Login · Register
February 18 2020 10:15:00
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
 

 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok

10 Drsných Životných Právd, Ktoré Si Potrebuješ Uvedomiť, Aby Si Konečne Chytil Svoj Život Do Vlastných Rúk A Začal Skutočne Žiť
Pravda nie je vždy príjemná. Nie vždy sa dobre počúva a nie vždy nám ulahodí. Niekedy nás dokáže zaraziť. Šokovať. Dokonca zabolieť.
No pravda, i keď drsná, je zakaždým lepšia, ako klamstvo, i keď sa dobre počúva. Pravdu, i keď tvrdú, potrebujeme počuť, aby sme sa v živote dokázali pohnúť ďalej. Aby sme získali sebareflexiu. Aby sme sa zobudili a aby sa nám otvorili oči.
Pretože i keď pred ňou budeme zatvárať oči, zapchávať si uši a utekať, nezmení ju to. To, že s niečim nesúhlasíš, nezmení pravidlá hry. Jediné, čo nám odmietanie pravdy prinesie, bude obrovská väzenská guľa pripnutá na členku, ktorá nám bude brániť žiť, plniť si sny a byť šťastnými.
No ak nie je väzenie to, čo v živote hľadáš, v tomto článku nájdeš schody na slobodu. Východisko. Desať právd, ktoré ťa oslobodia. Desať faktov, ktoré ti otvoria oči. Desať skutočností, ktoré ti pomôžu opäť sa postaviť na vlastné a schmatnúť svoj život do vlastných rúk.
No ja ti môžem iba ukázať dvere. Rozhodnúť sa, či nimi prejdeš, už musíš sám.
Tu sú:
1. Skratky sú mýtus
Žiadne tabletky, vďaka ktorým schudneš za týždeň neexistujú. Žiadne zlaté rybky, ktoré plnia tri želania alebo čarovné prútiky, ktoré ti dokážu pomocou jednoduchého zaklínadla splniť každý jeden pôžitok.
Žiadne spôsoby, ako zbohatneš za mesiac, omladneš za dva a založíš megalomanskú firmu za tri.
Všetky veci, ktoré za to stoja, si vyžadujú čas. Láska. Podnikanie. Životné šťastie. Zdravie. Priateľstvá. Všetko toto si vyžaduje tvoj čas, tvoju vôľu a tvoje odhodlanie.
A preto pamätaj, že i keď tie skratky a rýchle cestičky vyzerajú lákavo, cestu na vrchol si musíš poctivo vyšliapať. A ak si ju budeš odmietať vyšliapať aj naďalej, celý svoj život stráviš čakaním, že ti už konečne jedna z tých skratiek zafunguje. Toto čakanie ti však neprinesie výsledky. Prinesie ti akurát tak starobu.
2. Ak si chceš užívať výhody, ktoré niektoré veci ponúkajú, musíš sa tiež naučiť akceptovať cenu, ktorú za ne treba zaplatiť
Tieto veci idú skrátka ruka v ruke. No aj napriek tomu toľkí snívajú o odmene bez snahy. O výhre bez rizika. O triumfe bez námahy. O vyznamenaniach bez zásluh.
No sľúb si, že ty nebudeš jedným z nich. Takto svet jednoducho nefunguje. Ak niečo chceš získať, musíš si to zaslúžiť. Musíš si to vybojovať. Vydrieť. Iba tak to dosiahneš. A preto najbližšie, keď na niečo podobné naďabíš, na niečo, po čom budeš neúprosne túžiť, spýtaj sa sám seba, čo si pre to ochotný urobiť. A hneď, ako si odpovieš, tak to aj sprav! Pretože opretý o lopatu jamu nikdy nevykopeš.
Viac som o tomto bode písal v jednom z najšokujúcejších, a pre mňa osobne aj najlepších, článkov na tomto blogu – Najdôležitejšia Otázka V Tvojom Živote. Daj mu teda šancu, otvorí ti oči. Ba čo viac, zamiluješ si ho! ;)
3. Nie si obeť
Niektorým z nás toho život naloží viac, ako vládzeme uniesť. Problém za problémom, nezdar za nezdarom. Neúspech strieda tragédiu, tragédia zasa strieda neúspech a takto to ide dokolečka dokola, akoby to nemalo konca kraja.
Vtedy je výzva zostať nad vecou. Vtedy je ťažké udržať si hlavu zodvihnutú a bojovať o svoje šťastie aj naďalej. Je omnoho jednoduchšie schúliť sa doma do klbka a úplne sa opustiť. Kapitulovať. Priať ten trpký osud. Posťažovať sa kamarátom pri pive a s opovrhnutím sledovať tých, ktorým sa darí, pretože oni nevedia, čo je to skutočné nešťastie. Ani len netušia ako trpko chutí prehra a pád na samotné dno.
Nuž, možno je načase dať sa dokopy, kamarát, pretože mnohí z nich to vedia. Mnohí z nich to dokonca vedia lepšie ako to vieš ty. Poznajú prehry, poznajú porážky a poznajú neúspech.
Dôverne poznajú ten pocit, keď sa človeku lepí smola na päty. Keď mu nič nevychádza a keď sa mu rúti celý život priamo pred očami. Každý v sebe zvádza súboje a vojny, o ktorých ty nemáš ani len potuchy. Niektorí majú v živote práve druhú svetovú.
Nebedákaj teda nad tým, aký máš život ťažký a že ti nič nevychádza a už vôbec sa neporovnávaj s ostatnými. Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, tak bojuj. Vzmuž sa. Vzchop sa. Pobi sa za svoje šťastie. Koniec koncov, ak chceš, aby sa ti opäť začalo dariť a aby si mal život lepší, nemáš ani na výber.
,,Ak by sme všetci hodili svoje problémy na pílu a videli tam problémy všetkých ostatných ľudí, okamžite by sme tie svoje vzali späť.“ – Regina Brett
4. Nepotrebuješ toho viac, v skutočnosti potrebuješ menej
Viac vecí v šatníku nám akurát tak komplikuje rozhodovanie, čo na seba. Viac nábytku, vecí a spotrebičov nám zasa berie pokoj a priestor potrebný na život.Viac priateľov nás často oberá o príležitosť posilňovať tie najsilnejšie putá s tými najdôležitejšími osobami v našich životoch. Viac aktivít nás stojí viac námahy, viac energie a častokrát aj viac nervov a starostí.
No spomeň si, že menej je niekedy viac. Ak budeš mať menej vecí, budeš im venovať väčšiu pozornosť a viac si ich vážiť. Ak budeš mať menej zapratanú izbu či byt, dovolí ti to voľne sa hýbať, hlboko dýchať a dodá ti to pocit pokoja a slobody. Ak budeš mať menej priateľov, dokážeš sa s nimi stretávať častejšie a budeš môcť investovať viac do vašich vzťahov.
Ak budeš mať menej aktivít, umožní ti to viac si vychutnávať život. Uvoľní ti to priestor na relax, oddych a tiež na užívanie si všetkých tých pôžitkov, ktoré život vo svojej rozmanitosti ponúka.
Nekomplikuj si teda zbytočne život, zjednoduš si ho!
A ak by ťa zaujímali konkrétne tipy ako na to, ak by si si rád život osladil, zjednodušil a odkomplikoval, aby si si ho dokázal viac užiť a vychutnať, mám pre teba presne to, čo potrebuješ. Napísal som úžasnú knihu 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (a ako s tým prestať), ktorá je plná inšpiratívnych riadkov, kvalitného čítania a hlavne rád, ktoré tak veľmi potrebuješ. Informácií, ktoré ti dokážu zmeniť život na nepoznanie! ;)

