Login · Register
December 10 2018 07:21:03
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 poučné
Poznáš pravidlo 54321? Vďaka nemu sa naštartuješ aj do vecí, ktoré ťa nebavia

Jednoduché pravidlo pomôže s nerozhodnosťou aj úzkosťou.

Ak existuje na svete niekto, kto sa nikdy do ničoho nemusel premáhať, gratulujeme mu. Ak existuje niekto, kto nikdy nepocítil úzkosť, blahoželáme tiež. Ak však chceš s podobnými pocitmi bojovať, pomôže ti veľmi jednoduchá matematika.
Niekedy je ťažké fungovať tak, aby sme šli na 100 percent a zároveň sa necítili vyčerpaní. Často sa premáhame alebo sa musíme sústrediť na veci, pri ktorých cítime roztržitosť alebo sa necháme rozptýliť aj banalitami. Možno práve pre tieto prípady vzniklo pravidlo 5-4-3-2-1, aj keď už existuje niekoľko jeho verzií.
#1 Pravidlo 5-4-3-2-1
Mel Robbins je v súčasnosti jednou z najznámejších motivačných spíkeriek na svete, ktorá do životného váhania priniesla bod zlomu. Tým je práve spomínané pravidlo 5-4-3-2-1. To stojí na základoch metapoznávania. V momente, keď cítiš, že váhaš a vieš, že by si mal niečo urobiť, začni počítať obrátene, čiže 5-4-3-2-1, potom sa zdvihni a urob presne tú aktivitu, ktorú odkladáš, nechávaš na neskôr či sa jej snažíš vyhnúť.
Keď ho používaš, prerušuješ svoj zvyk o všetkom zbytočne veľa premýšľať a zo zložitých vecí robíš jednoduché. Skrátka si napočítaš od piatich k jednej a ideš. Pravidlo funguje ako nejaký počiatočný rituál, ktorý porušuje tvoje zlé návyky a spúšťa pozitívne nové zmeny správania. Stávaš sa menej nerozhodným a veci neodkladáš donekonečna.
#2 Pravidlo 5-4-3-2-1
Druhým pravidlom 5-4-3-2-1 si pomáhajú najmä ľudia, ktorí trpia napríklad úzkosťou či ich trápia starosti, ale nielen tí. Je vhodné aj pri depresiách, závislostiach, zníženom krvnom tlaku či zmierňuje stres. Toto pravidlo je akýmsi jednoduchým a efektívnym nástrojom všímavosti, ktorý používajú už aj viacerí psychológovia, pretože má potenciál vytiahnuť tvoj mozog z úzkosti tým, že ťa vracia do prítomnosti. Metóda je jednoduchá ako pri predošlom pravidle, čiže si odrátavaš od piatich k jednej, no pritom vymenúvaš aj veci zamerané na naše zmysly, teda zrak, zvuk, dotyk, vôňu a chuť.
Prvý krok nabáda tých, ktorí trpia momentom úzkosti, aby sa pozreli do svojho okolia a identifikovali päť vecí, ktoré vidia. Ďalej identifikujú štyri veci, ktoré možno počuť. Potom nasledujú tri veci, ktoré možno cítiť dotykom, čo môže byť niečo od pocitu nohy v zašnurovanej topánke až po prsteň na prsteníku. Nasledujú dve veci, ktoré môžeš cítiť nosom, napríklad voňavka. A na záver je potrebné si uvedomiť jednu vec, ktorá chutí.
"Pritiahnutie pozornosti k našim zmyslom nás aktivizuje v prítomnosti a počítanie konkrétnych vecí prerušuje tok našich myšlienok,“ vysvetlila Ellen Hendriksenová, klinická psychologička a autorka knihy "Ako byť sám sebou". Cvičenie pravidla 5-4-3-2-1 nám pomáha zamerať sa na okolie a podporuje zmyslové vnímanie.
nozz

doporučujeme!!!!!!
Milí priatelia,
blížia sa Vianočné sviatky rodiny a aj sa budeme lúčiť z rokom 2017.Budeme robiť osobnú inventúru čo sa nám podarilo,čo sme nestihli a koho sme stratili.
Rada by som Vám pripomenula a pozvala na každoročný zvyk ukončiť rok stretnutím a spoločne doriešiť každý z nás to čo sme nestihli vo vzťahu k sebe ,k priateľom, k rodičom,k rodu , na pracovisku atd.

