Login · Register
May 13 2021 23:29:10
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Astrológia a temperament
Iste viete, že v psychológii sa rozoznávajú štyri základné druhy temperamentu: cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik. Klasický psychológ, ak jedinca dobre nepozná, je spravidla odkázaný na rôzne projekčné testy. Avšak astrológ je schopný stanoviť psychomotorické vlastnosti daného človeka len z pohľadu do jeho osobného horoskopu. Stačí poznať presný čas a miesto narodenia jedinca.

Astrológia a temperament
Kľúčom rozboru psychofyzických vlastnosti jedinca je predovšetkým poloha ascendentu (teda vychádzajúceho znamenia - v momente narodenia) v príslušnom znamení. Možno tiež jednoznačne určiť, že každý zo štyroch typov temperamentov zodpovedá konkrétnemu živlu (teda triplicite znamení, ktoré každý zo živlov zastupuje).

Cholerický temperament zodpovedá živlu ohňa a teda znameniam: Baran, Lev a Strelec. Vyznačuje sa impulzívnym správaním a veľmi silnými reakciami. Výhodou je, že takýto jedinec je odolný voči okolitým vplyvom, avšak nevýhodou je, že iba krátkodobo. Preto takýto človek býva spravidla výbušný.

Sangvinický temperament tvorí živel vzduchu a jeho znameniami sú: Blíženci, Váhy a Vodnár. U týchto jedincov je reakcia na podnet spravidla rýchla, avšak príliš slabá a krátkodobá. Veľkou výhodou takéhoto temperamentu sú komunikačné schopnosti na vysokej úrovni. Nevýhodou je však značná nestabilita.

Flegmatický temperament zodpovedá živlu vody, ktorej znamenia sú: Rak, Škorpión a Ryby. Takí jedinci potrebujú silný podnet, aby vôbec reagovali, reakcia nastupuje pomaly, avšak býva veľmi silná a trvá dlho. Výhodou týchto jedincov je vysoká vnímavosť, empatia a umelecké sklony. Nevýhodou potom môže byť citová závislosť.

Melancholický temperament je tvorený živlom zeme. Zodpovedajúcimi znameniami sú: Býk, Panna a Kozorožec. Výhodami takýchto jedincov sú zmysel pre praktický život a vytrvalosť. Avšak nevýhodou je ťažkopádnosť a pomalá reakcia. Je tak potrebný veľmi silný a dlhodobý podnet, aby reakcia vôbec mohla vzniknúť.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.