5. Ty dávaš svojmu životu zmysel. Ak sa cítiš, že ten tvoj žiaden nemá, je to tvoja chyba
Nikto z nás sa nenarodí s presnou víziou o tom, čo by chcel v živote robiť. Kým by chcel byť. Ako by chcel, aby jeho život vyzeral. Teda, nikto z nás sa nenarodí s takou predstavou, ktorá by mu vydržala. Predsa len, po škole, keď sme boli starší, už nikto až tak veľmi nechcel byť tým smetiarom či požiarnikom.
Väčšina z nás si počas štúdia, či po ňom, spytuje svedomie a trápi mozgové závity s otázkou, čo by mali robiť a ktorým smerom by sa mali vydať. Nevedia, čo ich spraví šťastnými a čo naplní ich život.
No i keď je to po škole pochopiteľné, vtedy bolo vtedy a dnes je dnes. Dospel si a mal si množstvo príležitostí zistiť, čomu by si sa chcel venovať. A aj si to zistiť mal! Pretože predierať sa životom a bedákať, že tvoj život nemá zmysel, je otravné. Veď ozaj, koho to zaujíma?
Ak tvoj život nemá zmysel, tak mu ho daj. Ak nemá smer, tak mu ho daj. Ak máš pocit, že sa nehýbeš vpred, tak sprav niečo preto, aby si sa vpred hýbať začal. Vedz, že život je len a len tvoja zodpovednosť. No to je dobré. To znamená, že ho máš vo vlastných rukách.
Vedz, že nikdy nie je neskoro začať! Dať si v živote nový cieľ, začať snívať nový sen. A preto skúšaj. Objavuj. Skúmaj. Hľadaj to, čo by ťa bavilo a spravilo šťastným. Pátraj po tom, čo by tvoj život naplnilo a dalo mu zmysel. Pretože vieš ako sa to hovorí…
„Kto hľadá nájde.“ – Porekadlo
6. Nič netrvá večne
Krásne a svieže letné večery sa premenia v chladné a pochmúrne zimné noci. Niektorí kamaráti sa ti presťahujú, tí druhí sa zmenia, iní sa pominú. Vzťahy ti zovšednejú alebo stroskotajú. Krásne a silné spomienky ti časom vyblednú a zdravie sa rokmi vytratí.
No i keď to nie je nič pozitívne, tieto zmeny treba akceptovať. Nič totižto netrvá večne. Ani to zlé, ani to dobré. No tak to v živote chodí. Musíš sa s tým zmieriť. No nenadávaj, že sú tieto veci pominuteľné a krátke. Buď vďačný, že si vôbec mal tú príležitosť ich zažiť.
Mať po boku skvelých priateľov. Zažiť obrovitánsku lásku. Mať milujúcich rodičov. Zažiť tie skvelé a šialené párty. Všetky tie krásne dovolenky, výlety a zážitky s ľuďmi, ktorých budeš milovať ešte dlho po tom, ako z tvojho života odídu.
Toto všetko je úžasné privilégium, tak si ho nezabudni vychutnať. Buď za tieto chvíle vďačný. Za maličkosti. Za drobnosti. Váž si ich. Užívaj. Preciťuj. A pamätaj, že i keď sa ti môžu zdať tieto chvíle, a vlastne život samotný, prikrátky, stále je to dar!
A keď už bola reč o tých krátkych a drobných momentoch, ktoré nás spravia dokonale šťastnými, určite si prečítaj článok 30 Najkrajších A Najuspokojúcejších Maličkostí, Ktoré Život Ponúka. V ňom si ich všetky pripomenieš. ;)
7. Nikoho nebude zaujímať to, čo hovoríš, ak budeš konať rozdielne
Slová síce majú váhu, no činy majú ešte väčšiu. Veď dobre urobené je zakaždým lepšie, ako dobre povedané. Inšpiruj sa teda a konaj. Pretože i keď budeš majster slova a expert v prejave a prezentácii, ľudia budú vždy venovať väčšiu pozornosť tomu, čo robíš, ako tomu, čo hovoríš.
Dbaj teda na to, aby boli tvoje slová a činy v súlade. Nehovor jedno a nerob druhé. Akurát si tak budeš znižovať kredit a hodnotu v očiach druhých. Nehovor neustále o svojich plánoch, veľkých snoch a podnikateľských víziách, zatiaľ čo pre svoju rozprávkovú budúcnosť nerobíš nič. Začni na nej pracovať a nenechaj sa nikým odradiť.
Nehovor, aký si dobrý priateľ, keď na ľudí okolo seba nemáš čas. Dokáž im to tým, že ho s nimi budeš tráviť viac. Nepresviedčaj ostatných o tom, čo všetko by si dokázal, keby si chcel, ukáž im, čo všetko v tebe drieme.
Dokáž, že sa v tvojich slovách skrýva pravda. Dokáž, že sa v tvojich slovách skrýva sila. A nedokazuj to len ostatným, dokáž to hlavne sebe! Pretože iba ten, ktorého myšlienky, slová a činy sú v harmónii, iba ten dokáže viesť vyrovnaný a sporiadaný život.
8. To, že sa ti prihodili zlé veci v živote nie je dôvod, prečo tvoj život stojí za figu
Sú ľudia, ktorých položí strata práce v skúšobnej dobe a sú ľudia, ktorých nepoloží ani keď im skrachuje medzinárodná spoločnosť, ktorú od základov vybudovali. Sú ľudia, ktorých položí rozchod s frajerkou po pár mesiacoch a sú ľudia, ktorých nepoloží ani strata celej rodiny a dokážu odovzdať odvahu a silu ďalším, ktorí si podobnými tragédiami prešli. Sú tu tí, ktorí nariekajú, keď si vyvrtnú členok a na druhej strane sú tu tí, ktorí prišli o končatiny a aj napriek tomu žijú plnohodnotný život a nenechávajú sa tým vôbec obmedziť.
Dobre si teda najbližšie rozmysli, či budeš chcieť niekomu začať vešať na nos svoje problémy a vyhovárať sa, prečo nie si šťastný, prečo nepodnikáš, prečo si ešte neschudol a podobne.
„Tvoj život je z 10% to, čo sa ti prihodí a z 90% to, ako na to reaguješ.“ – Charles Swindoll
9. Úspech nám ľahko stúpne do hlavy a zlyhanie nám ľahko zasiahne srdce
Náš skutočný charakter často odhalia naše výšky a naše pády. Zostaň pokorný, keď si na vrchole a zostaň odhodlaný, keď si na spodku. Buď milý a dobrosrdečný, keď sa ti darí a odvážny a smelý, keď zasa nie. No či už budeš hore alebo dole, vždy zostaň sám sebou. Drž si pevné zásady a udržuj si vieru. Vieru v lepšie zajtrajšky. Vieru v seba.
Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. ?
10. Sám si zodpovedný za to, ako sa cítiš
Tak ako sa dnes cítiš? Vyčerpaný? Nešťastný? Nespokojný? Nenaplnený? Alebo naopak skáčeš od radosti šťastím? Si plný energie? Spokojný so svojim životom? Nadšený z každého nového dňa?
Nuž, nech už sa cítiš akokoľvek, vedz, že to nemá nič spoločné s tým, v akej polohe je Venuša, aké je vonku počasie, či s tým, v akom zvieracom znamení sa nesie tento rok podľa čínskeho kalendára.
To, ako sa cítiš závisí len a len od osoby, ktorú vídaš každé ráno v zrkadle. To, ako sa cítiš závisí od toho postoja, ktorý si voči životu zaujal. Závisí od rozhodnutí, ktoré si spravil a ktoré dnes robíš. Závisí od tvojej voľby zamestnania a toho, ako a s kým tráviš svoje voľné chvíle.
Rozumieš? Závisí len a len od teba!
Preto ak sa cítiš výnimočne, potľapkaj sa po ramene, zaslúžiš si to. No ak sa náhodou cítiš mizerne, spýtaj sa sám seba, či nie je najvyšší čas začať robiť lepšie rozhodnutia. Či nie je čas zorganizovať si svoj život lepšie. To by ti mohlo život zmeniť radikálne!
A keď už sa o tom bavíme, toť si prečítaj článok 10 Rozhodnutí, Ktoré Oľutuješ v Najbližších 10-tich Rokoch, aby si vedel, ktorým sa vyhnúť a následne sa budeš môcť neoblomne pustiť do tých, ktoré ti život v nasledujúcich rokoch vylepšia. ;)
Ak sa ti článok páčil, nezabudni mu svoje sympatie a neoblomnú podporu ukázať a pomačkaj všetky gombíky, za pomoci ktorých článok pošéruješ a polajkuješ, prípadne mi hoď nejaký komentárisko alebo pošli kamošovi, ktorému článok takisto dokáže otvoriť oči. ;)
Okrem toho, nech ťa ani len nenapadne odísť bez toho, aby si sa zapísal do NEWSLETTER-a. Podobné články píšem každý týždeň a iba ak hodíš svoj email do políčka nižšie, tak sa uistíš, že ti žiaden z nich viac neunikne. Pokojne sa teda zapíš a ja ťa na každý nový článok osobne, rád a zdarma upozorním! ;)Motivationman
V tomto článku vám prezradíme, čo dátum narodenia prezrádza o vašom charaktere a osude. Než začneme, najskôr musíte vedieť, aké je vaše číslo skupiny.
Tu je návod, ako to zistíte.
Ak ste sa narodili: 1., 10., 19. alebo 28. v mesiaci, ste číslo 1.
Ak ste sa narodili: 2., 11., 20. alebo 29.v mesiaci, ste číslo 2.
Ak ste sa narodili 3., 12., 21. alebo 30. v mesiaci, ste číslo 3.
Ak ste sa narodili: 4., 13., 22. alebo 31. v mesiaci, ste číslo 4.
Ak ste sa narodili: 5., 14. alebo 23. v mesiaci, ste číslo 5.
Ak ste sa narodili: 6., 15. alebo 24. v mesiaci, ste číslo 6.
Ak ste sa narodili: 7., 16. alebo 25. v mesiaci, ste číslo 7.
Ak ste sa narodili: 8., 17. alebo 26. v mesiaci, ste číslo 8.
Ak ste sa narodili: 9., 18. alebo 27. v mesiaci, ste číslo 9.
Číslo 1
Ste šikovný a zábavný človek, ktorý môže byť tvrdohlavý, pracovitý, čestný, žiarlivý a konkurencieschopný. Ste tiež veľmi dobrosrdečný a priateľský a ľudia narodení v tieto dni sú často slávni.
Majú v sebe nezávislosť a dôverujú vo svoje vlastné schopnosti. Ak patríte do tejto skupiny, zamilujete sa v mladom veku, ale do manželstva vstúpite ako starší. Budete mať problémy s ľuďmi s inými názormi, aké budete mať vy.
Zažijete si aj pomstu od svojich nepriateľov. Ak ste muž, získate svetový rešpekt, hoci vás mnohí budú nenávidieť. Prežijete krásny život so skvelým partnerom a deťmi. Najlepšie sa hodíte k ľuďom narodeným 4., 6., 8., ale tiež 3., 5. a 7.
Číslo 2
Ľuďom narodeným v tejto skupine vládne Mesiac a všetci ich milujú. Sú to veľkí snílkovia s nízkym sebavedomím. Patria k nepredvídateľným ľuďom. Títo ľudia majú talent pre umenie.
Môžu byť takí slávni ako Ghandí alebo tiež Hitler. Vaše slová sú pravdivé a môžete predvídať rôzne situácie, ktoré sa napokon vyplnia. Môžete sa stať básnikom, podnikateľom alebo umelcom.
Láska nie je vašou silnou stránkou, ale budete žiť šťastne v manželstve. Ak ste žena, budete veľmi zodpovedná vo svojom živote. Ak ste muž, budete zapojení do rodinných bojov a budete čeliť rôznym argumentom. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 2., 5. a 9.
Číslo 3
Títo ľudia sú sebeckí, veriaci a majú silnú vôľu. Vždy ukazujú svoju šťastnú tvár svetu a dostanú vždy to, čo chcú. Avšak, nič v živote nezískate bez tvrdej práce. Veríte, že mladí ľudia by mali rešpektovať starších a nepovažujete sa za dokonalého.
Ste náročný človek, ktorý rešpektuje názor ostatných. Váš život bude vyzerať ako na horskej dráhe, ale vytrváte a budete mať veľkú rodinu. Avšak pokušenie peňazí vás môže priviesť až na hranu, takže sa uistite, že sa budete vedieť kontrolovať.
Ak ste muž, strávite svoj život starostlivosťou o svoju rodinu a priateľov. Ak ste žena, budete tvrdo pracujúcou dámou. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 6., 9., ale tiež 1., 3. a 5.
Číslo 4
Ste tvrdohlavý a pracovitý, hoci máte smolu v dôležitých oblastiach života. Môžete od vás odpútať mnohých ľudí. Ak ste žena, budete veľmi dobrá v štúdiu a umení. Ak ste muž, pochopíte problémy ostatných a budete tráviť svoj život pokúšaním sa získať srdce gejše.
Váš život vás bude baviť, svoj čas budete tráviť míňaním peňazí so svojimi priateľmi, ktorí vás však môžu okradnúť. Tak si dávajte pozor. Ste veľmi láskavý a pomôžete tým, ktorých poznáte.
Máte tendenciu zamilovať sa do mladších žien. Svoj život prežijete so sklamaním a v práci nebudete mať toľko šťastia. Avšak to vám nezabráni, aby ste sa postarali o svoju rodinu. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 8., ale tiež 5., 6. a 7.
Číslo 5
Ste veľmi populárny a dokážete veľa získať jednoduchou konverzáciou. Vaša myseľ je stvorená pre podnikanie a budete úspešný, ak si otvoríte podnikanie s akciami alebo hudbou.
Máte veľký zmysel pre humor a každý vás bude žiadať o pomoc. Budete mať viac ako jeden vzťah a stanete sa sebeckým, akonáhle sa usadíte natrvalo. Vaša žena bude chcieť kontrolovať všetko, čo sa udeje vo vašom živote, takže buďte opatrní.
Ste veľký bádateľ, ktorý sa veľa naučí zo svojich vlastných skúseností. Najlepšie sa hodíte k ľuďom narodeným 1., 2. a 9., ale tiež 6. a 8.
Číslo 6
Narodili ste sa, aby ste si užili svoj život naplno a nestarali sa o druhých. Môžete dosiahnuť kariéru v oblasti vzdelávania alebo manažmentu. Ste talentovaný a láskavý, veľmi populárny a šťastný.
Ste rovnako veľmi milý – ak ste muž, budete milovať mnohé ženy a prejdete si viacerými vzťahmi. Ak ste žena, pravdepodobne sa vydáte ako mladá. Budete mať šťastný život. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 6. a 9., ako aj 4. a 5.
Číslo 7
Ste realistický, sebavedomý, šťastný a talentovaný človek, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou vybuduje kariéru ako umelec. Avšak, ste väčšinu času mrzutý. Ak ste žena, budete si veľmi vážiť svoju rodinu a môžete si dať veľa vecí do poriadku s vašimi rodičmi.
Ak ste muž, budete pravdepodobne populárny medzi ženami a talentovaný. Ľudia narodení v tejto skupine budú mať pravdepodobne problémy vo svojom manželstve.
Prežijete krásny život, ale musíte sa oň veľa starať. Začnite si hľadať partnera skôr ako neskoro, lebo by ste mohli ostať sami. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 2. alebo 1. a 4.
Číslo 8
Ľudia narodení v tejto skupine budú mať silný charakter, ale málokedy budú pochopení. Rád ukazujte prstom na iných a budete v živote finančne trpieť. Zažijete veľa nepríjemných situácií a problémy vám budú brániť vo vašom štúdiu.
Z týchto skúseností sa poučíte a budete bojovať za lepší život. Máte kopu skvelých priateľov a ste vždy pripravení pomôcť im. Prežijete disciplinovaný život, ktorý vás privedie k úspechu. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 4., 5. a 8.
Číslo 9
Ste fyzicky i psychicky silné osobnosti. Vždy mierite vysoko. Môžete zažiť problémy v rodine v ranom veku. Vzídete z nich však silnejší. Rešpektujú vás v spoločnosti a dokážete úspešne prekonať akúkoľvek výzvu.
Ste nevychovaný človek, ktorý sa zapojí do mnohých bojov. Upokojíte sa, až keď sa usadíte. Nie je pre vás jednoduché nájsť lásku, ale nakoniec si založíte rodinu.
Narodili ste sa, aby ste prekonávali problémy a dosahovali náročné ciele, ktoré vám pomôžu v živote. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 3., 5., 6. a 9., ale aj 2.
AKO MUŽI PREJAVUJÚ LÁSKU A PREČO "MILUJEM ŤA" NEMUSÍ NIČ ZNAMENAŤ
„Nechápem to,“ povedala a bezradne pokrčila plecami.

„Prečo je preňho také zložité povedať mi, že ma miluje?“

Bola ako mnoho iných žien, ktoré chceli od svojho partnera počuť tie dve čarovné slovíčka.

Slovíčka, ktorými by verbálne potvrdil svoje city, ktoré k nej prechováva.

Boli spolu už viac ako sedem mesiacov, po večeroch viedli dlhé rozhovory o smerovaní ich životov, predstavil ju svojim priateľom, prejavoval jej svoju náklonnosť.

Cítila sa s ním dobre, no keďže jej nikdy priamo nepovedal „milujem ťa“, začala mať pochybnosti, či z jeho strany skutočne ide o lásku.

„O čo iné by malo ísť?“ spýtala som sa.

„Neviem, ......možno je to galantný muž, ktorý vie, ako sa správať k svojej partnerke,“ povedala.

Keď mi opísala, čo všetko pre ňu robí a ako sa k nej správa, bolo mi jasné, že problém nie je v tom, že on jej ešte nepovedal tie dve očakávané slovíčka, ale v jej nepochopení spôsobu, akým jej preukazoval svoju lásku.

Ľudia (nielen muži) totiž prejavujú svoju lásku rôznymi spôsobmi.

Prejavy lásky už od útleho detstva prijímame od našich najbližších a podvedome si ich osvojujeme.

Objatie, bozk, stisk ruky, pohladkanie, milé slová, darčeky či drobné láskavosti sú len niekoľkými spôsobmi, ako vyjadriť inému človeku svoju náklonnosť.

Každý človek však preferuje iný spôsob, ako svoju lásku (náklonnosť) preukazuje. Zvyčajne rovnakým spôsobom chce lásku od iného človeka aj prijímať.
Veľa žien sa práve v partnerských vzťahoch ocitne v situácii, keď majú problém „dekódovať“ správanie muža, akým im preukazuje svoju lásku.

Ženy sú totiž zvyknuté priamo hovoriť o svojich pocitoch, preto je pre ne veľmi frustrujúce a ťažko pochopiteľné, ak im partner ani za svet nechce povedať „milujem ťa“.

Často sa v takýchto situáciách stáva žena neistá a zmätená, lebo nevie definovať city svojho partnera. Ženy totiž očakávajú od muža určitý druh správania (konania), pričom prehliadajú jeden podstatný fakt, že muži vyjadrujú svoju lásku ináč ako ženy.

Ako muži prejavujú svoju lásku
Vyjadrenie lásky slovami
Tento spôsob vyjadrenia je pre mnohých mužov problematický, pretože slovné vyjadrenie berú ako „prísľub“ či „záväzok“, ktorý treba dodržať.

Možno to vyplýva aj zo starého porekadla „Slovo robí chlapa“ (preto ho muž nechce porušiť) alebo zo strachu, že verbálnym vyjadrením „​milujem ťa“ dáva žene prísľub, že berie vzťah vážne, čím sa stáva „uzamknutým vo vzťahu“.

Muž sa preto môže dlhšiu dobu vyhýbať slovnému vyjadreniu lásky, čo však vôbec neznamená, že ženu nemiluje. Opak môže byť pravdou.

Muži zvyknú vyjadrovať svoju lásku skutkami, nie slovami.
Čo si treba všímať
Keďže teraz už vieš, prečo muži niekedy nechcú povedať tie dve čarovné slová, zameraj na predovšetkým na to, čo „ten tvoj partner“ robí. Ak ti jeho skutky (iné spôsoby preukazovania lásky) jasne dokazujú, že ťa miluje, je otázkou času, kedy ti to povie.

Iné spôsoby vyjadrenia lásky
Venuje ti svoj čas
Muž, ktorý ťa miluje, si vždy nájde na teba čas. Nehľadá výhovorky, prečo sa neukázal, ale hľadá spôsoby, ako byť čo najviac s tebou.

Zdieľa s tebou svoj život
Vo všeobecnosti sú muži viac uzavretí a o svojich pocitoch nezvyknú hovoriť. Muž, ktorý ťa miluje, sa nebojí otvoriť pred tebou svoj život a nechá ťa doňho vstúpiť.

Zdieľa s tebou svoje pocity, zážitky, skúsenosti, plány, myšlienky. ​Partnerke týmto správaním vyjadruje, že má v jeho živote špeciálne miesto.

S hrdosťou ta predstavuje svojej rodine a priateľom
Muž, ktorý ťa miluje, ťa nikdy neskrýva pred svetom. Práve naopak. Predstaví ťa svojej rodine a priateľom, aby ťa začlenil medzi ľudí, ktorí majú v jeho živote dôležité miesto.

Je tu pre teba aj v ťažkých a dôležitých chvíľach
Podpora v dôležitých a niekedy aj zložitých situáciách je pre každého človeka veľmi dôležitá. Partner, ktorý ťa naozaj miluje, tu je pre teba a postaví sa na tvoju stranu.

Plne ti dôveruje
Dôvera je najdôležitejšia ingrediencia každého zdravého vzťahu (nielen partnerského). Ak ti partner povie veľa vecí zo svojho života, dáva tým najavo svoju dôveru, že ho nezradíš a nepoužiješ ich proti nemu.

Dôveru ti prejavuje aj tým, že ti necháva priestor na „život mimo vzťahu“ (stretnutie s priateľmi, záľuby atď.).

Váži si ťa
Muž, ktorý ťa miluje, si váži tvoje názory, zásady a nesnaží sa ich meniť. Váži si ťa presne takú, aká si.

Si preňho prioritou
Človek si vždy nájde čas na ľudí a veci, na ktorých mu záleží. Pre muža, ktorý ťa miluje, si jeho prioritou, nie jednou z možností.

Urobí všetko preto, aby mohol byť s tebou, počíta s tebou, keď niečo plánuje. Svojimi skutkami ti jasne dáva najavo, aké miesto máš v jeho rebríčku priorít.

Darčeky
Kvety, bonbóny, vstupenky do divadla či kina atď. sú tiež spôsobom, ako muž môže žene preukazovať svoju lásku. Často je to iba bežný spôsob, ktorý sa „očakáva“, a nemusí byť nevyhnutne spätý s láskou partnera.

(Pozn.: Uviedla som len niekoľko príkladov. Samozrejme, v reálnom živote ich je oveľa viac.)

Prečo je dôležité pochopiť, ako muž vyjadruje lásku
Každý z nás vyrástol v inom prostredí a bol ovplyvnený inými ľuďmi. Prejavilo sa to aj na spôsobe vyjadrovania lásky. Kým niektorí ľudia sú úplne „kontaktní“ a sú pre nich úplne prirodzené objatia a bozky, iným viac vyhovuje rezervovanejší spôsob formou drobných láskavostí (napríklad pomoc s niečím).

Veľmi zaujímavo popísal spôsoby, akými ľudia vyjadrujú lásku, Dr. Gary Chapman v knihe „5 jazykov lásky“, na základe ktorej ľudia vyjadrujú lásku inému človeku:

slovami,
venovaním pozornosti (svojho času),
darčekmi,
drobnými láskavosťami (službami),
dotykom.
Je dôležité, aby partneri pochopili, ktorý spôsob preukazovania lásky vyhovuje každému z nich. Len tak sa vyhnú situácii, keď sa partner snaží vyjadriť lásku partnerke napríklad darčekmi, no partnerka očakáva nežné slová.

Hoci si muž myslí, že jej preukázal lásku darčekom, ona to neberie ako vyjadrenie lásky, ktoré u nej rezonuje najviac. Rozhovor na túto tému je najjednoduchším spôsobom, ako pochopiť potreby partnera.

Čo znamená, keď máš pri otázke, či ťa miluje, zvláštny pocit
Ak ťa muž miluje, cítiš to. Hoci je príjemné počuť to z jeho úst, cítiš to z každého jeho pohľadu a zo spôsobu, akým sa k tebe správa.

Ak však cítiš neustále pochybnosti a zvláštny nepríjemný pocit, je to pravdepodobne signál, že niečo nefunguje tak, ako má.

Buď preto k sebe čestná a pozri sa realisticky na to, ako sa k tebe správa. Jeho skutky ti povedia viac ako slová. Skutky totiž neklamú.
„Naozaj ma miluje?
“ Otázka, ktorou sa často týrame, keď náš milovaný je skúpy na slovo a ani za svet z neho nevieme vypáčiť tie kúzelné dve slovíčka „ľúbim ťa“ či „milujem ťa“. Možno čakáš, že ti vyzná lásku ako hrdina z romantického filmu, no realita je často iná. Zistiť, že z jeho strany nejde len o prechodný záujem, ale o silné emocionálne spojenie, sa však dá aj iným spôsobom. Keď muž miluje ženu, viac ako tisíc vyznaní lásky totiž prezradí jeho správanie.

Prečo sa muži zdráhajú povedať „ľúbim ťa“
Dôvodov, prečo muž slovne nevyjadrí svoje city k tebe, môže byť veľa.

Nie je ešte pripravený ti to povedať, hoci vie, že ťa miluje.
V predchádzajúcom vzťahu bol zranený, a preto uprednostňuje pomalšie napredovanie vo vzťahu.
Má strach, že budeš čakať od neho viac (manželstvo), t. j. bojí sa záväzku.
Nie si je istý, či ťa naozaj miluje.
Muži nehovoria radi o svojich citoch/pocitoch (na rozdiel od žien).
Upozornenie: Ak ti muž po veľmi krátkej známosti povie, že ťa miluje, ber to ako „zlé znamenie“.


Nech už je jeho dôvod akýkoľvek, určite ti jeho mlčanie nepridáva na istote, ako to je ohľadom jeho lásky k tebe.

Ľúbi ma či neľúbi? V snahe zistiť, ako to naozaj je, sa dopúšťame často nevedomky najväčších chýb, ktoré môžu mať negatívny vplyv na náš vzťah.


Chyby, ktoré žena robí, ak chce zistiť, či ju muž miluje
Neustále sa pýta, či ju muž miluje
Na otázkach typu „Naozaj ma miluješ?“, „Ľúbiš ma?“ nie je na prvý pohľad nič zlé (a zo ženskej perspektívy ani na druhý či tretí pohľad).

Z pohľadu muža však táto otázka poukazuje na neistotu ženy a jej neustálu potrebu byť utvrdzovaná o jeho láske.

Ešte horšie na muža pôsobí, ak ti odpovie, že ťa miluje, no ty tomu nechceš uveriť.

Nepochopenie, že muži vyjadrujú lásku ináč
Ženy si často neuvedomujú, že muži vyjadrujú lásku ináč. Keďže očakávajú, že ju vyjadria rovnako ako ony, sú často nahnevané, ak to tak nie je. Ich očakávania nie sú naplnené.

Muži svoju lásku prejavú predovšetkým skutkami (nie slovami), ktoré sa v mnohých situáciách môžu javiť ako zdanlivé maličkosti a ženy ich nepovažujú za vyjadrenie lásky.

Nesprávne vysvetlenie slov či skutkov muža
Pre ženu sú emócie a romantické vzťahy veľmi dôležité a prikladajú im mimoriadny význam. Z uvedeného dôvodu je pre ženu ťažké pochopiť, že muž im nepripisuje rovnakú dôležitosť.

Žena často dáva slová a skutky muža do súvislosti s ich vzťahom a hľadá si vlastné vysvetlenia, prečo niečo povedal a urobil a čo to znamená pre ich vzťah. Takto sa často začína zbytočný kolotoč obviňovania, výčitiek a vysvetľovania.

Zo strany muža však vzťah ako taký je súčasťou toho, čím žije, nie na jeho prvom mieste. Ženy, naopak, pripisujú vzťahu najdôležitejšie miesto a všetko odvíjajú od neho.

Teraz už možno začínaš chápať, prečo sa tvoj partner niekedy odmlčí, niekedy podráždene čosi zahundre, no veľakrát ti neodpovie na tvoju priamu otázku. Aby si sa vyhla týmto situáciám, máš lepšiu možnosť, ako sa pýtať.


Keď muž miluje ženu
Piesne, romantické filmy či knihy nám prinášajú pohľad na lásku len z jedného uhla.

Čo sa však z nich nedozvieš je, že skutočná láska v reálnom svete má aj svoje iné podoby a nemusí byť zabalená do magického „ľúbim ťa“, do veršov, kvetov či ľúbivých songov.

Ako teda vedieť, či ťa „naozaj“ miluje? Sleduj jeho správanie.

1. Neustále ti dokazuje, že mu na tebe záleží
Spôsoby, akými ti dokazuje, že si preňho dôležitá, môžu byť rôzne.

Ak ti pripraví večeru či raňajky, pomôže napríklad natankovať nádrž, prinesie do práce sendvič (keď musíš nadčasovať), pošle milú sms a povzdbudí ťa, keď máš zlý deň.

Ak ti venuje svoju pozornosť a snaží sa s tebou tráviť veľa času, ak robí všetko pre to, aby si bola šťastná a spokojná, je to dôkaz toho, že ťa miluje.

Nezabudni mu ukázať, že jeho snahu oceňuješ, lebo uznanie je pre mužov veľmi dôležité a považujú ho za vyjadrenie lásky.

2. Hrdo ťa predstavuje ľuďom, ktorí sú preňho dôležití
Muž, ktorý ťa miluje, ťa chce predstaviť svojim priateľom a členom rodiny. Chce, aby si patrila medzi ľudí, ktorých má rád. Je pyšný, že ťa má, a ukazuje to verejne.

3. Chráni ťa
Muž, ktorý miluje, sa prejavuje ako ochranca. Ak ti je zima, požičia ti svoj kabát. Odprevadí ťa na zastávku alebo k autu a predvedčí sa, že si v poriadku prišla domov.

Keď si chorá, uvarí ti čaj a je s tebou. Dáva ti pocítiť, že sa na neho môžeš spoľahnúť, a robí všetko, aby si sa cítila dobre.

4. Váži si ťa a povzbudzuje ťa
Muž, ktorý ťa miluje, chce poznať tvoje názory, no nebojí sa s tebou aj nesúhlasiť. Oceňuje na tebe, že máš svoj vlastný pohľad na život.

Obdivuje ťa za to, aká si, bez potreby, aby si sa menila. Povzbudzuje ťa, aby si mala svoj život aj mimo vzťahu, t. j. svojich priateľov, svoje záujmy.

5. Často a dlho ťa objíma
Muž, ktorý ťa miluje, sa rád k tebe túli a objíma ťa. Ak to robí často, je to tiež jeden z jeho spôsobov, ako ti prejavuje svoju lásku.

6. Sex
Muži vyjadrujú svoje emócie prostredníctvom sexu. Muž, ktorý ťa miluje, chce, aby si mala zo sexu rovnaké potešenie ako on.

Sleduj preto, či sa zameriava 100 % len na seba, alebo či ti svoju lásku prejavuje aj bozkami, dotykmi, priamym pohľadom do očí, čím vyjadruje, že mu na tebe záleží.

Samozrejme, že spôsobov, akým muž prejavuje žene svoju lásku, je oveľa viac. Venovala som sa im aj v článku Ako muži prejavujú lásku a prečo "milujem ťa" nemusí nič znamenať.

Lásku si ľudia často pletú s túžbou, spolupatričnosťou, posadnutosťou, úctou, strachom zo samoty. Kým ženy hľadajú oddanosť a túžia byť pre muža jeho jedinou, muži hľadajú rešpekt a uznanie.

Aby to fungovalo na oboch stranách, musia sa muži aj ženy naučiť čítať signály toho druhého. Ak sa na ne sústredíš, dozvieš sa, čo k tebe cíti. Pamätaj, že skutky sú vždy dôležitejšie ako slová. Keď muž miluje ženu, nemusí jej to hovoriť.
Zopár vecí, ktoré by ste nikdy nemali obetovať pre váš vzťah


Vzťahy nám môžu priniesť vzájomnú radosť a šťastie, alebo nás môžu dusiť a uberať o silu.
Všetky vzťahy slúžia pre určitý účel. Či už ostať s niekým len pár týždňov alebo na celý život.
Akýkoľvek vzťah by vás mal podporovať, povzbudzovať a meniť k lepšiemu a nie spôsobovať vám zlý pocit zo seba.
Ak obetujete niektorú z týchto vecí pre váš vzťah, mali by ste prehodnotiť, akú hodnotu má pre vás ten druhý.
1. Sloboda
Ak budete neustále nasledovať svojho partnera, alebo sa cítiť vinná, že idete niekam so svojou rodinou alebo priateľmi, vášmu vzťahu chýba dôvera.
Vlastnícke správanie takmer vždy poukazuje na extrémnu vnútornú neistotu, často spôsobenú nezahojenými ranami z detstva, ako sú opustenie alebo ľahostajné správanie rodičov.
I napriek tomu, že si váš partner zaslúži lásku a nehu, mali by ste s ním prerušiť vzťahy, aby sa mohol vyliečiť sám.
Ak niekto rád kontroluje toho druhého, nemali by ste s ním ísť do dlhodobého vzťahu.
2. Byť sám sebou
Nikdy nemeňte seba samého kvôli niekomu inému. Ten pravý vás bude milovať práve pre vaše pravé ja.
Rovnako, ten správny človek by vás nikdy nechcel zmeniť, pretože sa skutočne teší z vašej úprimnosti bez toho, aby ste museli niečo na sebe meniť.
Je pravda, že vzťahy si vyžadujú malé kompromisy. Napríklad ísť sa navečerať do reštaurácie, kde chce ísť váš partner a nie tam, kde chcete ísť vy.
Nemali by ste však meniť svoju osobnosť alebo presvedčenie. Buďte sebavedomá a ak vás váš partner neprijme takú, aká ste, nájdite si niekoho iného.
3. Radosť
Ak niekto nedá väčší zmysel vášmu životu a nepridá doň viac radosti, potom aký význam má, aby ste ostávali spolu?
Ak vás partner ťahá dolu a cítite sa mizerne v spoločnom živote, potom prišiel čas na to, aby ste svoj vzťah ukončili.
Budete potrebovať niekoho, kto sa k vám bude hodiť a prinesie vám do života energiu plnú života a nie niekoho, kto z vás energiu vytiahne.
Samozrejme, váš partner sa nebude vždy cítiť blažene, ale ak nedokáže nájsť vlastné šťastie alebo ho ponúknuť vám, potom ho nechajte ísť. Potrebuje sa sústrediť na vyliečenie samého seba a nie na vzťah.
4. Zábava
Tešíte sa zo spoločnosti svojho partnera? Smejete sa pri ňom, správate sa ako dieťa alebo skúšate spolu robiť nové veci?
Každý vzťah z času na čas čelí nezhodám, ale aj po dlhej dobe dokážete robiť aktivity, ktoré vo vás oboch prebudia dieťa.
Nikdy by ste sa nemali vzdať zábavy – bez nej by bol váš život celkom všedný. Spôsobilo by vám to tieseň, ak by ste ostali s niekým, kto si nedokáže oddýchnuť a uvoľniť sa.
5. Vaše sny
Ideálne partnerstvo tvoria dvaja ľudia s tým istým poslaním. Podporujú sa navzájom na každom kroku ich spoločného života.
Alebo takí, ktorí majú rozdielne sny, ale stále sa podporujú a povzbudzujú navzájom. Ak nemáte niekoho, kto kráča s vami na ceste životom alebo niekoho, kto vás bude nosiť na pleciach, neváhajte opustiť tento vzťah.
Čo chcete od života, tvorí podstatnú časť toho, kým ste. Nepotrebujete niekoho, kto odmieta alebo napáda vaše ciele.
6. Vnútorný mier
Vaše dievča alebo váš chlapec by mal vo svojom srdci cítiť pokoj, ktorý vám pomôže zabudnúť na chaos okolo vás.
Ak by bol váš partner úzkostlivý, nervózny alebo nahnevaný po celý čas, oslabí to vašu energiu a vy sa stanete citlivý na negatívnu energiu.
Váš partner by mal mať v sebe pokoj a rovnako ho rozdávať aj svojmu okoliu.
7. Vaša túžba objavovať
Život je o tom, aby ste si ho užívali, takže ak váš partner nechce skúšať nové veci a nedovolí vám zažívať nové dobrodružstvá, pravdepodobne s ním nenájdete dlhodobé šťastie.
Váš partner by vás mal povzbudzovať v podstupovaní rizika, pretože ak vám v tom bráni, malo by to byť pre vás výstražné znamenie.
8. Vaše ďalšie vzťahy
Vaše vzťahy s rodinou a priateľmi by nemali trpieť len preto, že máte priateľa, priateľku, snúbenca alebo manžela. Majetnícke správanie vášho partnera by ohrozilo ostatné vzťahy vo vašom živote.
Mal by vám umožniť nájsť si čas na svoju rodinu a priateľov bez toho, aby bol majetnícky a pokúšal sa vás kontrolovať.
Uistite sa, že máte chápavého, sebavedomého partnera, ktorý vás nebude potrebovať mať celú dobu pri sebe, aby ste boli šťastná.
9. Vaše duchovné/náboženské vierovyznanie
Niektorí ľudia zmenia svoje náboženské vierovyznanie kvôli svojmu partnerovi. Je to však iné, ak si skutočne želáte prejsť na inú vieru než keď vás partner núti prijať určité presvedčenie.
Žiaden vzťah nestojí za to, aby ohrozil hlboko zakorenenú vieru alebo obrady. Váš partner by mal povýšiť váš duchovný život a rásť spolu s vami, ako sa budete vyvíjať.
10. Komunikácia
Každý vzťah si vyžaduje hlboké odhodlanie počúvať inú osobu a pochopiť jej myšlienky a pocity.
Milujúci a otvorený vzťah tvoria dvaja ľudia, ktorí si vážia jeden druhého a neodsudzujú sa navzájom.
Ak budete mať neustále pocit, že sa váš partner nesnaží s vami otvorene komunikovať, vedzte, že vaše potreby nie sú naplnené.
Ak chcete mať fungujúci a šťastný vzťah, je dôležité, aby ste pri sebe mali citlivého partnera.
Každá časť nášho tela plní nejakú funkciu.

Čo však o našom tele naozaj vieme? V čom sa mýlime a čo je pravda a čo mýtus? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúce fakty.
1. Žmurknutie je ako mikrospánok
Žmurknutie očami mnohí spájajú najmä so zvlhčovaním očnej sliznice a jej čistením. Nie je to však jeho jediná funkcia. Žmurknutím aj nabíjame mozog a koncentrujeme svoju pozornosť. Ide o akési miniatúrne nabíjanie a posilnenie našej mozgovej energie. Mimochodom, na túto "nabíjačku" sa napájame približne 15-20 krát za minútu.

2. Veľké oči spôsobujú krátkozrakosť
Veľké oči považujú mnohí za krásne, ale ľudia, ktorí ich majú, trpia krátkozrakosťou častejšie ako tí s menšími očami. Ak je totiž očná buľva príliš veľká, zachytáva svetlo vo väčšom pomere a kým dopadne na sietnicu a tá ho spracuje, zvyčajne vzniká rozmazaný obraz.
3. Chĺpky rozpoznajú chuť
Naše nosové priechody a pľúca sú lemované jemnými chĺpkami, resp. riasami, ktoré zachytávajú nečistoty a zároveň rozpoznajú horkú chuť spôsobenú napríklad nikotínom. Keď ho zacítia, intenzívnejšie sa rozkmitajú a snažia sa takto eliminovať jeho príjem do tela.
4. Vlasy vedia, kedy spíte
Ďalšie šialené zistenie, ku ktorému sa vedci dopracovali, je fakt, že naše vlasy dokážu ukladať informácie o spánkovom režime. V bunkách, ktoré obsahujú RNA, je presne zadefinované, aký máme spánkový cyklus, či ideme spať skôr alebo neskoršie a kedy potom vstávame.
5. Vaše vlasy pomáhajú životnému prostrediu
Podľa odborníkov na životné prostredie z Missouri University of Science and Technology pohlcujú ľudské vlasy nečistoty, ktoré k nám prenikajú cez ozónovú dieru. Mastnota z pokožky hlavy ich vynikajúco absorbuje, takže ak chcete prispieť ku kvalite životného prostredia, zabudnite na šampón.
6. V chodidlách máme štvrtinu kostí
Ľudské chodidlá majú 52 kostí, 26 v každom z nich. To je takmer štvrtina všetkých kostí z celého tela. Každé z nich má zároveň 33 kĺbov a viac ako 100 svalov, šliach a väzy.
7. Žalúdočná šťava rozpúšťa žiletky
Nikdy by ste nemali prehĺtať nič okrem potravín, ale ak tak urobíte, váš žalúdok sa vďaka kyseline premení v niektorých prípadoch na hotovú drtičku. Pri teste účinkov žalúdočnej šťavy na kovové predmety bolo zistené, že v priebehu 24 hodín znížila žalúdočná kyselina hmotnosť žiletky o 63 percent. Zaujímavosťou je, že mince a povrchy bateriek zostali po tomto experimente takmer nepoškodené.
8. Kýchnutie rozpráši obsah vašich pľúc až do širokého okolia
Prieskum potvrdil, že kýchnutie dokáže rozprášiť nebezpečné baktérie z pľúc kýchajúceho až do vzdialenosti šesť metrov.
9. Ušný maz je pre ľudské telo dobrý
Nie však na jedenie! Ušný maz zadržiava nečistoty a bráni ich prenikaniu do ucha. Používanie vatových tyčiniek a jeho odstraňovanie je preto nebezpečné a otvára cestu pre infekcie a zápaly vznikajúce práve zo spomínaných nečistôt.
10. Vekom strácame približne jednu tretinu našich kostí
Rodíme sa so zhruba tristo kosťami. Počas rastu sa niektoré z nich spájajú a v čase, keď dospejeme a prestaneme rásť, ich máme ich už len 206.
11. Sami sa nedokážeme poštekliť
Dôvod je uložený v zadnej časti mozgu, ktorá sleduje pohyb. Takže ak sa snažíte poštekliť samých seba, mozog vás na všetko dopredu pripraví a nereaguje tak, ako keď vás šteklí niekto iný. "Na spracovaní pošteklenia sa podieľajú dve oblasti mozgu. Somatosenzorická dráha zachytáva pohyb a predná cingulárna kôra spracúva informácie," vysvetlila kardiologička Sarah-Jayne Blakemoreová z University College v Londýne. Počas výskumu zistila, že obidve tieto oblasti sú počas samo šteklenia menej aktívne ako v prípade, keď nás šteklí niekto iný.
12. Nechty rastú rýchlejšie ako kedysi
Štúdia Univerzity v Severnej Karolíne, ktorá porovnávala rast nechtov s dvoma predchádzajúcimi štúdiami zo 70. a 50. rokov potvrdila, že ich rast sa počas niekoľkých desaťročí zvýšil takmer o štvrtinu. Napríklad sa zistilo, že necht na palci na nohe narastie o viac ako dva milimetre za mesiac, v porovnaní s 1,65 mm za mesiac v 30. rokoch minulého storočia. Dôvodom môže byť naša strava bohatšia na bielkoviny.13. Chuťové poháriky vekom chabnú
13 Víno možno chutí lepšie, keď je staršie, ale s pribúdajúcim vekom ťažšie vychutnávame jednotlivé chute. Tak, ako sa znižuje funkcia zmyslových orgánov a slabne sluch a zrak, tak oslabujú svoju funkciu aj chuťové poháriky. Nemalý podiel na jej znižovaní majú okrem iného lieky. Ženy zvyčajne zažijú pokles citlivosti na chuť už pred päťdesiatkou, muži až okolo šesťdesiatky.
14. Máme jedinečné odtlačky jazyka
Nielen odtlačky prstov sú jedinečné; biometrické skenovanie jazyka potvrdilo, že aj ním aj tento ústny sval. Jeho tvary a textúry sú u každého originálne.
15. Človek je jediný živočích, ktorý plače
Zatiaľ čo mnohé zvieratá produkujú slzy ako mazivo pre svoje oči, ľudia sú jediní, ktorí plačú, keď ich k tomu doženú emócie. "Aj tí, čo plačú iba kvôli sebe a nie kvôli iným, dokazujú, že sú schopní prejaviť cit,"uviedol Thomas Dixon z University of London.
16. Váš zadok je najväčší sval
Akokoľvek veľký a trasúci sa zadok je stále najväčší sval v tele, ktorý ho udržiava vo vzpriamenej polohe, rozhýbe boky a stehná. Pri svojej práci počas chôdze intenzívne bojuje s gravitáciou a pri sedení nám zas poskytuje príjemné pohodlie.
17. Polovica sily ruky spočíva v malíčku
Ak prídete o svoj malíček na ruke, stratíte päťdesiat percent sily z celej ruky, konštatuje terapeutka Laurie Rogersová z Národnej rehabilitačnej nemocnice vo Washingtone.
18. Vaše črevo je štvornásobne dlhšie ako ste vy
Tenké črevo má dĺžku približne päť až sedem metrov. Znamená to, že keby ste ho rozložili, približne štvornásobne by vás prerástlo.
19. Máme viac ako päť zmyslov
Máme zrak, čuch, hmat, chuť a sluch. Lenže ľudia bežne disponujú aj takými schopnosťami, akými sú napríklad zmysel pre priestor, dokážu rozpoznať bolesť, udržať rovnováhu, zachytia rozdiel v teplote a vnímajú čas. Takže ak niekto hovorí o šiestom zmysle, nie je ďaleko od pravdy.
20. Telesná pozícia ovplyvňuje pamäť
Vedci zistili, že sedenie s pohľadom nadol vyvoláva negatívne spomienky, kým pri priamom sede s pohľadom nahor nastupujú spomienky pozitívne.
Preposlane- prosba
Milí priatelia ,
ďakujeme Vám za doterajšiu dôveru a vďaka i za
Vaše príspevky 2% dani z príjmu z Dani fyzických osôb za
predchádzajúce roky, Vďaka Vám sme mohli byť na pomocní
a prispievať na lieky, zdravotné pomôcky a pomoc sociálne
slabším. Opäť sa na Vás obraciame s prosbou o príspevky 2%
dani z príjmu za rok 2018 a tým sa stali naší
spolupracovníci pri pomáhaní. Ďakujeme za kolektív
Marika Achbergerová


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??


kde je to potrebné.
Ďakujeme za 2% z daní príjmu za rok 2018
1. 2. 2019
PROTOKOL O REGISTRÁCII DO NOTÁRSKEHO CENTRÁLNEHO REGISTRA URČENÝCH PRÁVNICKÝCH OSÔB (NCRPO)

Podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel bola vykonaná registrácia nasledovných údajov do Notárskeho centrálneho registra určených právnických osôb:

Dátum registrácie: 28.11.2018 Dátum poslednej zmeny: 28.11.2018

Číslo registrácie NCRpo: 7243/2018

Názov organizácie:

Cesta osobného poznania a pomoci

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 42253578

SID: Sídlo organizácie

Ulica: Vyšehradská 3013/19

Mesto: Bratislava - Petržalka -

PSČ:85106 - Okres: Bratislava V -Štát:Slovenská republika IBAN

SK5975000000004013854 425

Názov banky: Ceskoslovenskáobchodná banka, a.s.

Ziadatel svojím podpisom potvrdzuje správnosť zaregistrovaných údajov a súhlasí so zaradením organizácie do zoznamu prijímateľov podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel.

Zároveň si je vedomý, že zaregistrované údaje budú po ukončení zákonom stanoveného registračného obdobia nezmeniteľné a v nezmenenom tvare záväzné pre správcu dane na poukázanie podielu zaplatenej dane. V prípade, že z dôvodu chybných údajov správca dane nebude môcť poukázať podiel zaplatenej dane, následná oprava chybných údajov, či následné poukazovanie podielu zaplatenej dane nebude možné!

Dalej si je vedomý, že ak organizácia nesplnila zákonom stanovenú povinnosť podľa $ 50 ods. 13 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel, Notárska komora SR nezaradi organizáciu do zoznamu prijímateľov podľa § 50 ods. 14 toho istého zákona ani v tom prípade, ak bola registrácia u notára vykonaná.

