Login · Register
September 20 2018 13:43:19
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 kniha pre zdravie
file:///C:/Users/Asus/Downloads/Kniha-rad-pro-zdravi-i-krasu2.pdf
Čo depresia znamená na Slovensku alebo prečo umelci nevedia čo od dobroty?

Už týždeň ubehol od samovraždy speváka Chestera Benningtona a ako sa očakávalo, opäť sa spustila vlna názorov po internetoch. Keďže sledujem rovnako slovenské ako i zahraničné médiá, všímala som si závažný rozdiel v reakciách, ktoré sa samozrejme líšili najmä v ľuďoch, ktorým tento spevák a jeho život boli ľahostajný a vedeli len toľko, že sa zabil slávny otec 6 detí.
Fanúšikovia súcítili so spevákom, keďže v mnohých prípadoch išlo o ľudí, ktorí sami prežívali mentálne problémy a Chesterova hudba im dokázala pomôcť v ťažkých časoch, čo stovky ľudí podrobne opisovali v o svojich príspevkoch.
Život Benningtona, nad ktorým toľkí lámajú palicu, si môže každý naštudovať, ale v krátkosti: Bennington bol od svojich 7 až po 13 rokov, čiže 6 dlhých rokov sexuálne obťažovaný jedným zo svojich len o pár rokov starších kamarátov. Po rozvode rodičov sa dostal do opatery svojho otca, ktorý bol paradoxne policajtom špecializovamým na zločiny sexuálneho charakteru, avšak neskôr odišiel k svojej matke, ktorá pracovala ako sestrička. Ona ho však následne po tom, že prišla na to, že Chester berie drogy, vyhnala. Chesterova kariéra sa začala nakrátko po tomto. Problémy s alkoholom a drogami pretrvávali s dlhšími i kratšími pauzami. V dobe smrti u neho nenašli drogy, jedine poloprázdnu fľašu alkoholu, ktorá však bola ďaleko od jeho tela. Na výsledky toxikológie sa ešte čaká. Chester zanechal za sebou 6 detí.
Totožnosť svojho násilíka však nikdy neprezradil.
Je jedno že je niekto bohatý, milióny ho milujú a má krásnu rodinu a veľa detí. Depresia si nevyberá. Nemá žiadne kritétiá výberu. Na Slovensku je táto choroba stále chápaná ako nejaký výmysel, ale depresia a úzkosť sú na rovnakej úrovni, ak nie horšie, ako fyzické choroby. Dokonca to môžeme brať aj z fyziologickej perspektívy kde dochádza k chemickej nerovnováhe v mozgu, ale pravda je, že problém je od toho ďaleko komplexnejší.
Chybná regulácia nálady mozgu, genetická zraniteľnosť, stresujúce životné udalosti, lieky a zdravotné problémy a najmä kombinácia týchto dokáže vyústiť do depresie.
Človek, ktorý spácha samovraždu má úplnú inú myseľ a fungovanie mozgu od svojho zdravého stavu alebo iného mentálne zdravého človeka. Preto argumenty typu “mal 6 detí, je sebec” v tomto prípade neobstoja. Je to ako keby ste niekoho s rakovinou nazvali sebcom. Táto analógia je pre mnohých nepochopiteľná pokiaľ sa s depresiou sami nestretnú, ale žiaľ je to tak kvôli vyššie uvedeným dôvodom.
Myšlienku nad samovraždou a samotnú samovraždu delí od seba len pár zlých myšlienok a ešte menej sekúnd.
Len si spomeňme, že keď to dokázalo zabiť takého velikána ako Robina Williamsa ktorý však okrem depresie taktiež trpel demenciou, tak zrejme to nebude prostý výmysel.
Zobrať si život je ultimátne a extrémne rozhodnutie.
Online sa vysmievať niekomu, kto sa o samovraždu pokúšal; hovoriť, že sa niekto len prefetoval, že je sebec, je to najhoršie, čo niekto môže napísať. Človek s takýmto prejavom je súčasťou celého problému. Vychádzam z komentárov, ktoré ľudia zverejňovali. V zahraničí si to málokto dovolí napísať, ale na Slovensku je veľa hrdinov za klávesnicou. Teda až kým nebudú mať v rodine niekoho, kto týmto trpí…
Je niekoľko bodov, v ktorých sa väčšina mýlila, tieto by som rovno zaradila medzi klasické stigmy, ktoré sa objavujú, keď sa kombinuje depresia a samovražda slávneho človeka. Rada by som ich teda týmto vyvrátila.
1. Bohatý človek nevie, čo má robiť od dobroty
Pravda je taká, že depresia si nevyberá medzi chudobnými a bohatými. Na svete je cca. 300–350 miliónov ľudí, ktorí trpia depresiou bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, náboženstvo. Depresia si nájde každého, dôvody sú rôzne. Dokonca predpoklad na depresiu je dedičný, čo málokto u nás vie. Zdôrazňujem, že to, že ľudia si spájajú depresiu len s elitou je z toho jednoduchého dôvodu, že ich majú pred sebou v telke, v novinách, v rádiu. Každý 16. človek na svete trpí depresiou, čiže tie čísla medzi prominentnými ľuďmi nie sú vôbec prehnané oproti bežným ľuďom. Akurát viac bijú do očí, lebo Robina Williamsa poznala polovica sveta, ale Vašu susedu o dva bloky ďalej, ktorej sa ani len nezdravíte, nie.
Ľudia u nás si však myslia, že ak je niekto milionár, je priamo úmerne aj šťastnejší človek, čo vďak pravdou nie je. Po určitej hranici príjmu sa miera šťastia nezvyšuje. Podľa nositeľa Nobelovej ceny Angusa Deatona na základe štúdie na Princeton univerzite je $75,000/rok ideálnym zárobkom, samozrejme to bol priemer a toto číslo sa líši od štátu k štátu, ale napr. v štáte Missisipi (cenami blízky k Slovensku) by to bolo $65,850, čo by bolo 56 469 EUR/rok. Stále je to niečo, čo zarába malý počet Slovákov, ale píšem to len preto, aby si ľudia nemysleli, že milionár musí byť priamo úmerne 20x šťastnejší ako manažér na Slovensku… alebo inžinier v Nemecku. Dokonca ani títo ľudia si za uvedenou finančnou hranicou nemusia nájsť útočisko proti depresii.
2. Sex, drugs & Rock 'n' Roll…a depresia
Tieto veci chodia ruka v ruke, pod drogami nemusia stáť klasické drogy ako ich poznáme, ale i lieky dostupné na predpis.
Všeobecne platí ze depresia vyvoláva závislosť na alkohole a/alebo drogách, ale samozrejme po požití týchto látok sa depresia prehlbuje, čiže sa človek dostáva do stále väčšieho problému. Je to začarovaný kruh, ktorý málokto dokáže sám pretrhnúť. Ľudia argumentujú, že celebrity fetujú jedna radosť, lebo na to majú peniaze, ale úprimne povedané ak niekto hľadá ľudí s problémom závislosti, zväčša nemusí ísť ďalej ako širšia rodina alebo kruh známych a priateľov.
Bennington po sebe zanechal 6 detí, čo vyvovalo v ľuďoch nenávistné príspevky najviac. Človek s depresiou si veľmi často myslí, že je na obtiaž svojmu okoliu a samovražda vychádza ako najpriamejšia cesta k odľahčeniu bremena.
3. Prečo sa na Slovensku nebavíme o depresii a mentálnom zdraví tak ako na západe?
To je dobra otázka. Depresia na Slovensku raritou nie je, ale je celkom možné, že zatracovanie tohto problému pochádza z veľkého počtu ďalších socio-ekonomickych problémov, s ktorými aktuálne naša spoločnosť bojuje.
Ľudia na západe sa však aj viac venujú mentálnemu zdraviu, stále je to však nedostatočný počet.

