karma a čo sa vám vráti -čítaj viac
Pridal sofa7 dňa September 27 2022 08:29:06
karma
Podrobné novinky

1. Sebeckosť
Sebaláska a sebeckosť spolu súvisia do veľkej miery. Ľudia, ktorí chcú len pre seba to najlepšie aj na úkor svojich priateľov a čo je horšie i rodiny, vedú v skutočnosti ukrivdený život. Tento egoistický akt im však v šťastí rozhodne nepomôže. Skôr, či neskôr sa im to vráti.
2. Klamstvo na úkor svojho blaha
Niektorí ľudia sú chorobní klamári a na to, aby zakryli vlastné zlyhania, či výčitky si potrebujú neustále vymýšľať nové a nové príbehy. Zamiešajú do toho aj takých ľudí, na úkor ktorých sa snažia vyjsť zo situácie najlepšie. Vymyslený svet nikdy neprekonal ten reálny. Prevalenie klamstva je otázkou pár dní alebo mesiacov.
3. Ignorácia pomoci druhým
Niekto rád pomáha, iný to nepotrebuje. Ak sa však ocitnete v situácii, kedy je daná osoba priamo závislá od vašej pomoci a vy jej nepomôžete, môžu vás prenasledovať výčitky zlyhania. Netýka sa to tých ľudí, ktorí napriek snahe pomôcť nedokázali zmeniť životy iných.
4. Rafinované „okrádanie“
Zlodejom nemusíte byť len vtedy, keď máte na hlave kuklu a idete vylúpiť banku. Akákoľvek snaha ošklbať či už cudzích ľudí alebo svojich blízkych je absolútne neľudská. Chamtivosť za peniazmi mení charakter, ale verte, že ani títo ľudia ďaleko nezájdu. Tieto peniaze si síce chvíľu užijú, ale šťastnejších ich neurobia.
5. Závistlivosť ničí charakter
Nič nedeformuje charakter k horšiemu viac ako závisť. Uštipačný úsmev a zlo z očí sa dá vyčítať z tváre aj toho najfalošnejšieho človeka. Touto negatívnou energiou a zákerným myslením môže ublížiť iným, ale u silnejších osôb to neprejde. Niektorých ľudí robí nešťastie iných šťastnejšími, čo svedčí o ich psychickej poruche.
6. Šírenie zlej povesti o inom
V snahe vyzerať pred okolím čo najlepšie, mnohí ľudia s obľubou šíria zlú povesť o tých, ktorým v skutočnosti závidia. Vyrovnaný a šťastný človek nemá čas a nepotrebuje mínať svoju energiu na riešenie takýchto uštipačností. Aj v tomto „začarovanom kruhu“ však pravda vyjde skôr, či neskôr na povrch.
7. Posmievanie sa alebo rasistické narážky
Byť vtipný na úkor ľudského vzhľadu je najprimitívnejší spôsob zábavy. Nikto si nevyberal, ako sa narodí a aj keď je človek vyrovnaný a silnej povahy, každého sa poriadne dotkne a zabolí narážka na jeho výzor. Inteligentný človek toto neurobí.
8. Zahýbanie partnerovi
V otázkach lásky a partnerstva takisto existuje bumerang. Ak jeden z partnerov zahne a tají to pred druhým, vypláva to na povrch. Keď nie hneď, tak po niekoľkých rokoch. Paradoxom je, že napokon sa aj tak prekecne ten, kto zahol.
9. Rozbitie rodiny iných
Častokrát sa dvaja do seba zaľúbia aj vtedy, keď je jeden z nich v manželskom zväzku. Hovorí sa, že srdcu nerozkážeš, a to je istým spôsobom pravda. Existujú však aj ľudia (najmä ženy), ktorí sa vyžívajú v tom, keď môžu rozbíjať iné vzťahy. Zdvíhajú si tým sebavedomie a hrdosť. V skutočnosti ide o veľmi slabé ženy, ktoré majú vnútorné komplexy a nevedia, ako inak zaujať. Na vzťah sa im potom niekoľko rokov nedarí nájsť partnera.
10. Sklamanie dôvery najbližšieho
Ľudia robia chyby a niekedy sklamú ostatných aj činmi, ktoré považovali v daný čas za správne. Pokiaľ však človek vedome a zámerne sklame dôveru svojho najbližšieho kamaráta, ukáže sa jeho pravý charakter. V tom momente neveríme, s akým človekom sme sa kamarátili niekoľko rokov. Najčastejším dôvodom zlyhania sú peniaze alebo je v tom žena.