Protokol zo dňa: 28.11.2018 Podpis žiadateľa o registráciu (zástupca registrovanej organizácie):
Možno budete ľutovať, že ste ho nepoznali skôr.
Nikdy však nie je neskoro na to, aby ste ho začali používať. A ak tak urobíte, sami sa presvedčíte o tom, že naozaj funguje — a to priam dokonale.
Uzkosti a čoraz menej radosti.
Na svete ešte nikdy nežilo toľko ľudí trpiacich úzkosťou, koľko ich je dnes. Štatistiky WHO uvádzajú, že od roku 1990 sa ich počet zdvojnásobil. Je to ako kráčať po sklenených črepoch, človek je neustále v napätí a má strach, že sa prihodí niečo zlé. Boj s úzkosťou je behom na dlhú trať a je náročný, tieto citáty vám ju však pomôžu lepšie pochopiť a možno jej aj predísť.
„Strach zmysly zostrí, kým úzkosť ich otupí.“ – Kurt Goldstein
Strach má v našom živote význam a plní funkciu akéhosi alarmu. Keď nás niečo ohrozuje, pripravuje nás na adekvátnu reakciu, či už únik alebo útok. Úzkosť však takúto funkciu nemá a keď ňou človek trpí, stáva sa skôr paralyzovaným a neschopným.
Farby

Možno si to ani neuvedomujete, no aj farby môžu mať obrovský vplyv napríklad na to, akú máte náladu alebo ako sa cítite. Navyše, mnoho obrovských spoločností využíva práve psychológiu farieb, aby čo najlepšie zapôsobili na svojich potenciálnych zákazníkov. Dobrou správou však je, že presne túto psychológiu farieb môžete využiť aj vy vo vašom vlastnom vzťahu a vo váš prospech. Nie je to nič zložité.
Modrá = začiatok komunikácie
Možno ste si nespájali modrú farbu práve napríklad s tým, že by to mohla byť farba „príťažlivosti“, no podľa odborníkov je modrá dobrá v tom, že reprezentuje komunikáciu, vyvoláva v nás otvorenosť a je symbolom hĺbky, dôvery a lojality. Takže byť obklopený modrou farbou môže pomôcť k lepšej a úprimnejšej komunikácii.
Fialová = upokojenie
Fialová dodáva pocit pokoja a vernosti. Je to vhodná farba do vašej spálne, najmä ak chcete posilniť puto s vaším partnerom. Tento pocit pokoja môže posilniť dôverné rozhovory a pomôže vám jednoduchšie si poradiť aj so zložitými problémami.


Zelená = proces zotavovania
Zelená je známa ako farba závisti, no taktiež vám môže pomôcť spracovať všetky pocity o vašom partnerovi či o vzťahu. Nosenie zelenej farby zotrvanie v zelenej miestnosti môže byť presne to, čo potrebujete na zahojenie rán z minulosti. Zelená tiež upokojuje, takže ak chcete, aby vám svitalo na lepšiu budúcnosť, viete, čo máte urobiť.
Krémová a jemne hnedá = nový začiatok
Ak si vo vzťahu v poslednom čase prechádzate naozaj ťažkým obdobím, krémová či jemne hnedá farba môžu znázorňovať nový začiatok. Nesmiete však zabudnúť na to, že farby nefungujú samé od seba a zázraky sa nebudú diať len vďaka nim. Musíte tomu pomôcť aj vy.
Oranžová a žltá = skvelá konverzácia
Prostredie so žiarivým teplými tónmi, ako napríklad oranžová alebo žltá, môže podľa odborníkov vyvolať nezabudnuteľné rozhovory. Sú to farby, ktoré vyvolávajú pocit hravosti a taktiež budete vďaka nim doslova žiariť.
Ružová a purpurová = väčšia príťažlivosť vo vzťahu
Ružová farba sa spája s jemnosťou a ľahkosťou. Môže vo vás dokonca vyvolať impulz, ktorý vás spolu s partnerom dostane do tej správnej nálady. Odborníci tvrdia, že mäkké ružové tóny taktiež podporujú rovnováhu.
Červená = farba vášne
Nie je žiadnym tajomstvom, že práve červená je považovaná za farbu lásky či farbu vášne. Okrem toho však reprezentuje aj dôveru, vitalitu, vzrušenie či energiu. Takže ak hľadáte niečo, čo by toto všetko prinieslo do vášho vzťahu, potom červené prostredie je tým správnym trikom.
Na koniec je dôležité si zapamätať, že nie je to všetko len o farbách. Farby vám môžu pomôcť k pozdvihnutiu nálady alebo k vyvolaniu určitých pocitov, no aj vy na tom musíte mať svoje zásluhy. A pokiaľ neurobíte nič, farby to za vás neurobia.
Pranostiky na mesiac december
Blatnatý december, blatnatý celý rok.
Mierny december, mierna celá zima.
Keď je december studený, je vždy s úrodným rokom spojený.
Aká zima v decembri, také teplo v júni.
Čo v decembri nespravíš, v januári nedohoníš.
Aké veľké sú cencúle v decembri, také dlhé budú rúrky z kukurice.
Keď v decembri mrzne a sneží, úrodný rok nato beží.
Keď zima dobre drží v decembri a v januári, bude pekný rok.
Mrazy, ktoré v decembri rýchlo opadnú, znamenajú miernu zimu.
Na suchý december nasleduje suchá jar.
V studenom decembri zem snehom prikrytá dáva budúceho roku hodne žita.
Zelené Vianoce - biela Veľká noc.

4. december:
Aké je počasie na Barboru, také býva až do Vianoc.
Po svätej Baruši daj pozor na uši.
Svätá Barbora ťahá sane do dvora.
Svätá Barbora vetry rozháňa.
Svätá Barbora vyháňa drevo zo dvora.

6. december:
Keď je na svätého Mikuláša počasie peknô, v januári pole je bielo.
Keď na deň Mikuláša sneží, bude požehnaný rok.
Na svätého Mikuláša už je zima celá naša.

13. december:
Aké sú od Lucie do Vianoc dni, také budú aj mesiace.
Keď príde Lucia, nájde ju už zima.
Keď si Lucia na mena háby zablatí, v januári si ich prať bude.
Od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc.
Svätá Lucia je kráľovnou zimy.

21. december:
Na svätého Tomáše zima sa nám rozpáše.
Tomáš s oceľou (mráz) znamená, že bude v nastávajúcom roku zrno plné.

24. december:
Aký je čas na Adama a Evy, také budú nasledujúce dni.
Biele Vianoce, zelená Veľká noc.
Do Vianoc - hoj, od Vianoc - joj!
Do Vianoc dlhá nitka, krátky deň, po Vianociach krátka nitka, dlhší deň.
Jasné Vianoce, mnoho vína a ovoce.
Keď je hus na Vianoce na blate, na Jozefa bude na ľade.
Keď je na Štedrý deň večer mnoho hviezd, je mnoho zemiakov.
Keď je na Štedrý deň veľa hviezdičiek, na budúci rok je veľa kureniec.
Keď je na Štedrý večer mlha, bude plané počasie.
Keď je vianočná noc tmavá (nesvieti mesiac), bude tma v záčine (miesto na odkladanie potravín, úrody)
Keď na Narodenie Krista pršať začne, za štyri týždne počasie bude mračné.
Koľko sa ukáže prvý sneh pred Vianocami, toľko bude trvať po Vianociach.
Lahodný a teplý čas na Vianoce je znamením, že zima bude dlho trvať.
Lepšie Vianoce treskúce nežli tekúce.
Na Vianoce - po gágorče (po hrdlo, dosýtosti), na Velikú noc - moc, na Ducha - do pol brucha, Na Trojicu - len za užicu (lyžicu).
Štedrý večer jasný každému je milý, dá vraj pánboh vína, požehná v obilí.

25. december:
Na Vianoce blato, na Veľkú noc sneh.

26. december:
Ak sa vetry na svätého Štefana spolu chytia, veliké priekopy a záveje narobia.
Keď duje vietor na Štefana, bude víno budúceho roku plané.
Keď svätý Štefan blato vyfúkal, bude pekná jar.
Na svätého Štefana nesmie už byť barina.
Pekná chvíľa na Štefana Kráľa sľubuje radostné oberačky.

27. december:
Sivý svätý Ján veští dobrý rok.

28. december:
O Mláďatkách i deň sa omladzuje.

31. december:
Keď je na starý rok jasno, bude v maštaliach prázdno.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.