Login · Register
December 07 2019 11:45:36
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
 

 Dozvedieť sa o sebe niečo viac nikdy nie je na zahodenie...
Ľudstvo žije na tejto planéte nejaký ten piatok. Človek však nie je jediný druh na Zemi, i keď sa tak niekedy správa a v dôsledku egoizmu ničí všetko navôkol. Od živočíchov sa líši niečím podstatným. Je to práve schopnosť myslieť spôsobom, ktorý je pre človeka charakteristický. A naša myseľ môže ovplyvniť naše správanie, ktoré sa snaží pochopiť psychológia.

čitaj viac,,,
Sníva sa vám často? Toto je 20+ najčastejších snov a ich význam
Či si to už uvedomujete alebo nie, sníva sa vám. Každú noc. Pochopte, aj váš mozog si potrebuje vyčistiť hlavu a oddýchnuť. Robí to práve cez sny.
Niekedy sú také príjemné, že by sme sa najradšej nezobudili, inokedy ich musíme predýchavať ešte pár minút po prebudení. Sny sú zvláštne a už odpradávna ľudí fascinujú a nútia premýšľať nad tým, aký je ich význam.
Tieto sny majú ľudia najčastejšie a ich význam je takýto…

čitaj viac...
Milujete ho z celého srdca, no napriek tomu ste sa s ním rozišli. A viete, že je to to najlepšie, čo ste mohli urobiť.
Možno si myslíte, že v tom chýba akákoľvek logika. Prečo by sme sa mali rozchádzať s niekým, koho milujeme najviac na svete? Ľudia, ktorí opúšťajú svojich partnerov, majú však na svoje konanie dôvod. Neveríte? Presvedčíme vás o opaku.
Dnes vám ukážeme 6 prípadov, kedy je rozchod napriek láske to najlepšie riešenie. Určite však aj vy nájdete vo svojom okolí zopár podobných príkladov.
#1 Nevera
čitaj viac,,,
ako spoznáte hlupáka?
Prvou a neklamnou známkou hlúposti je nedostatok hanby.
Sigmund Freud
Aká si? podla mesiaca narodenia
1-januar-Leden
Dámy narozené v tomto měsíci jsou konzervativní a vážné. Jsou ale také velice ambiciózní. Dokáží být velice kritické a ve většině případů se snaží vyhnout mluvení o svých pocitech. Můžete se s nimi sblížit, když máte stejný pohled na život a když jste na stejné intelektuální úrovni jako on

2-februar-Únor
S ženami narozenými v únoru musí mít okolí trpělivost. Jsou velice romantické a často mění své nálady. Většina lidí je zcela nechápe, jelikož myslí abstraktně. Jsou absolutně neoblomné a neodpouštějí, když jsou podvedeny.

3-marec-Březen
Charisma a šarm jsou specifickými vlastnostmi pro ženy narozené v březnu. Březnové ženy jsou loajální a oddané. Je pro ně však velice těžké se skutečně zamilovat. Pokud váš život bude právě s ženou narozenou v březnu, budete velikým šťastlivc
Charisma a šarm jsou specifickými vlastnostmi pro ženy narozené v březnu. Březnové ženy jsou loajální a oddané. Je pro ně však velice těžké se skutečně zamilovat. Pokud váš život bude právě s ženou narozenou v březnu, budete velikým šťastlivcem.

4-apríl-Duben
Ženy dubnu dokážou navázat konverzací prakticky s kýmkoliv. Často se litují. Když je vidíte naštvané, ztratťe se. Pokud se do ženy narozené v dubnu zamilujete, budete nejšťastnějším mužem na planetě. Získejte si jejich důvěru a ony vám za odměnu oddají svou duši a srdce.

5-máj-Květen
Dámy narozené v květnu jsou neodbytné a loajální svým zvykům a morálce. V lásce dokáží být nebezpečné, což je jedním z hlavních důvodů, proč vryjí do paměti a člověk na ně nikdy nezapomene.

