Masírujte si prsty
Pridal sofa dňa Január 28 2013 16:46:52


Nervozitu u niektorıch ľudí zbadáte aj tak, že si masírujú prsty. Ani oni, ba možno ani vy neviete, že takto vlastne nevedomky pomáhajú svojmu zdraviu. Aj na prstoch ruky a na dlani máme totiž citlivé body, ktoré sú priamo spojené s jednotlivımi orgánmi nášho tela.
Podrobné novinky
Nie je to nič vymyslené! Aj medzinárodné odborné štúdie potvrdili, že každı náš prst má svoje reflexné zóny. Ak ich masírujeme alebo inak stimulujeme, pomôže nám to utlmiť najrôznejšie bolesti. Ruka je totiž mapou orgánov celého nášho tela. Všimnite si na našej fotografii, čo všetko môžete veľmi jednoducho ovplyvniť!


NEZABUDNITE: Body na nohách či rukách treba masírovať smerom k srdcu.

Nezabudnite na nohy
Nevynechajte ani masáž prstov na nohách, plôšok medzi prstami a najmä palca. Tam sa totiž nachádzajú reflexné zóny mozgu a nervovej sústavy. Stačí desaťminútová masáž denne a zbavíte sa psychickej únavy a nervového vyčerpania. Ako prevencia vám postačí rovnomerná masáž citlivıch častí na oboch chodidlách tlakom palca.
Ako na masáž
Ak si prsty a dlane dobre pomasírujete, pomôžete nielen rukám, ale aj inım orgánom svojho tela. Dbajte však na to, aby ste masírovali prsty od končekov smerom k srdcu. Všetky masáže totiž musia smerovať k srdcu. A keď sa naučíte rozpoznať, ktoré sú tie správne body, máte vyhrané. Neraz sa totiž práve takto môžete vyliečiť a ušetríte si cestu k lekárovi.Vıživnı kúpeľ na ruky
Ruky sú našimi najzaťaženejšími končatinami. Mali by sme sa preto o ne aj dostatočne starať a sem-tam ich aj rozmaznať. Najskôr im doprajte vıživnı kúpeľ. Postupujte takto:
Do teplej vody pridajte citrónovú šťavu a mandľovı, prípadne jobovı olej. Ruky kúpte desať minút, potom ich dobre osušte a nakrémujte.
Preventívne si ich však krémujte aj počas dòa hydratačnımi krémami na ruky.
Každı prst je inı
Pri reflexnej masáži rúk, ale aj nôh či uší, vlastne nejde o klasické masírovanie, ale o zatláčanie konkrétnych bodov spojenıch s jednotlivımi orgánmi nášho tela.
Stláčanie reflexnıch zón bıva niekedy bolestivé, a práve táto bolestivosť signalizuje, že s konkrétnym orgánom nie je niečo v poriadku a treba ho masážou povzbudiť.

Prsty masírujte podľa potreby takto:
Palec: Pomasírujte si ho, ak cítite únavu, stres alebo vám hrozí vıbuch hnevu.
Ukazovák: Jeho stimuláciou odstránite nervozitu, vyčerpanie a rozladenosť.
Prostredník: Masáž vám pomôže proti bolestiam hlavy, krku, pri poruchách spánku. Pomôže aj pri chudnutí!
Prstenník: Ak vás bolia kolená, máte zažívacie problémy alebo kašlete, pomôže práve tento prst.
Malíček: Masírujte ho, keď vás bolí chrbát, pomôže však aj zmierniť bolesti pri menštruácii.