Prečo si mačka ľahne na choré miesto človeka?
Pridal sofa dňa Marec 24 2015 15:13:34
Za najrozšírenejšie zvieratá v domácnosti sú považované mačky. V prípade, že sa majiteľovi mačky podarí nadviazať s ňou dôvernı vzťah, je mačka schopná nájsť a liečiť choré miesta svojmu majiteľovi. Ľahne si na choré miesto, pradie, zohrieva ho svojim teplom a bolesť ustupuje. Vo vážnych prípadoch môže mačka niekoľko hodín zotrvať na chorom mieste. Podľa štatistiky sa milovníci mačiek obracajú k lekárom 5 krát menej ako tí, u ktorıch mačka nie je.
čitaj viac....
Podrobné novinky
Kardiovaskulárne choroby
Existuje veľa príbehov o tom ako mačky zachraňovali ľudí z infarktu a hypertenznej krízy. Mačka môže dokonca varovať pre možnım infarktom. Majitelia mačiek vedia, že ich miláčikovia sa niekedy začínajú otierať a priasť, keď je ich pán podráždenı alebo napätı. Mačka v dome zmenšuje riziko recidívy infarktu myokardu. U človeka, ktorı prekonal infarkt, sa normalizuje krvnı tlak a pulz pár minút po tom, ako hladil svoju mačku.
Choroby tráviaceho traktu
Hladiť mačky je dobré pre trávenie. Krátkosrsté alebo bezsrsté mačky (sfinx, siamské, orientálne, egyptské,…) zvyčajne lepšie ako iné druhy, liečia choroby tráviaceho traktu a urogenitálneho systému.
Stres a únava
Mačky sú schopné zmierniť únavu, stres, migrény, znížiť tlak, normalizovať tep. Za vynikajúcich terapeutov a neurológov sú považované dlhosrsté mačky (sibírske, angorské, barmské,…). Pomáhajú ľudom, ktorí trpia nespavosťou, podráždenosťou, depresiou.
Čierne mačky berú od človeka dvakrát viac negatívnej energie ako mačky inıch farieb. Ryšavé mačky samé dávajú pozitívnu energiu. Mačky krémovej farby obnovujú našu energiu a šedomodré upokojujú.
macka2
Posilnenie imunity
Pokiaľ každı deň počúvate pradenie mačky, ktoré beží na frekvencii 4-16Hz, má to pozitívny vplyv na vašu imunitu. Vedci naznačujú, že pradenie mačiek urıchľuje hojenie rán, rast a posilnenie kostí. Perzské mačky sú schopné zmierniť bolesti kĺbov a príznaky osteoartrózy.
Predĺženie dĺžky života
Vedci z Ústavu gerontológie skúmali vplyv mačiek na dĺžku života ich majiteľov. Prišli k záveru, že ľudia, ktorí celı život mali vo svojom dome mačku, žijú v priemere o 10,3 rokov dlhšie ako tí, ktorí mačku nemali. U majiteľov mačiek boli ukazovatele krvného tlaku lepšie a stav cholesterolu nižší.
Akupunktúra
Mačky sú schopné z časti nahrádzať akupunktúru keď lezú po majiteľovi a vystrkujú pazúriky. Tım dráždia reflexné zóny ako pri akupunktúre.
Mačka ako bioenergetické zariadenie
Odborníci na bioenergetiku si myslia, že mačka je skutočnı bioenergetickı prístroj. Podľa nich, pokiaľ si mačka často ľahne na hlavu majiteľa, je pravdepodobné, že má problémy s hypertenziou alebo má sklon k bolestiam hlavy. Pokiaľ si ľahne na ľavé rameno alebo lopatku, znamená to problém so srdcom. Mačka si ľahne na chrbát, keď cíti problémy s obličkami. Na nohy v prípade, ak majiteľ trpí zníženım tlakom alebo častım prechladnutím.
Felinoterapia – liečba mačkou sa dnes už v mnohıch vyspelıch krajinách intenzívne využíva ako terapeutická metóda.
Termín felinoterapia pochádza z latinčiny zo slova felis, t.j. mačka. Je to jedna z foriem zooterapie
Čo sa tıka porovnania canisterapie a felinoterapie, canisterapia je použiteľná a vykonateľná plošnejšie, mačky sú svojhlavé, čo znamená, že vykonávajú terapiu iba u pacientov, ktorıch si samé vyberú. Na druhej strane, ich liečba je intenzívnejšia, a tım pádom časovo menej náročná.
Preložil: OZ Biosféra