Login · Register
May 13 2021 22:16:25
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Stravovanie podľa astrológie a lunárneho kalendára

Kľúčom k úspechu je sledovanie lunárnej fáze. Najdôležitejšie je mať prehľad o splnoch a novoch, z čoho je možné jednoducho odvodiť, kedy mesiac takzvane ,,cúva“ a kedy naopak ,,dorastá“ – to sú štyri základné fázy, ktoré si rozoberieme podrobnejšie. Detailné informácie a presné dátumy vrátane času zistíme v našom Lunárnom kalendári.

Nov (novolunní) V tejto fázy Mesiaca je spaľovanie organizmu preukázateľne najrýchlejšie, na vrchole sú rovno je detoxikačné schopnosti. Je to teda ideálny začiatok pre rozumnú diétu. Obzvlášť v tento deň (ale nielen v tento deň) by ste mali dbať na dodržiavanie pitného režimu. Je potrebné vypiť minimálne dva litre nesladených tekutín denne (čistá voda, voda s citrónom alebo nesladený čaj).

Prvá štvrtina (mesiac dorastá) Táto lunárna fáza je pre nás najnáročnejšia, pretože nadbytočné kalórie sa ľahko ukladajú a my tak máme výraznejšie sklony k priberaniu. Je veľmi dôležité si svoj príjem svedomito strážiť.

Mali by sme sa vyhnúť predovšetkým sladkým, tučným a smaženým jedlám. Ani údeniny ním v tomto období neurobia dobrú službu. Naopak by sme mali konzumovať zeleninu (v ľubovoľnej úprave), ovocie, orechy, strukoviny, sóju, chudé mäso (hydina, ryby), ovsené vločky, celozrnné pečivo a mliečne výrobky (ale tu pozor – iba tie, ktoré nás nezahlieňujú).

SplnSpln dokáže byť veľmi magický, avšak niekedy až neúprosný k ľudskému zdraviu. Bežné prejavy bývajú problémy so spánkom, únava, aj nervozita a podráždenie. Telo zadržuje vodu, a taktiež napríklad rany sa v tomto období hoja pomalšie.

Vzhľadom k tomu, že už tak je náš organizmus vyťažený nepriaznivými vplyvmi, mala by byť naša strava veľmi striedma. Vyhnúť by sme sa mali energeticky bohatej strave – teda tučným a sladkým pokrmom s jednoduchými cukrami. Ideálne je dať si zeleninový šalát, alebo si pripraviť smoothie. Niektorí odborníci odporúčajú dokonca držať minimálne 8 hodín pred splnom úplný pôst.

Posledná štvrtina (mesiac cúva)V tejto fázy pocítime nový príval energie. Metabolizmus pracuje na plné obrátky, trávenie funguje, navyše máme chuť sa hýbať. Preto pokiaľ nechcete vyložene chudnúť, ale len sa udržiavať, teraz si môžete dopriať nejaké menej zdravé jedlo (avšak všetko s mierou, rozhodne to neznamená, že môžete na posedenie zjesť celú čokoládu!). S blížiacim sa Novom sa tak zvyšuje schopnosť tela vylučovať toxické látky. V tomto období tak zaručene pôjdu kilá dole ľahšie.

Vyhýbať by ste sa stále mali ťažkým smaženým jedlám či tučným jedlám, i jednoduchým cukrom. Naopak sa odporúča konzumovať stravu bohatú na výživné látky a vlákninu – teda zeleninu, strukoviny a ovocie. V neposlednom rade taktiež ľubovoľné druhy mäsa.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.