Dňa 10.12.2017 organizujeme seminár na ktorý Vás srdečne pozývame

Začíname 9.30 hod.
10.00 hod. Meditácia a zladenie energie v kolektíve
10.30 hod. zapojíme sa do rodovej línie a vplyv na jednotlivca alebo na
jeho život,prácu,rodinu, vzťah,deti pomocou stavania
rodinných konštalácii /viď pod textom/
13.00 hod. Prestávka na obed
14.00 hod. Meditácia pomocou bubnov a hrkaliek sa vypravíme do inej
reality /šamanská technika/ hľadať svoj cieľ ,cestu ku šťastiu
a pohody

15.00 hod. Spoločne vytvoríme a zasvätíme mandalu šťastia a pohody
na rok 2018 z Vašich veci,ktoré donesiete na zasvätenie a ktoré si odnesiete a môžete pre šťastie darovať
svojím blízkym.
Mandalu si môžete od fotiť a pre posielať priateľom pre
šťastie.
16.30 hod. Predpokladané ukončenie spoločnou meditáciou s
poďakovaním za rok 2017 a s prianím všetko dobrého do
roku 2017

Stretnutie sa uskutočni v Mosonmagyavoar,Pazsit utca 31 A
26 km od Bratislavy.
Prihlásených účastníkov prepojíme dopravou z Bratislavy ale aj z iných lokalít.
Čo si máte doniesť - dobrú náladu / alebo problém ktorý budeme riešiť/
ak ste piekli tak sa podelte svojím umením
predmety,ktoré chcete očistiť a posvätiť
cena 23 Eur/osoba
Nezamestnaní a bez príjmu vstup za 1 Euro

V prípade že vo vašom meste bydliska zorganizujete kolektív minimálne 10 ľudí máte seminár grátis /cena u Vás pre osoby je 26 Eur /osoba/
Kontakt:
Marika .0903721350

alebo email: [email protected]

Rodinné konštelácie podľa Hellingera

Každý z nás je súčasťou rodinného systému, s ktorým je hlboko spojený a má právo patriť doňho ako rovnocenný člen. V prípade, že urobil niečo „zlé“, alebo za niečo trpel, neskorší členovia systému majú tendenciu to vyrovnať tak, že to vo svojom živote zopakujú. Deti nesú zodpovednosť za rodičov, akoby vinu za ich problémy, ktoré im nepatria. Medzi takéto udalosti patrí:

adopcia, týranie, potrat, incest
predčasná smrť rodiča alebo dieťaťa - je bremenom pre matku a jedného zo súrodencov
zajatie, účasť na vojne - utrpenie a strach je bremenom, ktoré nesie niekto z ďalšej generácie a môže žiť ako obeť alebo pomstiteľ
strata majetku - nesieme ju v podobe nedostatku peňazí ap.
ťažká nemoc, rozvod, potrat, alkoholizmus, adopcia, týranie - tieto ťažké osudy máme tendenciu "zopakovať" a každopádne nám chýba do života energia, ktorej nedostatok sa môže prejaviť v partnerskom vzťahu, na zdraví či úspešnosti v práci

