Záhada čiernookıch detí
Pridal sofa dňa Apríl 01 2013 11:08:09
Tajomstvo čiernookıch detí preniklo na svetlo sveta v roku 1998, keď novinár Brain Bethel napísal o incidente s dvoma čiernookımi deťmi. Raz, keď oddychoval na parkovisku, priblížili sa k jeho autu dvaja chlapci. Bethel uviedol, že boli otravní, opakovane žiadali, aby ich odviezol domov pre peniaze do kina. Bethel uviedol, že cítil akoby ním niečo preniklo a nútilo ho otvoriť dvere. Avšak, keď sa im pozrel do očí, ktoré boli čierne bez dúhovky a bielka, ostal ochromenı strachom.
Podrobné novinky


Vymyslená legenda alebo mystické tajomstvo?
Nie je to jedinı príbeh o deťoch s čiernymi očami. Mnoho ľudí uviedlo, že sa pri ich dverách objavilo čiernooké dieťa a žiadalo, aby ho pustili dnu pod rôznou zámienkou. Spoločnım zážitkom bolo to, že ľudia vždy cítili strach, keď s nimi tieto deti hovorili. Mali čierne oči bez dúhovky a bielka, ale boli oblečené v šatách zodpovedajúcich aktuálnej móde. Je to nevysvetliteľné tajomstvo alebo mestská legenda?

Deti s čiernymi kontaktnımi šošovkami
Aj keď sa ľudia snažili racionalizovať tieto prípady, že deti mohli mať čierne kontaktné šošovky alebo, že niektorí ľudia majú iba bohatú predstavivosť, prípady vyvolávajú otázky. ¼udia, ktorí rozprávali svoje príbehy, intenzívne opäť prežívali strach, a preto sa pıtame, či to môže byť pravda. Naozaj existujú čiernooké deti a ak áno, čo alebo kto sú? Najdesivejší aspekt všetkého je, že tí, ktorí tvrdia, že sa stretli s tımito zlovestnımi deťmi prisahajú, že museli aktívne odolať pokušeniu poslúchnuť ich príkazy, akoby ich hlasy dostávali do nejakého hypnotického stavu.


Možno sú to upíri
Existuje niekoľko teórií o tom, kım tieto monštruózne deti vlastne sú. Medzi svojské, ale existujúce teórie patrí tá, že ide o modernıch upírov, ktorí nás prenasledujú v našich uliciach.
Nasvedčuje tomu aj fakt, že väčšinou ide o mladıch chlapcov s uhrančivımi čiernymi očami a hypnotickımi hlasmi, ktorımi doslova paralyzujú svoje „obete“ a nútia ich, aby poslúchali ich príkazy. Taktiež je evidentné, že tieto bytosti sú neschopné vstúpiť na niečí majetok bez predchádzajúceho pozvania podobne ako upír. A či sajú krv? Na to by museli odpovedať tí, ktorí ich pozvali dnu. A tıch zatiaľ štatistika neeviduje.


Kríženci človeka a mimozemšťana
Takže za predpokladu, že nemáme dočinenia s upírmi, existuje rovnako exotická možnosť, že tieto subjekty môžu byť krížencami ľudí a ufónov. Niektoré ženy, ktoré vraj uniesli mimozemšťania totiž tvrdia, že im odobrali vajíčka a zvláštne deti sú vısledkom spojenia ľudskej a mimozemskej DNA. Dnes tieto ženy môžeme stretnúť skôr v lôžkovıch častiach americkıch psychiatrickıch kliník.

Stratené duše
Niektorí tvrdia, že čiernooké deti sú len stratené duše zosnulıch detí, ktoré smutne putujú na Zemi a hľadajú pomoc u dospelıch. Avšak tí, ktorí sa s nimi stretli vyhlasovali, že mali návaly strachu, keď prišli do kontaktu s tımito bytosťami. Je to, akoby inštinktívne vedeli, že sa nejedná o neškodné detí, ale ide o nebezpečnıch predátorov v prestrojení. Aj keď "inštinkt" nie je dôkaz, ale univerzálnosť tohto pocitu u všetkıch, ktorí prišli do styku s čiernookımi deťmi je ťažké odmietnuť. Tiež je ťažké uveriť, že stratené deti, či už živé alebo màtve, dokážu vyvolať takú hrôzu u dospelıch.

Démoni v prestrojení
Ak je človek náchylnı veriť v existenciu anjelov alebo démonov, musíme pracovať aj s teóriou, že čiernooké deti prichádzajú z útrob samotného pekla. Táto teória nie je viac, či menej, rozumná, ako iná. Ale ak vezmeme do úvahy prestupujúcu auru zla vysielanú čiernookımi deťmi a pocitmi strachu u ľudí, stáva sa celkom vierohodnou. Otázne je, prečo iba pôsobia zastrašujúco, ale nič negatívne neurobia.

Je to hoax?
Hoci internet je neoceniteľnı nástroj pre distribúciu informácií, tiež je to ľahko zneužiteľné médium na prenos klebiet, povestí a priamych klamstiev. Nech sú čiernooké deti duchovia, upíri, démoni, krížencami, internetovımi hoaxmi, podvodmi alebo iba žartíkmi mládeže s čiernymi kontaktnımi šošovkami, ostáva táto záhada fascinujúcou a zároveò desivou aj pre nasledujúce generácie.

Autor: Radomír