Login · Register
Jún 13 2024 20:27:59
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


MED ALEBO JED? POZOR NA KRAJINU PÔVODU!
Je možné, že nám väčšmi osoží med, ktorı pochádza z rovnakej oblasti ako my?
Med z exotickıch krajín je produkovanı z kvetov, na ktoré nie je náš organizmus zvyknutı. Preto je pravdepodobnosť alergickej reakcie na zahraničnı med vyššia ako na slovenskı, prípadne na stredoeurópsky. Existuje tiež možnosť, že cudzokrajnı med bude jedovatı. Dochádza k tomu v prípade, že včely zbierajú med z kvetov jedovatıch rastlín, napríkladz oleandrov. V našich podmienkach sa však takéto rastliny nevyskytujú a riziko pri slovenskom mede nie je.



Prečo je med nebezpečnı pre malé deti?
Jednou z mála baktérií, ktoré prežijú v mede, je baktéria tvoriaca jedovatı botulotoxín. Dieťa, na rozdiel od dospelého, nemá také kyslé prostredie v žalúdku, aby túto baktériu zničilo. Preto je ohrozené vážnou chorobou – botulizmom. Iné baktérie kvalitnı med neobsahuje. Med je absolútne nevhodnı pre deti do osemnásť mesiacov. Najnebezpečnejší je počas prvıch šiestich mesiacov života.



Keď je niekto alergickı na peľ, prekáža mu automaticky aj med?
Včelie produkty med, propolis a materská kašička môžu vyvolať u citlivıch osôb alergie, ale nemusia. V najväčšom ohrozní sú alergici na osie bodnutie a peľoví alergici. Špeciálne tí, ktorım prekáža peľ astrovitıch bylín a skonzumujú domáci púpavovı „med“. Prejavy môžu byť rôzne. Dráždivé pocity ako svrbenie a pálenie, prípadne aj opuchy pier, slizníc dutiny ústnej až hltana alebo afty v ústach. Vyskytujú sa aj hnačky, vracanie, žihľavka, ekzém, kıchanie, kašeľ, astma. Veľmi zriedkavo sa môže objaviť aj život ohrozujúca anafylaktická reakcia.

Na naše otázky odpovedala alergiologička a internistka MUDr. Martina Olexová, PhD., z Košíc

VYMRIEME SO VčELAMI?
V provincii Si-čchuan v číne už kvety opeľujú ľudia, včely tam totiž vyhynuli ešte v roku 1980. Albert Einstein však tvrdil, že keď vymrú včely, ostanú ľudstvu štyri roky života. V Si-čchuane už viac ako dve desaťročia ľudia chodia s malımi kefkami z kvetu na kvet. Životné prostredie sa otrávilo po použití pesticídu v hruškovom sade. človek však opelí tristokrát menej kvetov za hodinu ako jediná včela. „Aj celá Severná Amerika a Poľsko sú bez včiel,“ prezradil entomológ RNDr. Jozef Brestovskı.

Podľa neho včely vymierajú najmä pre insekticídy, teda prostriedky na hubenie hmyzu. Jedno postriekané pole dokáže zabrániť, aby sa včely z larválneho štádia dostali do dospelosti v okruhu tristo kilometrov od miesta, kde bola chemikália použitá. Najviac včelstiev v rámci Európy majú Španieli.



Autor: Lenka Štefánková
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.