Tí, ktorí urobili niečo zlé (vrah, vojnový zločinec, väzeň), sú z rodinného systému vylúčení, zabudnutí. Aj ich osud je s našim spojený aj napriek tomu, že bol rodinným tajomstvom alebo sme ich osobne nepoznali. Pocity viny alebo iné emócie, ktoré za nich preberáme, môžu spôsobiť:

neúspešnosť v práci - nedožičenie si úspechu
partnerské problémy - našu energiu lásky dávame niekomu mŕtvemu a chýba nám pre partnerský vzťah
sklon k nehodám, myšlienky na smrť - našu dušu to ťahá zo života za niekým, koho smrť sme neprijali, i keď sme dotyčného nepoznali
problém s deťmi - konfliktné deti robia vylomeniny, generačné konflikty (deti nás upozorňujú, že je v rodinnom systéme nejaký problém, ktorý treba vyriešiť - niekto chýba, neprijatá smrť niekoho, a podobne)
neplodnosť (problém s otehotnením) - nosíme skrytý strach zo straty dieťaťa, ktorý mala naša babka po strate svojho dieťaťa
psychické poruchy - akékoľvek ťažké rodinné bremeno, ktoré nedokážeme uniesť, a preto unikáme
vážnu chorobu v detstve - prehrávame osud niekoho zo systému, kto zomrel predčasne
ťažkú nemoc, rozvod, potrat, alkoholizmus, týranie - tieto ťažké osudy máme tendenciu "zopakovať" a každopádne nám chýba do života energia, ktorej nedostatok sa môže prejaviť v partnerskom vzťahu, na zdraví či úspešnosti v práci
odstranenie prekliatia.magie
očista domova , pracoviska
škola , prospech . prosperita

Tieto príčiny a následky sú omnoho rôznorodejšie a zložitejšie. Tieto som uviedla len ako jednu z možností.

Na prácu rozostavenia rodinného systému stačí, ak príde jeden člen, ktorý si z účastníkov vyberie zástupcov za členov svojej rodiny a rozostaví ich do priestoru. Títo zástupcovia začnú pociťovať pocity a emócie zo vzťahov (nenávisť, hnev, lásku, túžbu nasledovať mŕtveho), a tak vynesú na svetlo skryté vplyvy, ktoré pôsobia. Tak máme možnosť vidieť, kam uniká energia rodinnej lásky alebo kde sa zasekla. Dobrým riešením je prijatie, pochopenie a ocenenie, ktorým sa zharmonizujú narušené vzťahy, zastaví sa pôsobenie deštruktívnych síl a obnoví sa prúdenie lásky. Po zharmonizovaní systému cíti klient, ktorý požiadal o rozostavenie, veľkú úľavu, ale úžitok majú aj tí, ktorí predstavujú členov jeho rodiny, aj prizerajúci sa, pretože nás oslovia problémy iných tým, že ich sami v sebe nosíme.

Rozostavením sa dá pomôcť aj pri nefungujúcej firme.

Táto metóda sprostredkováva pomocou krátkodobého postupu hlboko pôsobiaci obraz vlastnej rodinnej konštelácie. Tým pomáha dostať sa ku koreňom najrôznejších vážnych životných ťažkostí, ktoré nám nedovoľujú jednať v súlade s vlastnou žiaducou identitou ako zdravý dospelý človek. Príčiny týchto ťažkostí je potrebné vyzdvihnúť z nevedomej oblasti do nášho vedomia, aby sme sa vedeli s nimi vysporiadať. Nesmie chýbať ochota zmieriť sa a prijať skutočnosť takú, aká je. Zvlášť v spojení s terapiou pevným objatím podľa Prekopovej nám pomôže prijať našich predkov so všetkým, čo k nim patrí tak, aby sme si mohli vážiť sami seba i to, čo sme po nich zdedili.

Klient podľa vlastných pocitov a videní postaví svoju súčasnú alebo pôvodnú rodinu a znázorní tak jej systém. Každého člena rodiny zastupuje jeden člen skupiny. Klient dá každému človeku také miesto v priestore, aké cíti, že má v jeho rodine. Zástupca potom vyciťuje za toho, koho zastupuje, bez toho aby do neho premietal svoje vlastné pocity. Terapeut podľa výpovedí a postojov zúčastnených hľadá chybu, ktorá pôsobí v rodinnom systéme, a rieši ju zmenou postavenia, až kým nenájde optimálny stav.

