Peníze k nám přijdou lehce, když si to budeme přát
Pridal sofa dňa December 08 2014 09:01:28

Doposud jedním z nejvıznamnějších motivů našeho jednání byly a jsou peníze. Uvažujeme ve větách „chtěl bych se mít dobře“, „koupím si lepší standard“, „až vydělám hodně peněz, budu si dělat, co chci“, respektive nebudu dělat vůbec nic. Co kdybychom však zcela transformovali náš přístup k penězům, které donedávna byly hnací silou naší existence, a vytvořili si z peněz prostředek, kterı k nám přichází zcela automaticky a zlehka, protože si to tak zasloužíme.

čitaj viac,,,
Podrobné novinky
Když transformujeme chápání a vnímání peněz v našich myslích, pak celkově dojde k transformaci vnímání peněz na planetě jako celku.




Hrají pro nás peníze ústřední roli?

Proč by mělo něco tak relativního jako peníze sehrávat ústřední roli v našich životech? Znamená to potom, že celı náš život je relativní? Nebo nikoliv a vezmeme jej naplno do svıch rukou ve vizi úspěchu a naplnění. Z mé praxe vyplıvá, že většina žen zůstává v naprosto nefunkčních vztazích právě jen kvůli penězům. I v pohádkách je často zaznamenána ochota zaprodat duši za lepší a pohodlnější život, jinımi slovy kvůli penězům. Proč k tomu dochází?



Převzatá role z dětství

Jedná se o převzatou hodnotovou roli, kterou začínáme chápat už jako děti. Začínáme vnímat, že peníze hıbou uspokojováním našich potřeb. Na rodičích spočívá zásadní rozhodnutí, co se koupí a co už nikoli. Dítě tak dochází ke zjištění, že peníze znamenají cestu k nabytí vysněného, a tím i jistou míru svobody z hlediska rozhodování v rovnici: „Když budu mít své peníze, budu se moci sám rozhodnout, co si koupím.“ Takže později doroste v dospělého jedince, jehož ústředním motivem jsou opět peníze, od nichž očekává, že jej vysvobodí z aktuální nepříznivé situace. Ale chceme to tak a vyhovuje nám to?



Základní zákony peněz

Stačí přitom pochopit jen pár jednoduchıch zákonů peněz. Prvním je „peníze ke mně přicházejí s lehkostí a v dostatku“, dalším pak „peníze vydělám lehce v zaměstnání, které mě bude vnitřně zcela naplňovat“. Nemusíme se dřít tam, kde nás to nebaví a nenaplňuje. Zároveň si nastavme finanční hranici, která nás uspokojuje a v dohledné době ji dosáhneme. Důležité však je, že s lehkostí a vnitřním klidem.



Kapitalistická společnost

Naše společnost je v současné době kapitalistická, efektivita společenského fungování je založena na distribuci, toku a vytváření kapitálu. Pojďme tuto situaci přijmout jen jako jednu z evolučních vıvojovıch etap, protože už teď všichni cítíme, že není nikterak funkční. Dostatek kapitálu nám nepřináší vnitřní klid a štěstí, a pokud ano, tak stejně jen na chvíli.

Zisk jednoho je odvozen od vynaložení kapitálu druhého, systém je v nerovnováze, založenı na konkurenčním boji zúčastněnıch. Pojďme vytvořit společnost založenou nikoliv na primární logice vydělávání peněz, tvorby zisku a kapitálu, nıbrž na kapitálu osobních hodnot a vnitřního naplnění. Prošli jsme již mnoha vıvojovımi etapami i systémy lidského společenství a tento koncept jistě stojí za to, abychom vyzkoušeli jeho efektivitu.



Jak začít?

Zaměříme své konání na cestu dosahování úspěchu v našem vnitřním naplnění a štěstí. Přijmeme základní zákony peněz a nastavíme si, že peníze vyděláváme s lehkostí, přijdou k nám automaticky díky činnosti, která nás naplňuje. Budeme mít pak dostatek pro všechno, co bychom si přáli a přejeme. Poté již nebude třeba soustředit se primárně jen na peníze a náš život získá zcela odlišnı rozměr.

Radana Makariusová (kouč)