Login · Register
October 25 2021 20:14:58
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


21.9.05:14 - Mesiac v Baranovi:

Energia týchto dní so sebou prináša nepokoj. Život beží rýchlym tempom, čo vás baví, avšak na druhú stranu túžite hodiť všetko za hlavu a relaxovať. Môže sa objaviť dilema, kvôli ktorej zostanete o krok pozadu za aktuálnym dianím.

Možno sa tiež stane, že v "zápale boja" sa vyčerpáte skôr, než si to stihnete uvedomiť. Vďaka odhodlanosti vašej mysle i duše - vďaka pôsobeniu Mesiaca v Baranovi sa však dokážete z akýchkoľvek tráum rýchlo zotaviť a nabrať sily. Tieto dni vám znova prinesú chuť sa s nadšením vrhnúť do všetkého nového.

Baran vládne hlave a rôznym orgánom v rámci hlavy - napr. očiam. Postavenie Mesiaca v tomto znamení sa bude odrážať v oblasti hlavy, produkovať bolesti, neuralgiu alebo ochorenie mozgu. Mali by ste sa vyhnúť ťažkej a stresujúcej práci. Je lepšie tráviť čas odpočinkom.
Bylinky a ich účinky
Repík lekársky a jeho účinky
Repík sa vyskytuje na suchých lúkach a slnečných stráňach. Pri zbere sa zreže kvitnúca bylina aj s dolnými listami. Sušenie prebieha v tieni na prevzdušnenom mieste aj v zväzkoch alebo v umelých podmienkach pri teplote 35°C. Zbierané rastliny by nemali obsahovať plody.

Liečivé účinky:
Repík pomáha pri chorobách tráviacej sústavy, pri poruchách močových ciest a pečene, pri kĺbových a zápalových ochoreniach. Taktiež ho s obľubou používajú speváci, keďže je účinný pri poruchách hlasiviek.



Šalvia lekárska a jej účinky
Rastlina pochádza zo Stredozemia. U nás sa pestuje niekoľko poddruhov v záhradách na slnečných a teplých miestach. Iba zriedka splanieva. Rozmnožuje sa semenami alebo delením trsov.

Liečivé účinky:
Silica znižuje vylučovanie potu, pôsobí protizápalovo, baktericídne a mierne močopudne. Vo väčších dávkach je však jedovatá. Triesloviny majú sťahujúce a protizápalové účinky. Šalvia priaznivo ovplyvňuje menštruačný cyklus a povzbudzuje činnosť pohlavných žliaz. Šalvia sa používa pri chorobách tráviacej sústavy, najmä žlčníka


Šípka a jej účinky
Šípky sa vyskytujú v celej Európe. Sú nenáročné na pôdu – rastú pri cestách, na skalnatých stranách a okrajoch lesov od nížin až do podhoria. Pestujú sa aj vyšľachtené odrody s väčšími a dužinatejšími šípkami a menším množstvom nažiek. Šípky sa zbierajú ešte pred dosiahnutím plnej zrelosti a musia sa rýchlo usušiť, aby nestratili vitamín C.

Liečivé účinky:
Šípky sa využívajú ako bohatý zdroj vitamínov, ktorý priaznivo ovplyvňuje zdravotný stav a imunitu organizmu. Majú blahodarný vplyv na látkovú premenu pri jarnej únave, v tehotenstve, dojčení, avitaminóze a rekonvalescencii, pri infekčných chorobách spojených najmä s horúčkami, a pri intoxikáciách, preventívne na zvýšenie odolnosti proti chrípke.


Hloh a jeho účinky
Hloh je ker s menšími konármi. Rastie najmä v nižších polohách v suchých listnatých alebo zmiešaných lesoch. Zbierajú sa mladé nezdrevnatené konáriky spolu s listami a kvetmi na začiatku kvitnutia alebo iba kvety, ktoré sú z liečebného hľadiska najcennejšie. Kvety aj plody sa rýchlo sušia v tieni.

Liečivé účinky:
Hloh pri dlhodobejšom užívaní upravuje poruchy srdcového rytmu. Znižuje rozsah porúch srdcového svalu a tiež krvný tlak. Taktiež pôsobí proti nervozite a poruchám spánku. V starobe má tonizujúci účinok na srdce.


Žihľava dvojdomá a jej účinky
Žihľava dvojdomá, ktorú familiárne nazývame aj pŕhľava, je v ľudovom liečiteľstve známa už od čias starých Rimanov. Tí sa vetvičkami žihľavy šibali po boľavých kĺboch, aby tak odohnali reumatické bolesti. Rastie na celom svete okrem Južnej Ameriky a tropických oblastí a v našich končinách kvitne od apríla až do septembra.