6-jun-Červen
Ženy měsíce června jsou kreativní, zvídavé a komunikativní. Jejich špatnou vlastností je, že mluví dříve než myslí. Vždy vám řeknou krutou pravdu do obličeje, nikdy o vás však nebudou mluvit za vašimi zády

7-júl-Červenec
Dámy narozené v červenci jsou krásné, upřímné, citlivé, tajemné a inteligentní. Jsou ke všem vždy milí a slušní. Vzdalují se od problémů a konfliktů. Když je podvedete, ztratíte je navždy. Jen tak totiž neodpouštějí.

8-august-Srpen
Ženy narozené v srpnu mají laskavé srdce a zároveň bývají dost sebestředné, což je zvláštní kombinace. Měli byste s nimi být opatrní a vyhýbat se konfliktům, protože vždy vyhrávají. Žena narozená v tomto měsíci nemají rády, když jsou středem posměchu. Mají skvělý smysl pro humor. Nehledají pozornost mužů, ale užívají si být centrem všeobecné pozornosti. Muži v jejich přítomnosti ztrácí hlavou.

9-septenber-Září
Ženy disciplíny, krásné a milé, ale když je zradíte, není cesty zpět. Budou si to pamatovat navždy a pokud jim ublížite, čekejte na sladkou pomstu. Dámy září mají radši dlouhé vztahy, mají vysoká očekávání a mohou být hodně kritické ke svému okolí.

10-oktober-Říjen
Ženy silného charakteru, to je charakteristika těch, co se narodily v říjnu. Nikdy před nikým neplakají, ale jsou plné emocí. Jsou nedůvěřivé, a proto své pravé já neukazují jen tak někomu.

11-november-Listopad
Dámy listopadu snadno poznají, kdy jim lžete. Jsou vždy o krok napřed. Nikdy si s nimi nehrajte a ony vám na oplátku vždy řeknou pravdu a nebudou nikdy lhát.

12-december. Prosinec
Ženy narozené v prosinci dokážou být velice netrpělivé. I přesto však na konci vždy vyhrávají. Dokážou vám zvednout náladu a mají srdce plná lásky. Věci se jich velice snadno dotknou a člověk, který jim ublíží, dostane to, co si od nich zaslouží
kniha pre zdravie
file:///C:/Users/Asus/Downloads/Kniha-rad-pro-zdravi-i-krasu2.pdf
Čo depresia znamená na Slovensku alebo prečo umelci nevedia čo od dobroty?

Už týždeň ubehol od samovraždy speváka Chestera Benningtona a ako sa očakávalo, opäť sa spustila vlna názorov po internetoch. Keďže sledujem rovnako slovenské ako i zahraničné médiá, všímala som si závažný rozdiel v reakciách, ktoré sa samozrejme líšili najmä v ľuďoch, ktorým tento spevák a jeho život boli ľahostajný a vedeli len toľko, že sa zabil slávny otec 6 detí.
Fanúšikovia súcítili so spevákom, keďže v mnohých prípadoch išlo o ľudí, ktorí sami prežívali mentálne problémy a Chesterova hudba im dokázala pomôcť v ťažkých časoch, čo stovky ľudí podrobne opisovali v o svojich príspevkoch.
Život Benningtona, nad ktorým toľkí lámajú palicu, si môže každý naštudovať, ale v krátkosti: Bennington bol od svojich 7 až po 13 rokov, čiže 6 dlhých rokov sexuálne obťažovaný jedným zo svojich len o pár rokov starších kamarátov. Po rozvode rodičov sa dostal do opatery svojho otca, ktorý bol paradoxne policajtom špecializovamým na zločiny sexuálneho charakteru, avšak neskôr odišiel k svojej matke, ktorá pracovala ako sestrička. Ona ho však následne po tom, že prišla na to, že Chester berie drogy, vyhnala. Chesterova kariéra sa začala nakrátko po tomto. Problémy s alkoholom a drogami pretrvávali s dlhšími i kratšími pauzami. V dobe smrti u neho nenašli drogy, jedine poloprázdnu fľašu alkoholu, ktorá však bola ďaleko od jeho tela. Na výsledky toxikológie sa ešte čaká. Chester zanechal za sebou 6 detí.
Totožnosť svojho násilíka však nikdy neprezradil.
Je jedno že je niekto bohatý, milióny ho milujú a má krásnu rodinu a veľa detí. Depresia si nevyberá. Nemá žiadne kritétiá výberu. Na Slovensku je táto choroba stále chápaná ako nejaký výmysel, ale depresia a úzkosť sú na rovnakej úrovni, ak nie horšie, ako fyzické choroby. Dokonca to môžeme brať aj z fyziologickej perspektívy kde dochádza k chemickej nerovnováhe v mozgu, ale pravda je, že problém je od toho ďaleko komplexnejší.
Chybná regulácia nálady mozgu, genetická zraniteľnosť, stresujúce životné udalosti, lieky a zdravotné problémy a najmä kombinácia týchto dokáže vyústiť do depresie.
Človek, ktorý spácha samovraždu má úplnú inú myseľ a fungovanie mozgu od svojho zdravého stavu alebo iného mentálne zdravého človeka. Preto argumenty typu “mal 6 detí, je sebec” v tomto prípade neobstoja. Je to ako keby ste niekoho s rakovinou nazvali sebcom. Táto analógia je pre mnohých nepochopiteľná pokiaľ sa s depresiou sami nestretnú, ale žiaľ je to tak kvôli vyššie uvedeným dôvodom.
Myšlienku nad samovraždou a samotnú samovraždu delí od seba len pár zlých myšlienok a ešte menej sekúnd.
Len si spomeňme, že keď to dokázalo zabiť takého velikána ako Robina Williamsa ktorý však okrem depresie taktiež trpel demenciou, tak zrejme to nebude prostý výmysel.
Zobrať si život je ultimátne a extrémne rozhodnutie.
Online sa vysmievať niekomu, kto sa o samovraždu pokúšal; hovoriť, že sa niekto len prefetoval, že je sebec, je to najhoršie, čo niekto môže napísať. Človek s takýmto prejavom je súčasťou celého problému. Vychádzam z komentárov, ktoré ľudia zverejňovali. V zahraničí si to málokto dovolí napísať, ale na Slovensku je veľa hrdinov za klávesnicou. Teda až kým nebudú mať v rodine niekoho, kto týmto trpí…
Je niekoľko bodov, v ktorých sa väčšina mýlila, tieto by som rovno zaradila medzi klasické stigmy, ktoré sa objavujú, keď sa kombinuje depresia a samovražda slávneho človeka. Rada by som ich teda týmto vyvrátila.
1. Bohatý človek nevie, čo má robiť od dobroty
Pravda je taká, že depresia si nevyberá medzi chudobnými a bohatými. Na svete je cca. 300–350 miliónov ľudí, ktorí trpia depresiou bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, náboženstvo. Depresia si nájde každého, dôvody sú rôzne. Dokonca predpoklad na depresiu je dedičný, čo málokto u nás vie. Zdôrazňujem, že to, že ľudia si spájajú depresiu len s elitou je z toho jednoduchého dôvodu, že ich majú pred sebou v telke, v novinách, v rádiu. Každý 16. človek na svete trpí depresiou, čiže tie čísla medzi prominentnými ľuďmi nie sú vôbec prehnané oproti bežným ľuďom. Akurát viac bijú do očí, lebo Robina Williamsa poznala polovica sveta, ale Vašu susedu o dva bloky ďalej, ktorej sa ani len nezdravíte, nie.
Ľudia u nás si však myslia, že ak je niekto milionár, je priamo úmerne aj šťastnejší človek, čo vďak pravdou nie je. Po určitej hranici príjmu sa miera šťastia nezvyšuje. Podľa nositeľa Nobelovej ceny Angusa Deatona na základe štúdie na Princeton univerzite je $75,000/rok ideálnym zárobkom, samozrejme to bol priemer a toto číslo sa líši od štátu k štátu, ale napr. v štáte Missisipi (cenami blízky k Slovensku) by to bolo $65,850, čo by bolo 56 469 EUR/rok. Stále je to niečo, čo zarába malý počet Slovákov, ale píšem to len preto, aby si ľudia nemysleli, že milionár musí byť priamo úmerne 20x šťastnejší ako manažér na Slovensku… alebo inžinier v Nemecku. Dokonca ani títo ľudia si za uvedenou finančnou hranicou nemusia nájsť útočisko proti depresii.
2. Sex, drugs & Rock 'n' Roll…a depresia
Tieto veci chodia ruka v ruke, pod drogami nemusia stáť klasické drogy ako ich poznáme, ale i lieky dostupné na predpis.
Všeobecne platí ze depresia vyvoláva závislosť na alkohole a/alebo drogách, ale samozrejme po požití týchto látok sa depresia prehlbuje, čiže sa človek dostáva do stále väčšieho problému. Je to začarovaný kruh, ktorý málokto dokáže sám pretrhnúť. Ľudia argumentujú, že celebrity fetujú jedna radosť, lebo na to majú peniaze, ale úprimne povedané ak niekto hľadá ľudí s problémom závislosti, zväčša nemusí ísť ďalej ako širšia rodina alebo kruh známych a priateľov.
Bennington po sebe zanechal 6 detí, čo vyvovalo v ľuďoch nenávistné príspevky najviac. Človek s depresiou si veľmi často myslí, že je na obtiaž svojmu okoliu a samovražda vychádza ako najpriamejšia cesta k odľahčeniu bremena.
3. Prečo sa na Slovensku nebavíme o depresii a mentálnom zdraví tak ako na západe?
To je dobra otázka. Depresia na Slovensku raritou nie je, ale je celkom možné, že zatracovanie tohto problému pochádza z veľkého počtu ďalších socio-ekonomickych problémov, s ktorými aktuálne naša spoločnosť bojuje.
Ľudia na západe sa však aj viac venujú mentálnemu zdraviu, stále je to však nedostatočný počet.

ćitaj via,,,
TOTO SÚ OSUDOVÉ ROKY PRE KAŽDÉ ZNAMENIE ZVEROKRUHU!
by Simonidessa
Každý človek si počas svojho života zažije šťastné aj menej šťastné obdobie a určite mnohých z nás zaujíma, s čím sú tieto zmeny spojené. Astrológ Pavel Globa si je istý, že tajomstvo úspechu spočíva v usporiadaní hviezd.
PRE NIEKTORÝCH JE TOTO VYSVETLENIE ÚPLNE ABSURDNÉ AŽ NEUVERITEĽNÉ. AVŠAK ĽUDSKÝ ŽIVOT MÁ SVOJE FÁZY, KTORÉ SÚ ÚZKO SPOJENÉ S POLOHOU NEBESKÝCH TELIES, URČUJÚCE OSUD ČLOVEKA OD JEHO NARODENIA.
Dnes vám prezradíme najúspešnejšie roky života! Spomeňte si na minulosť, pozrite sa do budúcnosti a buďte si istí, že vás čakajú zaujímavé a nezabudnuteľné udalosti.
1. Baran
Pred vami je omnoho viac pozitívnejších udalostí. Toto sú dôležité roky vášho života: 15, 19, 30, 35, 40, 45, 57, 60, 66 a 76. Veci, ktoré sa udejú počas týchto rokov možno nebudú najlepšie, no určite nie fatálne. Obdobie po 40-tke vám prinesie najvýznamnejšie zmeny!

2. Býk
DÔLEŽITÉ ROKY: 16, 21, 24, 30, 33, 39, 51, 60 A 69. OBDOBIE OD NARODENIA AŽ PO 30-TKU MOŽNO ŤAŽKO NAZVAŤ PRÍJEMNÉ, NO PO DOSIAHNUTÍ TOHTO VEKU VÁS ČAKÁ UŽ LEN TO NAJLEPŠIE.

3. Blíženci
DÔLEŽITÉ ROKY: 10, 20, 30, 40, 50, 64, 70 A 80. NEVIDITEĽNÁ SILA VÁS OCHRÁNI PRED UTRPENÍM, NEZHODÁM A ŤAŽKOSTIAM. Z TOHTO DÔVODU SA NEMUSÍTE OBÁVAŤ ZLÉHO OBDOBIA.

4. Rak
DÔLEŽITÉ ROKY: 15, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 60, 75. ŽIVOTNÝ ENTUZIAZMUS VÁS BUDE SPREVÁDZAŤ NA ROMANTICKEJ VLNE AŽ DO 30-TKY. PO TOM, AKO SA CITOVO UKĽUDNÍTE A MOŽNO NIE VŠETKO, ČO SA VÁM V ŽIVOTE STANE, SA VÁM BUDE PÁČIŤ.

5. Lev
Dôležité roky v živote: 19, 36, 40, 57, 60, 76. Nezlomný optimizmus a sebavedomie pomôžu levom prežiť zlé ale aj šťastné chvíle.

6. Panna
ROKY: 16, 21, 24, 32, 41, 50. NAJVIAC EMÓCII A PRÍJEMNÝCH SPOMIENOK JE SPOJENÝCH S VAŠOU KARIÉROU. NEBUĎTE SKLAMANÍ, PRÁCA MÔŽE PRINÁŠAŤ AJ POTEŠENIE A NEUBERIE VÁM TO ANI Z RADOSTÍ RODINNÉHO ŽIVOTA.

7. Váhy
Dôležité roky: 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72. Množstvo významných udalostí môže viesť k náhlemu úspechu. Prijmite s vďačnosťou každú prekážku, pretože sa môže jednať o váš krok nahor.

8. Škorpión
Dôležité roky: 15, 25, 30, 45, 50, 60, 74. Škorpiónom sa odporúča krotiť ich nepokojnú povahu. Všetky prekážky v živote budú vytvorené preto, aby ste ich zvládli.

9. Strelec
Dôležité roky: 15, 19, 36, 38, 40, 45, 57, 75. Každý tento rok vám poskytne neoceniteľné skúsenosti a stane sa z vás skutočne úspešný a šťastný človek.

10. Kozorožec
Dôležité roky: 16, 21, 30, 31, 33, 41, 50, 57. Zapamätajte si ich, pretože do vášho života prinesú radosť aj smútok. Buďte pripravení na akúkoľvek skúšku, no nebojte sa, všetko sa dobre skončí.

11. Vodnár
Dôležité roky: 11, 22, 24, 32, 42, 48, 50, 64, 72. Aj napriek všetkým odmietavým postojom k poverám si jedného dňa uvedomíte, že ste počas týchto rokoch zažili svoj najväčší úspech.

12. Ryby
DÔLEŽITÉ ROKY: 12, 24, 30, 36, 45, 48, 52, 60. NEPRIMERANÁ EMOCIONALITA VÁM BRANÍ VYCHUTNAŤ SI OKAMIHY V ŽIVOTE, KTORÉ PRINÁŠAJÚ ZMENY. BUDETE OMNOHO ŠŤASTNEJŠÍ, HNEĎ AKO DOSIAHNETE ŽIVOTNÝ POKOJ.
by Simonidessa
0900511020 tvoja pomoc
0900511020- Som tvoje hasičské auto, záchranný čln, vrtuľník,, tak to nezmeškaj!

V meste je veľká potopa a celé mesto sa evakuuje. Len kňaz zostane stáť na mieste.
Keď má vody po členky, príde za ním posledné hasičské auto: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak hasičské auto odíde.
Keď má vody po pás, príde k nemu posledný záchranný čln: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz zase len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj čln odíde.
Keď má vody po krk, príde k nemu posledný vrtuľník: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť."
Kňaz znova len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj vrtuľník odíde.
Kňaz sa utopil a dostal sa pred Boha: "Bože, prečo si ma nezachránil? Ja som Ti tak veril!"
A Boh na to: "Čože? Veď som ti poslal hasičské auto, čln a dokonca aj helikoptéru!
štastie
buď sám sebou
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.