým a krásna Cersei sa správa milo len k tým, ktorí pre ňu budú užitoční. Jej príjemná tvár ťa jendoducho oklame. A takto to funguje aj v skutočnosti.


BrightSide (http://noizz.sk)
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.