Stručne uvedené zákony platné pre správne fungovanie systému rodiny tak, ako ich na svojej prednáške v Prahe v r. 1999 uviedol Bert Hellinger.
Sofa
Ak chceš žiť a nie prežívať zbav sa,,,, návykov ako
-všetko analyzovať nad všetkým premýšľať
-žiť v minulosti
-báť sa zmeny
-každému sa zavďačiť
-znižovať svoju hodnotu
Som tu pre teba Sofa/0900511020/
www.vestenie-sofa.eu
Neurologové navrhnuli píseň, která okamžitě redukuje neklid. Už jste ji slyšeli?


Slyšeli jste o muzikoterapii? Už dávno je známo, že jisté písně nás dokáží uklidnit a probouzí v nás různé emoce. Vědci z Velké Británie pod vedením dr. Davida Lewisa - Hodgsona z „Minilab International“, složili výjimečnou píseň… „Weightless“ (vzpomaluje tep posluchače, snižuje krevní tlak a redukuje hladinu stresu.Vědci ale varují, abychom tuto hudbu neposlouchali při práci, protože člověka uvolní až příliš a schopnost se soustředit výrazně klesá.

Pokud jste nervózní, udělejte si teplou koupel a poslechněte si tuto skladbu. Dejte vědět, jestli vám pomohla! :)
pokora
To, co jich naučil jejich profesor, nenajdou v žádné knize... Moudrý člověk!

Na školách a univerzitách bychom se neměli učit jenom praktické zručnosti a teoretické poznatky, ale dbát i na dobré hodnoty. Je to tak ale v praxi? Ukazuje se, že všechno záleží od učitele! Jeden profesor medicíny se rozhodl ukázat svým studentům, jak by se měli v budoucnosti chovat ke svým pacientům a dalším lidem, které v životě potkají.
To, co nenávidí snad každý student je neočekávaný test. Jistý profesor University Medicíny miloval překvapení tohoto typu, ale při tomto testu položil ještě jednu neobvyklou otázku. Chtěl po studentech, aby napsali... jak se jmenuje žena, která uklízí přednáškové místnosti. Reakce studentů byly různé. Někteří na otázku hleděli s nedůvěrou a velice pochybovali o tom, že za něco tak banálního by jim byly strhnuté body. Druzí se divili, proč jim profesor zadal takovou otázku a další se dokonce začali smát. Nejsmělejší ze studentů se profesora nahlas zeptal: „Poslední otázka je nějaký vtip, že ano?“ Odpověď profesora všechny zaskočila.


Profesor s přísným výrazem odvětil, že otázka v žádném případě vtip není a můžou za ni získat body. Pak dal svým studentům za vyučenou a řekl:

„Během výkonu vašeho povolání potkáte mnoho lidí. Každý člověk bude svým způsobem důležitý. Každý si zaslouží uznání, hezké přivítání a úsměv.“

Je důležité, abychom nikdy nezapomínali na to, že každý si zaslouží slušné jednání. Příliš často zapomínáme například popřát hezký den člověku, který myje schodiště nebo například listonošovi.

PS. Uklízečka se jmenovala Maria. Uhodněte, kolik studentů napsalo správnou odpověď.

Taková lekce pokory by byla dobrá pro všechny, nemyslíte?
V ktorom mesiaci ste sa narodili? Zistite, aké choroby vás najviac ohrozujú

Možno ste to netušili, ale mesiac, v ktorom ste sa narodili, ovplyvňuje nielen osobnosť, ale aj váš zdravotný stav!

