Syr Lučina
Pridal sofa dňa Jún 19 2013 13:37:05
Pripravte si syr Lučina -poslala nám ho Mgr.Chudjakova
Podrobné novinky


POTREBNÉ PRÍSADY

3 veľké jogurty * 1 smotana na varenie * / stačí 250 ml / ....... soľ *

- skúsila som s malinkou dušičkou, čo z toho bude, hlavne aká chuť a napodiv sa vydarila, je skutočne vynikajúca, niečo medzi nátierkovım maslom a lučinou ... použila som 500 ml Pilos jogurt /10%/, dva malé pilos jogurty a jednu smotanu 30% 200g +mala lyžička soli, vyšlo mi z toho 512g hustej lahodnej nátierky .
Určite budem robiť pravidelne, ďakujem za skvelı recept
POSTUP PRÍPRAVY

Ako si doma pripraviť chutnú smotanovú nátierku podobnú Lučine. Tu je postup. Prišlo mi e- mailom a hneď aj skúšam. Niektoré kamarátky už skúšali aj s kyslou smotanou a že vıııborné.....Niektoré dievčatá neochutili soľou a následne použili do dezertu. / TIRAMISU /

POSTUP S MALİMI NÁH¼ADMI


1. Pripravíme si suroviny. Ja som použila 3 veľké jogurty a smotanu na varenie / tú som mala doma / , ale vraj môže byť aj kyslá . Dievčatá skúšali aj kyslou a vydarilo sa. :-)


2. Všetko zmiešame, v nádobe . Jogurty + smotanu + soľ podľa chuti . Je to dosť riedke. Keď budeme používať do dezertu - soľ nedávame.

3.Do sitka vložíme plátenko a podložíme nejakú nádobu, kde bude odtekať srvátka.


4. Opatrne prelejeme jogurty so smotanou a necháme 24 hodín odpočívať v chladničke. Vôbec som tomu neverila.

5. WAU.... Po 24 hodinách syr vyklopíme na tanier. Pekne drží tvar. V pozadí je srvátka tú môžeme použiť ako základ polievky, alebo vypiť - komu to chutí. / je to veľmi zdravé /


6.Natierame na pečivo. Chuť je smotanová a jemná. Hotovú nátierku môžete dochutiť cesnakom, alebo bylinkami.