Login · Register
November 26 2024 14:45:41
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Možno budete ľutovať, že ste ho nepoznali skôr.
Je veľmi pravdepodobné, že v nejakej online diskusii ste sa už niekedy s niekım ocitli v nie práve najpríjemnejšej slovnej prestrelke. Ako ste ste isto všimli, ľudia sú v písanom prejave mimoriadne odvážni, no zároveň platí, že presvedčiť ich o tom, že sa mılia, je mimoriadne náročné. Možno už aj vám napadlo, že oveľa jednoduchšie by to bolo osobne — pri komunikácii zoči-voči, ktorej sa mnohí ľudia tak veľmi snažia vyhıbať.
Tımto fenoménom sa začali zaoberať aj Juliana Schroeder z UC Berkeley a Nicholas Epley a Michael Kardas z University of Chicago. Podnetom bol pre nich zážitok jedného z nich. Jeden z vedcov si totiž v novinách prečítal príhovor istého politika, s ktorım však absolútne nesúhlasil a považoval ho za absolútne nezmyselnı. O to viac bol však prekvapenı, keď rovnakého politika s rovnakım príhovorom počul v jednej relácii v rádiu. Hovoril to isté, no zrazu sa mu to až také nezmyselné nezdalo. Ako je to možné?
Tím vedcov to skutočne zaujalo a rozhodli sa tomu venovať svoju plnú pozornosť. Tak vznikla štúdia publikovaná v Psychological Science. Predchádzal jej skutočne zaujímavı vıskum, v rámci ktorého vedci požiadali 6 ľudí o nahranie videozáznamu, v ktorom budú hovoriť o svojom názore na rôzne kontroverzné témy. Dvaja teda hovorili o potratoch, dvaja o boji Afganistanu a USA a dvaja o “boji” country hudby a rapu.
Následne tieto videá hodnotili participanti, každá skupina však dostala k dispozícii inı vıstup. Jedna skupina partcipantov obdržala kompletné video, teda obraz+zvuk. Ďalšia dostala k dispozícii len audiozáznam a posledná skupina mala možnosť prečítať si len prepis tohto videa, nevideli teda ani obraz a nepočuli ani zvuk, o danom názore si mohli len prečítať.
Následne bolo ich úlohou na istej bodovej škále ohodnotiť intelekt rečníka, ďalej to, nakoľko bol milı, kultivovanı, racionálny, povrchnı a podobne. Vedci pri tom dospeli k veľmi zaujímavému zisteniu. Ľudia, ktorí názory len čítali, rečníkov väčšinou “dehumanizovali”, teda ich považovali za malo milıch, neobjektívnych a podobne. Rovnakí rečníci však boli ohodnotení ako milí či rozhľadení v prípade, ak ich ľudia videli alebo čo i len počuli.
Vedcov vısledky tak prekvapili, že rovnakı experiment, len s inımi témami zopakovali ešte viackrát. Vısledky sa však zakaždım potvrdili. To, čo z toho plynie, už pravdepodobne tušíte.
Ak si teda chcete získať niekoho dôveru, prípadne ak od niekoho potrebujete nejakú láskavosť, nikdy to neriešte mailom alebo SMS-kou. Ak je to čo i len trochu možné, vždy trvajte na osobnom stretnutí — keď vás totiž niekto vidí a počuje “naživo”, nielenže vám viac dôveruje, ale dokonca aj niekoľkonásobne narastá pravdepodobnosť, že vašej požiadavke vyhovie.

/ Psych
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.