Liečivé účinky:
Žihľava má silné močopudné účinky, je preto cennou rastlinkou vtedy, keď potrebujete odvodniť organizmus. Dôležité je jej využitie pri detoxikácii organizmu, čo potrebujeme ako soľ pri nepríjemnej jarnej únave. Okrem toho čistí krv, pomôže zbaviť sa akné a naštartuje metabolizmus. Pripisujú sa jej aj protirakovinové účinky, je tiež silná proti reume a bolestiam kĺbov.

Pozor, intenzívne pitie žihľavového čaju by nemalo presiahnuť 3 týždne, po ktorých si treba dopriať dlhšiu pauzu.


Pestrec mariánsky a jeho účinky
Pestrec je veľmi zdravá bylinka, ktorej pôvod je na Kanárskych ostrovoch. V našich podmienkach sa dá pestovať ako okrasná rastlina. Dozrieva koncom septembra, kedy sa v plode tvorí látka silymarín, ktorá pomáha k prečisťovaniu pečene a k regenerácii buniek pečeňovej membrány.

Liečivé účinky:
Pestrec Mariánsky regeneruje pečeňové bunky. Je vhodný na zdravotné problémy typu Cirhóza a Steatoza. Taktiež napomáha pri zlých krvných a pečeňových testoch. Je nápomocný pri zažívacích ťažkostiach a problémoch so stolicou. Pestrec má významný prínos pre náš organizmus. Je to silný antioxidant, čo znamená, že spomaľuje starnutie a bráni vzniku civilizačných ochorení.


Zázvor a jeho účinky
Zázvor, tiež nazývaný ďumbier, bol najskôr pestovaný na juhu Číny a neskôr sa rozšíril aj do Indie. Vďaka moreplavcom sa neskôr dostal aj na Blízky východ a do okolia Stredozemného mora.

Liečivé účinky:
Zázvor sa používa pri nevoľnosti a žalúdočných problémoch. Podporuje vylučovanie slín, používa sa aj na podporu chuti do jedla, proti kašľu a prechladnutiu. Tlmí zrážanie krvi, zlepšuje jej prietok a tým prispieva k ochrane srdcovo-cievneho systému. Znižuje riziko infarktu, artériosklerózy a tíši bolesti hlavy. Rovnako účinne dokáže tlmiť nauzeu (nevoľnosť) a žalúdočné kŕče, preto sa ďumbier úspešne radí medzi najlepšie lieky proti cestovnej nevoľnosti.

Využíva sa aj pri varení, no najmä v zimných mesiacoch sa ako prísada do čaju. Má typickú štipľavú chuť, ktorú spôsobujú látky kapsaicín a ingerol. Zázvorový čaj s citrónom a medom je bomba proti chrípke a prechladnutiu. Jeho pravidelným pitím bojujete proti zlému cholesterolu a proti rakovine hrubého čreva.

Doprajte si chutný a silný zázvorový čaj ako skvelú podporu vašej imunity.


Rakytník a jeho účinky
Rakytník je ker, ktorý sa vyskytuje najmä v Číne, Mongolsku, Nepále, Indii a na Sibíri, rozširujúci sa aj v celej Európe. Je tŕnitý, obyčajne dva metre vysoký, má zeleno-strieborné listy a oranžové bobule.

Liečivé účinky:
Rakytníku sa tiež hovorí „rastlina budúcnosti“. Má vysoký obsah vitamínu C a je výbornou zásobárňou vitamínu A. Má biostimulačné účinku, vďaka ktorým podporuje imunitný systém. Rakytník sa užíva pri rôznych virózach ako angína a chrípka. Jedna bobuľa rakytníka obsahuje celú dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.
18.9.22:23 - Mesiac v Rybách:

21.9.01:54 - Spln - symbolizuje vyvrcholenie či dokončovanie. V týchto dňoch dni náš metabolizmus pracuje najpomalšie, rany sa zle hoja a pociťujeme vyčerpanie. Mesiac tiež negatívne pôsobí na našu psychiku a spôsobuje náladovosť.

V týchto dňoch môžeme očakávať energiu v oblasti fantázie, ktorá bude nevyhnutne pracovať na plné obrátky. Rozum tak často stráca nadvládu - a to práve na úkor emócií. Veľmi výrazne sa u vás teraz môže prejavovať empatia. Nebude vám robiť problém vcítiť sa do širokého spektra ľudí. Nevýhodou však je, že potom často zabúdate na svoje vlastné dilemy a problémy.