čitaj viac,,,
Máte už dosť motivačných citátov? Skúste si náladu zlepšiť týmito...
Život nie je ľahký. Veľakrát nás vystaví situáciám či emóciám, na ktoré nie sme pripravení. Presne v týchto chvíľach potrebuje človek „nakopnúť“, alebo si len niečím zlepšiť náladu. Ak motivačné citáty nie sú práve to, čo by ste potrebovali ku šťastiu, skúste niečo iné. Napríklad sarkastické citáty. Vitajte v realite.
#1 Nekráčaj za mnou, pretože nedokážem viesť. Nekráčaj predo mnou, pretože nedokážem nasledovať. No nekráčaj ani vedľa mňa, pretože tvoju prítomnosť jednoducho nedokážem vystáť.
________________________________________
#2 Cesta dlhá tisíce kilometrov začína pokazeným chladičom a defektom.
________________________________________
#3 Nikdy nezabúdaj na to, že si jedinečný. Presne tak, ako zvyšných 7 miliárd ľudí.
________________________________________
#4 Keď si myslíš, že na tebe už nikomu nezáleží, skús jeden mesiac nezaplatiť účty.
________________________________________
#5 Daj človeku rybu a bude ju jesť celý deň. Nauč ho, ako sa ryba chytá a on bude celý deň sedieť na lodi a piť pivo, aby potlačil hlad.
________________________________________
#6 Každý vyzerá normálne, pokiaľ ho nespoznáš bližšie.
________________________________________
#7 Nikdy nepremárni skvelú príležitosť byť ticho.
________________________________________
#8 Si výsledkom evolúcie, ktorá trvala niekoľko miliárd rokov. Skús sa podľa toho správať.
________________________________________
#9 To, že majú legíny schopnosť natiahnuť sa neznamená, že sú určené pre každého.
________________________________________
#10 Človek, ktorý nechce počuť sarkastickú odpoveď, by nemal klásť hlúpe otázky.
________________________________________
#11 Ak si na svojej životnej ceste ešte nestretol diabla, neteš sa. Znamená to totiž len to, že idete rovnakým smerom.
________________________________________
#12 Keď niečo povieš a ľudia prekrútia očami, nezúfaj. Možno len hľadajú svoj mozog.
________________________________________
#13 Nič tak nerozžiari miestnosť, ako neprítomnosť niektorých ľudí.
Odpovedzte si s niekým na týchto 36 otázok a je takmer isté, že sa do seba zaľúbite

Existuje štúdia psychológa Arthura Arona (a ďalších), ktorá skúma, či sa intimita medzi dvoma cudzincami môže urýchliť tým, že sa navzájom vypracujú špecifickú sériu osobných otázok.
Otázok je 36 a sú rozdelené do troch skupín, pričom každá skupina je navrhnutá tak, aby skúmala partnera hlbšie než predchádzajúce. Tento test skúšali aj postavy Penny a Sheldon v populárnom seriáli The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku) v 8 sérií, 16. časti. Ak neveríte, že tento test má niečo do seba, dajte mu šancu a vyskúšajte ho. Ktovie, ako dopadne 37. otázka.

čítaj viac,,,
Dozvedieť sa o sebe niečo viac nikdy nie je na zahodenie...
Ľudstvo žije na tejto planéte nejaký ten piatok. Človek však nie je jediný druh na Zemi, i keď sa tak niekedy správa a v dôsledku egoizmu ničí všetko navôkol. Od živočíchov sa líši niečím podstatným. Je to práve schopnosť myslieť spôsobom, ktorý je pre človeka charakteristický. A naša myseľ môže ovplyvniť naše správanie, ktoré sa snaží pochopiť psychológia.

čitaj viac,,,
Sníva sa vám často? Toto je 20+ najčastejších snov a ich význam
Či si to už uvedomujete alebo nie, sníva sa vám. Každú noc. Pochopte, aj váš mozog si potrebuje vyčistiť hlavu a oddýchnuť. Robí to práve cez sny.
Niekedy sú také príjemné, že by sme sa najradšej nezobudili, inokedy ich musíme predýchavať ešte pár minút po prebudení. Sny sú zvláštne a už odpradávna ľudí fascinujú a nútia premýšľať nad tým, aký je ich význam.
Tieto sny majú ľudia najčastejšie a ich význam je takýto…

čitaj viac...
Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom