Login · Register
March 08 2021 18:45:38
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Človek (filozofia)

Človek je vo filozofii spoločenská bytosť nadaná rozumovou schopnosťou, vedomím a článkovanou rečou, schopná vyrábať pracovné nástroje a ovplyvňovať nimi prostredie, v ktorom žije, reflektovať svoj život, dávať mu zmysel a vytvárať kultúru. Podstatou bytia človeka je transcendencia, maximom bytia človeka je byť kultúrnym, kultúra. Podstatou bytia kultúry je inscendencia (čiže transcendencia smerom dovnútra človeka). Človek interaguje so svetom v podobe rôznych foriem/módov osvojovania si ho.

0900511020 sme tu pre teba,,,
pre vás
Pijte tam, kde pije kůň.
Kůň nikdy nepije špatnou vodu.
Postavte postel tam, kde spí kočka.
Jezte ovoce, které nakousl červ.
Klidně trhejte houby,
na kterých sedí mouchy a komáři.
Zasaďte strom do země,
kterou rozryl krtek.
Postavte dům na místě,
kde se ohřívá had.
Vykopejte studnu tam,
kde se ptáci ukrývají před horkem.
Usínejte a vstávejte se slepicemi,
získáte zlaté zrnko dne.
Jezte více zeleně,
budete mít silné nohy
a odolné srdce jako zvířata.
Častěji plavte,
budete se cítit na zemi
jako ryba ve vodě.
Častěji se dívejte na oblohu,
ne pod své nohy,
a vaše myšlenky budou jasné a lehké.
Buďte více v tichu a méně mluvte
a ticho se usadí ve vaší duši
a váš duch bude spokojený a klidný.
~ Svatý Serafín ze Sarova
Karmické zákony
#1 Veľký zákon
Tento zákon je tiež známy ako „Zákon príčiny a následku.“ Hlavným pilierom tohto zákona je, že aby ste mohli prijímať šťastie a lásku, musíte konať šťastne, pokojne a milujúc.
#2 Zákon stvorenia
Tento princíp hovorí, že život vyžaduje našu účasť na ňom. Nič sa nestane samo. Inými slovami, ak chcete dosiahnuť svoje ciele – nech už sú akékoľvek – musíte podniknúť príslušné kroky.
#3 Zákon pokory
Tento zákon je o prijatí. Ak chcete niečo zmeniť, musíte to najprv akceptovať. Ak všetko vidíte negatívne, potom je ťažké dosiahnuť vyššiu úroveň existencie.
?
#4 Zákon rastu
Ak chceme dosiahnuť naše ciele, nie je to prostredie, ktoré sa musí zmeniť, ale nás samých. Keď zmeníme, kým sme a náš pohľad na život, potom bude nasledovať aj náš život.
#5 Zákon zodpovednosti
Čokoľvek sa stane v našich životoch – musíme prevziať zodpovednosť. Odzrkadľujeme to, čo nás obklopuje a to, čo nás obklopuje, odzrkadľuje nás. Toto je univerzálna pravda.
#6 Zákon prepojenia
Všetko vo vesmíre je prepojené. Je to nepopierateľné. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť sú spojené. Všetko je potrebné na splnenie úloh.
#7 Zákon pozornosti
Nie je možné vykonať dve úlohy naraz. Je dôležité zamerať sa na duchovné hodnoty a nechať nižšie myšlienky – ako chamtivosť alebo hnev – stranou.
#8 Zákon dávania a pohostinnosti
Je dôležité byť láskavým a súcitným voči ostatným – potom ľudia urobia to isté pre vás.
?
#9 Zákon tu a teraz
Jediná vec, ktorá existuje, je prítomný okamih. Je dôležité si to uvedomiť a zamerať svoju myseľ na prítomný okamih. Staré vzorce správania nám bránia v tom, aby sme mali nové.
#10 Zákon zmeny
História sa opakuje, kým sa nenaučíme lekcie, ktoré potrebujeme na zmenu našej cesty.
#11 Zákon trpezlivosti a odmeny
Všetky odmeny vyžadujú počiatočnú prácu a skutočná radosť pochádza z tvrdej práce a dosiahnutia vašich cieľov.
#12 Zákon významnosti a inšpirácie
Keď ste do niečoho čokoľvek vložili, vráti sa vám to. Skutočná hodnota niečoho je priamym výsledkom energie, ktorá bola do toho vložená. .
Známkovanie ako v škole,Od pondelka do Nedele
.Baran (♈) 2-2-2-1-1-2-2
• Býk (♉) 2-3-2-3-2-3-1
• Blíženci (♊) 1-2-2-2-3-2-1
• Rak (♋) 2-3-2-3-2-1-2
• Lev (♌) 2-2-2-3-3-2-1
• Panna (♍)1-2-2-2-2-1-1
• Váhy (♎) 2-2-2-1-2-2-2
• Škorpión (♏) 2-3-2-3-3-2-2
• Strelec (♐)1-2-1-2-2-2-2
• Kozorožec (♑)2-2-2-2-3-2-1
• Vodnár (♒)1-1-2-2-2-3-2
• Ryby (♓) 2-2-2-2-2-2-3
Nikdy nerob nikomu to čo nechceš ,aby robili tebe

Každý má pravdepodobne nejakú životnú skúsenosť s tým, že nič nie je zadarmo. Slávny výrok Miltona Friedmana "obed zadarmo neexistuje" si tak uvedomujeme všetci, ale málokto sa podľa toho aj riadi. Túto jednoduchú pravdu väčšinou nechceme počuť. V našej práci sa denne stretávame ,že ľudia skúšajú ako obísť naše pravidlá,chcú od nás zadarmo odpovede na ich otázky. Keby to takto malo fungovať ,tak my nebudeme fungovať. Je to naša práca

Ty by si chodil do práce ,keby ti za ňu nedali výplatu?
Keď ideš do obchodu za chlebík platíš?
Prečo nevyjednávaš tak u zubára?
Prečo si kupuješ cigarety a nežiadaš aby boli zadarmo?
Prečo si nás nevážiš ?

Ocenenie a uznanie iných
Totiž, kto si neváži sám seba, nemôže si vážiť ani iných. Či však ocenenie prijímame alebo dávame, pocit sebaúcty narastá rovnako v oboch prípadoch. Človek, ktorý dokáže oceniť iných, je tiež spokojnejší, šťastnejší a v neposlednej rade i obľúbenejší.
Andrea Nedbalova
pre vás
pre vás
pre vás
MANIPULÁTOR – ODHAĽTE HO V PARTNERSKOM VZŤAHU

Dobré medziľudské vzťahy patria medzi najvýznamnejšie faktory, ktoré nám pomáhajú zvládať každodenný stres. Budeme hovoriť o tom ako sa prejavujú manipulátori a o manipulácii vo vzťahoch, kde si jeden na úkor druhého zvyšuje sebavedomie a chce moc nad partnerom.

Keď sa zo vzťahu stane stresor, človek zvyčajne takýto vzťah ukončí. Byť v partnerskom vzťahu, v ktorom človek zažíva telesné či psychické násilie, je nesmierne náročné. Ešte náročnejšie je takýto vzťah ukončiť.

Obeťami psychického násilia sú ako ženy, tak muži. Tieto vzťahy sú plné pretvárky a psychohier. Ako napríklad opísala spisovateľka Patricia Evans paradoxnú hru: „Zneužívajúci muž si myslí, že sa pokúšate ovládnuť ho, lebo práve to sa pokúša robiť on.“

Manipulátorov môžete včas odhaliť
Je zaujímavé, že manipulatívne vzťahy začínajú ako idylické, až neuveriteľne dokonalé. Napriek tomu existujú znaky, ktoré vás môžu varovať pred takýmto vzťahom. Môže sa stať, že niektoré zo znakov nájdete u osôb, ktoré nie sú manipulátori. Nebezpečné však je, ak sa vyskytujú viaceré súbežne. Tieto charakteristiky (čiastočne upravené podľa Caroline Brehat a Lundy Bancroft) možno nájsť u mužov aj žien.

1. Hovorí neúctivo o svojich bývalých partneroch

Treba byť opatrný pri osobách, ktoré už na začiatku vzťahu hovoria o svojich „ex“ ponižujúco alebo samých seba stavajú do pozície obete. Majte sa na pozore, ak vám partner/-ka povie, že ste prvá osoba, ktorá sa voči nemu správa slušne, a že všetci minulí partneri ho/ju nikdy nepochopili.Úvodná fáza manipulatívneho vzťahu býva neodolateľne idylická.

2. Chce všetko kontrolovať

Spočiatku sa môže zdať príjemné, že ste s osobou, ktorá má snahu postarať sa o všetko. Postupne vás ale bude chcieť kontrolovať. Od drobných poznámok, ako sa obliekate (priveľmi alebo málo sexi), cez poznámky na vašu rodinu až po naliehanie, aby ste mu/jej venovali všetok voľný čas či zmenili prácu podľa jeho/jej predstáv.

3. Je majetnícky/a a žiarlivý/-á

Žiarlivosť je významný varovný signál, ktorý predchádza manipulácii. Manipulátor obhajuje svoju majetnícku povahu a považuje ju za prejav lásky. Manipulátor vás neustále kontroluje a má potrebu vedieť, kde a s kým práve ste. Je za tým majetnícky postoj narcistov (spomínaný nižšie). Stráži vás najmä preto, aby si bol istý, že vás vlastní iba on. Nie ste jeho láskou, ste jeho majetkom.

4. Nikdy nič nie je jeho/jej vina

Manipulatívny človek si ľahko nájde spôsoby, aby vás obvinil zo všetkého možného. Z toho, že ste sa pohádali, že môžete za jeho/jej neúspechy, že sa zachoval neprípustne, že ste ho vyprovokovali. Má sklon dávať sľuby o tom, ako sa polepší, ktoré, samozrejme, nedodrží.

Urážky, vyhrážanie, ponižovanie – to naozaj do vzťahu nepatrí.

Urážky, vyhrážanie, ponižovanie – to naozaj do vzťahu nepatrí.

5. Má zvláštne názory na postavenie muži vs. ženy

Stereotypné názory (častejšie o podradenosti žien) môžu viesť až k fyzickému násiliu. Niektorí manipulátori si zámerne vyberajú mladšie partnerky, ktoré na nich obdivne hľadia a dovolia im prebrať nad nimi kontrolu. Dávajte si pozor, ak sa mužovi páči nerovné rozdelenie práv a moci v partnerskom vzťahu.

6. Mení svoje správanie pred inými ľuďmi

Žiaľ, v praxi sa často stáva, že človek, ktorý doma vytvára psychický teror, pôsobí navonok ako pozorný, ohľaduplný a dokonalý partner. Svoje násilné správanie si necháva na doma, za zatvorené dvere. Ak zažívate vzťah, v ktorom sa cítite nešťastní a psychicky utláčaní, hovorte o tom s niekým, komu dôverujte. Všimne ti tiež, ako sa správa vo svojej rodine. Jedným z varovných signálov je, ak vyrastal/-a v rodine, kde zažíval/-a citový chlad a nedostatok empatie.

7. Meria dvojakým metrom

Dávajte si pozor na osobu, ktorá „vodu káže a víno pije“. Napríklad, ak vám robí scénu, keď prídete neskôr, sám/-a, ale chodí neskoro, je to na zamyslenie. Rozdielne nároky na seba a na vás sú dôležitým nástrojom manipulátora, aby nad vami mal moc.

Manipulácia = boj o moc.

Manipulátori a násilie
Predchádzajúce znaky sa týkali psychickej manipulácie, ktorá ale neraz prechádza v rodinách do fyzického násilia. Síce neexistuje univerzálny portrét manipulátora/-ky, ale ľudia, ktorí sú schopní psychického aj fyzického násilia zvyčajne majú tieto 2 osobnostné črty:

Narcizmus – neustála potreba byť obdivovaný. Narcista sa správa tak, akoby mal moc nad celým svetom. Má dojem, že city, energia, pozornosť, čas aj peniaze jeho partnera/-ky patria jemu. To, že ten druhý mu dáva všetko bezpodmienečne, považuje za normálne. Túži po obdive a nehe, sám to ale svojmu partnerovi/-ke nevie ponúknuť. V jeho správaní sa strieda idylická zaľúbenosť s chladom a neočakávanou prudkosťou.
Násilnícke správanie – patria sem verbálne útoky, izolácia, vyhrážky. Klame a upravuje skutočnosť tak, aby zodpovedala jeho/jej očakávaniam. Vyniká schopnosťou obviňovať a ponižovať partnera/-ku. Zranené ego narcistu je tak veľké, že jeho rana sa môže „zahojiť“ iba ak zničí toho druhého a bude mať navrch.
Človek manipulovaný svojím partnerom/-kou nie je sám sebou, je v zajatí svojho myslenia. Ľudia zasiahnutí psychickým násilím majú sklon pochybovať o sebe a postupne uveria tomu, čo im partner/-ka nahovára.

Významný psychológ 20. storočia Carl Jung povedal, že opakom lásky nie je nenávisť, ale moc. Ak ste sa našli v predchádzajúcich riadkoch, uvedomte si, že ste pripútaní vo vzťahu, v ktorom vás drží jeho/jej túžba po moci, nie láska.

Zdroj: Caroline Bréhat
život po živote
povery

Aj keď sa pokladáte za skeptika, najskôr ste sa v živote už s nejakou tou poverou stretli - a možno tu a tam ste sami neodolali, aby ste niečo neodklepli na drevo.


Rozbité zrkadlo znamená sedem rokov smoly
V dávnych dobách sa verilo, že zrkadlá obsahujú časti našej duše. Našťastie sa tiež verilo, že sa duša každých sedem rokov obnoví, a preto sa po siedmich rokoch končí obdobie smoly, ktoré na seba rozbíjač zrkadiel privolal.
čitaj viac...
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.