Vďaka energii, ktorou na nás Mesiac v Rybách pôsobí, dokážete byť tiež veľmi pohostinní a vytvoriť tak veľmi pokojnú a príjemnú atmosféru. Najviac túto vlastnosti využijete v rodinnom kruhu.

Ryba vládne nohám a prstom na nohách. Má tiež reflexný účinok v brušnej oblasti, ktorá sa riadi opačným znamením zverokruhu, ktorým je Panna. Preto teda Mesiac v tomto znamení naznačuje problémy s nohami a ich deformity. Vytvára tiež túžbu po alkohole či drogách, ktoré môžu vyústiť v delírium. Snažte sa chodiť menej a noste len pohodlné topánky. Telo sa stáva v tomto období citlivejším, takže všetko, čo prijmeme (alkohol, kofeín, a lieky) môže mať oveľa silnejší účinok.
16.9.17:23 - Mesiac vo Vodnárovi:

Nevýhodou energie týchto dní môže byť fakt, že je skôr samotárska. Viac než po spoločnosti ľudí tak budete túžiť po spoločnosti vašich myšlienok a vzdelávaní. V krajnom prípade na nadbytok ľudského kontaktu môžete reagovať až chladným a odmeraným správaním. Ostatní toto vaše počínanie možno nechápu, ale to vy od nich ani nevyžadujete. Dosť dobre sa zabavíte aj sami.

Ak pocítite záujem o aktuálne dianie, uvažujte aj nad budúcnosťou a naplánujte si napríklad pracovné projekty. Vďaka pozitívnej energií sa vo vašej hlave rodí množstvo nápadov. Skúste sa upokojiť a počúvať skrytú inšpiráciu.

Vodnár vládne členkom, a celkovo končatinám od kolien po členky. Vyhnite sa dlhším prechádzkam, výletom a namáhaniu nôh, aj nervovému napätiu systému. Neodporúča sa - chirurgické zákroky na nohách a kĺboch, rovnako ako operácie na zmyslových orgánoch, najmä očí.
Ľudia s vysokým EQ
Alebo inými slovami vysokou emocionálnou inteligenciou, disponujú jedinečným darom. Sú skvelí v identifikácií a zvládaní nielen svojich emócií, ale aj emócií druhých. Sú jedineční v psychológii človeka, často vedia, čo sa chystáte povedať alebo urobiť, dokážu tiež odhadnúť, či klamete alebo hovoríte pravdu. Ľudí s vysokým EQ si nechcete pohnevať, radšej by ste ich mali chcieť na svojej strane. Pozrite sa, v čom vynikajú. Nepatríte medzi nich náhodou aj vy?

čítaj viac,,,,,

Faloš ? úprimnosť ? vieš ich rozpoznať?
Rozoznať faloš od úprimnosti je niekedy skutočne náročné. Zaujíma sa o teba človek naozaj alebo tým sleduje nejaké vedľajšie úmysly? Ľudia vedia byť často šikovní herci, preto niet divu, že každý z nás sa už takto nechal oklamať. V horšom prípade si so sebou nechal manipulovať dlhodobo.
Ak nemáš šiesty zmysel, ktorý ti napovie, či je človek úprimný alebo to len predstiera, pomôcť ti môže zopár znakov. S ich pomocou možno dokážeš druhých ľahšie prečítať a už sa nenacháš oklamať. Snáď nabudúce nikomu nenaletíš. A ak predsa áno, sústreď sa na tieto znaky a oči sa ti otvoria skôr.

čitaj viac.....
Pár drobností, na základe ktorých ľudia súdia váš charakter


Charakter človeka ľudia súdia na základe písma, očí, ale aj šoférovania, farby oblečenia či toho, ako často si kontrolujete

Človek má možnosť urobiť prvý dojem len raz. Trvá len desatinu sekundy, než si o vás niekto prvý dojem vytvorí. Tomu, ako zanechať skvelý prvý dojem, sme sa venovali už aj v jednom z predchádzajúcich článkov. Avšak, ako si ľudia vytvárajú o vás mienku? Hľadajú vizuálne záchytné body aj bez toho, aby ste prehovorili, aby vedeli, s kým majú tú česť. Snažia sa podľa nich čo najrýchlejšie zistiť, aký typ osoby ste a odhadnúť vaše vlastnosti. Hľadajú určité črty, ako napríklad úprimnosť či inteligenciu. Práve charakter najčastejšie odhadujú na základe úplných drobností. A vy to pravdepodobne podvedome robíte tiež.

Čítaj viac,,,,

14.9.13:34 - Mesiac v Kozorožcovi:
V týchto dňoch môžeme očakávať pozitívnu energiu v oblasti zamestnania i obchodu. Toto umiestnenie prepožičiava vysokú mieru disciplinovanosti a vám tak nebude robiť problém dodržiavať pravidlá a efektívne si zorganizovať svoje záležitosti. Emócie teraz stoja bokom a do popredia sa dostáva materializmus. Dosahovanie cieľov tak pre vás bude jednoduchšie.

Nenecháte sa zaskočiť ani kritikou, aj tú ste schopní využiť vo svoj prospech.

Ostatní ľudia si možno môžu sťažovať, že ste v týchto dňoch príliš odťažitý a úzkoprsí. Vy ale skrátka netúžite po ničom, čo vás rozptyľuje.

Kozorožec má vplyv na pokožku a kolená, ale má tiež reflexný účinok na žalúdok, ktorý sa riadi opačným znamením zverokruhu - Rakom. Preto Mesiac v Kozorožcovi spôsobuje ekzém a ďalšie kožné ochorenia, ale aj zažívacie poruchy. Vyhnite sa fyzickej záťaži, najmä chrbtice a kostí, ktoré sa stávajú krehkými.
Čierna ovca rodiny?


Každé dieťa sa rodí na tento svet s veľkou žiadosťou, žiť život slobodne, podľa seba.

Keď sa dieťa snaží zájsť za hranice požiadaviek svojich rodičov, môže sa cítiť ako zradca, teda čierna ovca. Čiernou ovcou sa človek nerodí, rodina a spoločnosť nás dáva do tejto polohy. Dôležité je, uvedomiť si, že byť sám sebou a kráčať cestou vlastnej individuality je úplne prirodzený impulz a naša základná potreba.



Každým pokusom byť poslušnou zvádzame vnútorný boj, strácame seba a svoju podstatu. Naďalej nosíme masky, robíme čo sa patrí a očakáva. Aj napriek tomu, že vnútorne cítime, ako sa naša radosť stráca a odchádza...

Prežívaš bolesti odmietnutia, opovrhovania a ignorovania, ktoré vytvárajú hlbokú ranu na duši. Čokoľvek v živote robíš, cítiš sa nepočutá, nevidená a tvoja rana sa stále v tebe prehlbuje.


Zrazu si uvedomuješ, že čokoľvek urobíš a nech sa budeš akokoľvek snažiť, pre niektorých ľudí to nikdy nebude dosť.

čítaj viac,,,,

Rituál proti strachu
Existujú rituály takmer na všetko. „Naposledy som vykonávala magický rituál pre dievčinu, ktorá sa veľmi bála, že neurobí vodičák. Je to vzdelané amúdre dievča a jediné, čo jej opakovane zabraňovalo úspešne skúšku zvládnuť, bol jej strach. Ten jej nedovolil správať sa prirodzene a spôsoboval, že sa viac sústredila na vlastnú paniku a strach namiesto sledovania cesty a značiek. Rituál ju uvoľnil, dostal do pohody a skúšku nakoniec spravila,“ hovorí Majka. Na zbavenie sa strachu Majka odporúča jednoduchý rituál. „Jeho základom je dobrá príprava. Potrebujete bielu sviečku vyššiu ako 12,5 centimetra a rovnako biely obrus, pretože biela farba symbolizuje čistotu a očistu. Súčasťou rituálu sú aj kvalitné vonné tyčinky, pero, papier, biele alebo oranžové kvety (oranžová farba symbolizuje životnú silu). Už keď zháňate potrebné predmety, premýšľajte o tom, čo sa chystáte vykonať a čo rituálom chcete dosiahnuť. Analyzujte, akého strachu sa chcete zbaviť, predstavujte si konkrétnu situáciu a cieľ. Snažte sa pomenovať svoj strach. Všetky predmety zhromaždite na stolčeku, zapáľte sviečku a vonnú tyčinku. Na pripravený papier spíšte všetko, čo vás v súvislosti s vaším strachom trápi. Podeľte sa s hárkom papiera o všetky pocity, aj o tie najbanálnejšie. Na záver napíšte, že sa strachu chcete raz a navždy zbaviť, podpíšte sa a papier spáľte. Rituál opakujte aj o týždeň či omesiac až kým sa nebudete cítiť slobodne.“
Feng-šuej
Feng-šuej verí, že šťastie, lásku, bohatstvo aj zdravie môžeme pestovať a usmerňovať.Toto čínske umenie často využíva nápravné prostriedky, ktoré liečia nielen problémy v domácnosti, ale aj v živote. Astrologička Skye Alexander ponúka niekoľko ľahkých postupov, ako si privolať alebo udržať lásku.