ćitaj via,,,
TOTO SÚ OSUDOVÉ ROKY PRE KAŽDÉ ZNAMENIE ZVEROKRUHU!
by Simonidessa
Každý človek si počas svojho života zažije šťastné aj menej šťastné obdobie a určite mnohých z nás zaujíma, s čím sú tieto zmeny spojené. Astrológ Pavel Globa si je istý, že tajomstvo úspechu spočíva v usporiadaní hviezd.
PRE NIEKTORÝCH JE TOTO VYSVETLENIE ÚPLNE ABSURDNÉ AŽ NEUVERITEĽNÉ. AVŠAK ĽUDSKÝ ŽIVOT MÁ SVOJE FÁZY, KTORÉ SÚ ÚZKO SPOJENÉ S POLOHOU NEBESKÝCH TELIES, URČUJÚCE OSUD ČLOVEKA OD JEHO NARODENIA.
Dnes vám prezradíme najúspešnejšie roky života! Spomeňte si na minulosť, pozrite sa do budúcnosti a buďte si istí, že vás čakajú zaujímavé a nezabudnuteľné udalosti.
1. Baran
Pred vami je omnoho viac pozitívnejších udalostí. Toto sú dôležité roky vášho života: 15, 19, 30, 35, 40, 45, 57, 60, 66 a 76. Veci, ktoré sa udejú počas týchto rokov možno nebudú najlepšie, no určite nie fatálne. Obdobie po 40-tke vám prinesie najvýznamnejšie zmeny!

