Login · Register
October 20 2021 13:49:45
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Bylinky a ich účinky
Repík lekársky a jeho účinky
Repík sa vyskytuje na suchých lúkach a slnečných stráňach. Pri zbere sa zreže kvitnúca bylina aj s dolnými listami. Sušenie prebieha v tieni na prevzdušnenom mieste aj v zväzkoch alebo v umelých podmienkach pri teplote 35°C. Zbierané rastliny by nemali obsahovať plody.

Liečivé účinky:
Repík pomáha pri chorobách tráviacej sústavy, pri poruchách močových ciest a pečene, pri kĺbových a zápalových ochoreniach. Taktiež ho s obľubou používajú speváci, keďže je účinný pri poruchách hlasiviek.Šalvia lekárska a jej účinky
Rastlina pochádza zo Stredozemia. U nás sa pestuje niekoľko poddruhov v záhradách na slnečných a teplých miestach. Iba zriedka splanieva. Rozmnožuje sa semenami alebo delením trsov.

Liečivé účinky:
Silica znižuje vylučovanie potu, pôsobí protizápalovo, baktericídne a mierne močopudne. Vo väčších dávkach je však jedovatá. Triesloviny majú sťahujúce a protizápalové účinky. Šalvia priaznivo ovplyvňuje menštruačný cyklus a povzbudzuje činnosť pohlavných žliaz. Šalvia sa používa pri chorobách tráviacej sústavy, najmä žlčníka


Šípka a jej účinky
Šípky sa vyskytujú v celej Európe. Sú nenáročné na pôdu – rastú pri cestách, na skalnatých stranách a okrajoch lesov od nížin až do podhoria. Pestujú sa aj vyšľachtené odrody s väčšími a dužinatejšími šípkami a menším množstvom nažiek. Šípky sa zbierajú ešte pred dosiahnutím plnej zrelosti a musia sa rýchlo usušiť, aby nestratili vitamín C.

Liečivé účinky:
Šípky sa využívajú ako bohatý zdroj vitamínov, ktorý priaznivo ovplyvňuje zdravotný stav a imunitu organizmu. Majú blahodarný vplyv na látkovú premenu pri jarnej únave, v tehotenstve, dojčení, avitaminóze a rekonvalescencii, pri infekčných chorobách spojených najmä s horúčkami, a pri intoxikáciách, preventívne na zvýšenie odolnosti proti chrípke.


Hloh a jeho účinky
Hloh je ker s menšími konármi. Rastie najmä v nižších polohách v suchých listnatých alebo zmiešaných lesoch. Zbierajú sa mladé nezdrevnatené konáriky spolu s listami a kvetmi na začiatku kvitnutia alebo iba kvety, ktoré sú z liečebného hľadiska najcennejšie. Kvety aj plody sa rýchlo sušia v tieni.

Liečivé účinky:
Hloh pri dlhodobejšom užívaní upravuje poruchy srdcového rytmu. Znižuje rozsah porúch srdcového svalu a tiež krvný tlak. Taktiež pôsobí proti nervozite a poruchám spánku. V starobe má tonizujúci účinok na srdce.


Žihľava dvojdomá a jej účinky
Žihľava dvojdomá, ktorú familiárne nazývame aj pŕhľava, je v ľudovom liečiteľstve známa už od čias starých Rimanov. Tí sa vetvičkami žihľavy šibali po boľavých kĺboch, aby tak odohnali reumatické bolesti. Rastie na celom svete okrem Južnej Ameriky a tropických oblastí a v našich končinách kvitne od apríla až do septembra.

Liečivé účinky:
Žihľava má silné močopudné účinky, je preto cennou rastlinkou vtedy, keď potrebujete odvodniť organizmus. Dôležité je jej využitie pri detoxikácii organizmu, čo potrebujeme ako soľ pri nepríjemnej jarnej únave. Okrem toho čistí krv, pomôže zbaviť sa akné a naštartuje metabolizmus. Pripisujú sa jej aj protirakovinové účinky, je tiež silná proti reume a bolestiam kĺbov.

Pozor, intenzívne pitie žihľavového čaju by nemalo presiahnuť 3 týždne, po ktorých si treba dopriať dlhšiu pauzu.


Pestrec mariánsky a jeho účinky
Pestrec je veľmi zdravá bylinka, ktorej pôvod je na Kanárskych ostrovoch. V našich podmienkach sa dá pestovať ako okrasná rastlina. Dozrieva koncom septembra, kedy sa v plode tvorí látka silymarín, ktorá pomáha k prečisťovaniu pečene a k regenerácii buniek pečeňovej membrány.

Liečivé účinky:
Pestrec Mariánsky regeneruje pečeňové bunky. Je vhodný na zdravotné problémy typu Cirhóza a Steatoza. Taktiež napomáha pri zlých krvných a pečeňových testoch. Je nápomocný pri zažívacích ťažkostiach a problémoch so stolicou. Pestrec má významný prínos pre náš organizmus. Je to silný antioxidant, čo znamená, že spomaľuje starnutie a bráni vzniku civilizačných ochorení.


Zázvor a jeho účinky
Zázvor, tiež nazývaný ďumbier, bol najskôr pestovaný na juhu Číny a neskôr sa rozšíril aj do Indie. Vďaka moreplavcom sa neskôr dostal aj na Blízky východ a do okolia Stredozemného mora.

Liečivé účinky:
Zázvor sa používa pri nevoľnosti a žalúdočných problémoch. Podporuje vylučovanie slín, používa sa aj na podporu chuti do jedla, proti kašľu a prechladnutiu. Tlmí zrážanie krvi, zlepšuje jej prietok a tým prispieva k ochrane srdcovo-cievneho systému. Znižuje riziko infarktu, artériosklerózy a tíši bolesti hlavy. Rovnako účinne dokáže tlmiť nauzeu (nevoľnosť) a žalúdočné kŕče, preto sa ďumbier úspešne radí medzi najlepšie lieky proti cestovnej nevoľnosti.

Využíva sa aj pri varení, no najmä v zimných mesiacoch sa ako prísada do čaju. Má typickú štipľavú chuť, ktorú spôsobujú látky kapsaicín a ingerol. Zázvorový čaj s citrónom a medom je bomba proti chrípke a prechladnutiu. Jeho pravidelným pitím bojujete proti zlému cholesterolu a proti rakovine hrubého čreva.

Doprajte si chutný a silný zázvorový čaj ako skvelú podporu vašej imunity.


Rakytník a jeho účinky
Rakytník je ker, ktorý sa vyskytuje najmä v Číne, Mongolsku, Nepále, Indii a na Sibíri, rozširujúci sa aj v celej Európe. Je tŕnitý, obyčajne dva metre vysoký, má zeleno-strieborné listy a oranžové bobule.

Liečivé účinky:
Rakytníku sa tiež hovorí „rastlina budúcnosti“. Má vysoký obsah vitamínu C a je výbornou zásobárňou vitamínu A. Má biostimulačné účinku, vďaka ktorým podporuje imunitný systém. Rakytník sa užíva pri rôznych virózach ako angína a chrípka. Jedna bobuľa rakytníka obsahuje celú dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.