1. Vyčistite spálňu
Odstráňte všetky zbytočné veci a prekážky, ktoré sú blízko vchodu do vašej spálne. Tým umožníte životnej energii čchi, aby ľahko prúdila do spálne a pozvete tak lásku, aby bez prekážok vstúpila do vášho života.

2. Zbavte nábytok prachu
Všetok prach, pavučiny a špina svedčia o nedostatočnom využívaní alebo prehliadaní. Tým, že upracete, oživíte aj svoj milostný život.

3. Zaveste si do spálne zrkadlo
Otvára cestu k novým príležitostiam. Pre najlepší výsledok ho zaveste tak, aby sa v ňom zrkadlila posteľ alebo vec, ktorá pre vás znamená lásku či partnerstvo.

4. Umyte v spálni okno
Čchi k vám prichádza oknami. Udržujte preto okná v spálni čisté, aby k vám domov mohla prúdiť životná energia, a tým aj do vášho života vstúpiť čo najviac energie a tiež lásky.

5. Vymeňte v spálni prasknutú žiarovku
Všetko, čo je nefuknčné, predstavuje podľa feng-šuej oblasti života, ktoré nefungujú tak, ako by mali. Obzvlášť svetlo prináša energiu, takže výmena žiarovky pomôže, aby vaša láska nikdy nevyhasla.

6. Zbavte sa rastlín so špicatými listami
Rastliny predstavujú rast a život. Živá kvetina v spálni je dobrá, pretože povzbudzuje romantiku a lásku. Ale pozor na tie s tŕňmi a ostrými listami, ktoré môžu podnietiť nedotklivé reakcie medzi partnermi. Ruže sú však výnimkou.

7. Dajte kvetiny do keramického a červeného obalu
Červená je šťastnou farbou a naznačuje vášeň. Červený obal teda oživí váš milostný život. Keramický obal zase ako element zeme povzbudzuje stabilitu a bezpečie vo vzťahu.

8. Zapáľte si v spálni vonnú tyčinku
Vône majú vplyv na vaše emócie, napríklad jazmín, ruža, pižmo alebo yang-yland stimulujú milostné city a túžby. Sviečky potom dajte do dreveného stojana, drevo symbolizuje rast, napomáha získaniu partnera a silnejšej láske.

9. Zaveste si do spálne štyri obrázky do štvorca
Tento nápravný prostriedok používa číslo štyri na podporu dôvery, bezpečia, stability vo vzťahu. Obrázky vyberajte podľa toho, aký je vás zámer.

10. Dajte si spálne sošky holubíc
Holubica je symbol mieru a harmónie. V Číne ľudia vnímajú vtákov ako poslov šťastia. Takže si zožeňte holubičky z keramiky, skla alebo kovu, aby ste posilnili váš vzťah.

11. Dajte si do spálne červenú alebo ružovú hviezdu
Hviezda je symbolom nádeje. Červená alebo ružová sú zase farby, ktoré sú spojené s láskou. Tento postup kombinuje oba symboly, aby ste udržali dobrý vzťah a partnerstvo.

12. Odstráňte zo spálne fotky iných ľudí
Obrázky iných ľudí k sebe priťahujú negatívnu pozornosť a rušia a sťahujú vašu energiu od partnera. Preto ich nahraďte fotkami vás dvoch. Z dovolenky, zo svadby, aké len chcete.

13. Dajte si do spálne na nočný stolík tmavomodrú vec
Tento nápravný prostriedok je dobrý vtedy, keď chcete vyriešiť hádku alebo sa dopracovať k dohode. Tmavomodrá farba uľahčuje kompromis a zlepšuje komunikáciu medzi partnermi.

14. Dajte do keramickej nádoby ryžu
Túžite po dieťati? Ryža a keramika (element zeme) sú spojené s plodnosťou. Ich kombinácia zvyšuje šancu na počatie. Podobne fungujú aj mušle v škatuľke (mušle oživujú živé veci a ženskú energiu). Ideálny počet je deväť.

15. Dajte si kamienok do každého rohu postele
Kameň je symbolom stálosti a trvalosti. Tento nápravný prostriedok sa hodí vtedy, keď chcete posilniť dôveryhodnosť a pocit bezpečia v milostnom vzťahu.