2. Býk
DÔLEŽITÉ ROKY: 16, 21, 24, 30, 33, 39, 51, 60 A 69. OBDOBIE OD NARODENIA AŽ PO 30-TKU MOŽNO ŤAŽKO NAZVAŤ PRÍJEMNÉ, NO PO DOSIAHNUTÍ TOHTO VEKU VÁS ČAKÁ UŽ LEN TO NAJLEPŠIE.

3. Blíženci
DÔLEŽITÉ ROKY: 10, 20, 30, 40, 50, 64, 70 A 80. NEVIDITEĽNÁ SILA VÁS OCHRÁNI PRED UTRPENÍM, NEZHODÁM A ŤAŽKOSTIAM. Z TOHTO DÔVODU SA NEMUSÍTE OBÁVAŤ ZLÉHO OBDOBIA.

4. Rak
DÔLEŽITÉ ROKY: 15, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 60, 75. ŽIVOTNÝ ENTUZIAZMUS VÁS BUDE SPREVÁDZAŤ NA ROMANTICKEJ VLNE AŽ DO 30-TKY. PO TOM, AKO SA CITOVO UKĽUDNÍTE A MOŽNO NIE VŠETKO, ČO SA VÁM V ŽIVOTE STANE, SA VÁM BUDE PÁČIŤ.

5. Lev
Dôležité roky v živote: 19, 36, 40, 57, 60, 76. Nezlomný optimizmus a sebavedomie pomôžu levom prežiť zlé ale aj šťastné chvíle.

6. Panna
ROKY: 16, 21, 24, 32, 41, 50. NAJVIAC EMÓCII A PRÍJEMNÝCH SPOMIENOK JE SPOJENÝCH S VAŠOU KARIÉROU. NEBUĎTE SKLAMANÍ, PRÁCA MÔŽE PRINÁŠAŤ AJ POTEŠENIE A NEUBERIE VÁM TO ANI Z RADOSTÍ RODINNÉHO ŽIVOTA.

7. Váhy
Dôležité roky: 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72. Množstvo významných udalostí môže viesť k náhlemu úspechu. Prijmite s vďačnosťou každú prekážku, pretože sa môže jednať o váš krok nahor.

8. Škorpión
Dôležité roky: 15, 25, 30, 45, 50, 60, 74. Škorpiónom sa odporúča krotiť ich nepokojnú povahu. Všetky prekážky v živote budú vytvorené preto, aby ste ich zvládli.

9. Strelec
Dôležité roky: 15, 19, 36, 38, 40, 45, 57, 75. Každý tento rok vám poskytne neoceniteľné skúsenosti a stane sa z vás skutočne úspešný a šťastný človek.

10. Kozorožec
Dôležité roky: 16, 21, 30, 31, 33, 41, 50, 57. Zapamätajte si ich, pretože do vášho života prinesú radosť aj smútok. Buďte pripravení na akúkoľvek skúšku, no nebojte sa, všetko sa dobre skončí.

11. Vodnár
Dôležité roky: 11, 22, 24, 32, 42, 48, 50, 64, 72. Aj napriek všetkým odmietavým postojom k poverám si jedného dňa uvedomíte, že ste počas týchto rokoch zažili svoj najväčší úspech.

12. Ryby
DÔLEŽITÉ ROKY: 12, 24, 30, 36, 45, 48, 52, 60. NEPRIMERANÁ EMOCIONALITA VÁM BRANÍ VYCHUTNAŤ SI OKAMIHY V ŽIVOTE, KTORÉ PRINÁŠAJÚ ZMENY. BUDETE OMNOHO ŠŤASTNEJŠÍ, HNEĎ AKO DOSIAHNETE ŽIVOTNÝ POKOJ.
by Simonidessa
0900511020 tvoja pomoc
0900511020- Som tvoje hasičské auto, záchranný čln, vrtuľník,, tak to nezmeškaj!

V meste je veľká potopa a celé mesto sa evakuuje. Len kňaz zostane stáť na mieste.
Keď má vody po členky, príde za ním posledné hasičské auto: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak hasičské auto odíde.
Keď má vody po pás, príde k nemu posledný záchranný čln: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz zase len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj čln odíde.
Keď má vody po krk, príde k nemu posledný vrtuľník: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz znova len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj vrtuľník odíde.
Kňaz sa utopil a dostal sa pred Boha: "Bože, prečo si ma nezachránil? Ja som Ti tak veril!"
A Boh na to: "Čože? Veď som ti poslal hasičské auto, čln a dokonca aj helikoptéru!
štastie
buď sám sebou
cena lepšieho života
maš na TO!!!
motivácia
Pozvanka od http://www.achbergerovamaria.estranky.sk/
Srdečne Vás pozývame aj Vašich priateľov na mimoriadny seminár " Rodinných konštalácii"

zamerane na prosperitu a zamestnanie.Program: Začiatok o 9.30 hod.

Ukončenie prvej časti 12,30 hod

Obedňajšia prestávka 12.30 hod.- 13.30 hod.

Druhá časť 13.30 hod - 16.30 hod

Kde : Mosonmagyovar, Pazsit utca 31 A

Od hraníc Rajka 17km

Autobus 801 v BA Nar. divadlo smer Rajka

Raka vystúpiť pri Benzínovej tank. pumpe

V prípade potreby zabezpečíme dopravu z Rajky ale aj s Bratislavy vzájomným prepojením účastníkov.


Cena: I časť 20 Eur /doobeda

II. časť 20 Eur /poobede

I a II. časť 30 Eur/celý deň

Účasť je potrebné nahlásiť do soboty 15.00 hod.
kontakt 0903721350 Marika

http://www.achbergerovamaria.estranky.sk/

Konštelácie sú metóda, ktorá dokáže „otvoriť oči" a navodiť stav pochopenia problémov. Všetci sme súčasťou rôznych systémov - rodín, partnerských a priateľských vzťahov, pracovných kolektívov, spoločnosti. V každom z týchto systémov hráme určitú rolu. Niektoré sa nám páčiť môžu, iné menej. Na prvý pohľad sa môže zdať, že s tým niet čo urobiť. Avšak tieto systémy aj život ako taký potrebujú svoj prirodzený poriadok, ktorý často porušujeme, pretože si ho v bežnom živote nie sme vedomí. To môže byť dôvodom, prečo nás sprevádzajú rôzne typy problémov. Rodinné konštelácie sú skvelou možnosťou, ako tieto systémy odkryť a pozrieť sa, kde sa stala chyba. Týmto spôsobom môžeme nájsť traumy, chýbajúce články systému, či prevzaté role (napr. dcéra sa nevedomky správa ako niektorý problematický člen rodiny), ktoré nám spôsobujú ťažkosti. A čo je najdôležitejšie, zistené chyby je možné v konštelácii pokojnou cestou napraviť tak, aby bol v poriadku celý systém. Konštelovať sa dá aj zdravotný problém, práca, či finančné záležitosti. Aj v takýchto prípadoch je totiž možné pozrieť sa na časti systému, ktoré daný problém ovplyvňujú a uvoľniť existujúce blokády.

Hellinger neobjavil niečo neexistujúce, ale priniesol nový prístup v práci so systémami. Základy pre jeho prácu položila rodinná terapeutka Virginia Satirová, ktorá sa venovala rodinným systémom. Bert Hellinger jej prácu ďalej rozvinul, postupne objavoval pravidlá, ktoré systémy ovplyvňujú a vytvoril systémové konštelácie, techniku ktorých doviedol takmer k dokonalosti. Okolo roku 2007 začal používať takzvané Pohyby duše. Vychádzajú z rodinných konštelácií, ale účastníci konštelácie sa len zľahka a bez slov pohybujú, vnímajúc pocity a energie, ktoré zažívajú. Konštelácia trvá tak dlho, kým tieto pocity úplne neprežijú. Pri takejto práci sa niekedy nepoužívajú zástupcovia, ale človek na svojom mieste stojí sám
pre vás,,,
Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom