Login · Register
September 08 2024 04:42:43
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


FARBA moču rozhoduje /poslala Ing Vanková
Naše telo je veľká vodná továreò
Voda tvorí až 70 % nášho tela a má vplyv na takmer každú funkciu ľudského organizmu od regulácie teploty, cez distribúciu kyslíka do našich buniek, až poodvádzanie metabolického odpadu. Ak by sme telo priemerne ťažkého muža (cca80kg) vysušili a zbavili úplne vody, vážil by asi iba 20 kg. Ak je teda voda zodpovedná za také veľké množstvo vitálnych funkcií v našom tele, je vhodné jej venovať zvıšenú pozornosť. Minimálne dovtedy, pokiaľ sa z nácviku správneho pitného režimu nestane zautomatizovanı zvyk.
Farba moču rozhoduje o všetkom
Piť dostatok tekutín, ktoré sa budú zdržovať priamo v našich bunkách a zabezpečovať im správnu funkciu, je najjednoduchší krok, akı môžete urobiť smerom k vášmu zdraviu i vitalite. Z tohto pohľadu je farba moču pre vás jednoduchá spätná väzba. čím viac máte farbu moču bledožltú až priezračnú, tım lepšie pre vás a naopak. Moč tmavo žltej farby a malého objemu, je znakom dehydrovaného organizmu a zlého vıberu tekutín. Preto akékoľvek ďalšie odporúčania sú zbytočné.
Moč rozhoduje o všetkom, preto vždy na WC sledujte jeho farbu. To platí za každıch okolností, či ste v pokoji, v práci, či športujete alebo cestujete. Ak sa stav dehydrovania pravidelne opakuje, nesmiete sa čudovať, ak vás bolieva hlava, máte migrény, zvıšenú únavu, suchú pokožku, zápchu, zápaly, oslabenú imunitu a ďalšie problémy. Neváhajte začať s nácvikom správneho pitného režimu čo najskôr, pretože to chvíľu potrvá, kım si odskúšate čo znamená "dostatok" tekutín. Nebojte sa ani zvıšenıch návštev na WC, hoci to bude zo začiatku veľmi otravné. Neskôr sa vodnı metabolizmus ustáli a vy už tak často močiť nebudete musieť.
Základom pitného režimu je čistá voda
Vaše bunky potrebujú vodu, všetko ostatné si namiešajú samé. Tu by sa dalo pri vysvetľovaní aj končiť, ALE. Zdroje dobrej pitnej vody sú dnes značne limitované. Obľúbené sú vody z plastovıch fliaš, ktoré ani z ďaleka nie sú ideál. Zaujímavé je, že ročnı obrat spoločností produkujúcich vodu v plastovıch fľašiach je zhruba 11 miliárd dolárov, nakoľko ide o komoditu, ktorá je dostupná prakticky zadarmo (z vodovodu). Je známe, že okolo 40% balenıch vôd je presne to isté, ako voda z vodovodu.
ďalšou tienistou stránkou je fakt, že každú minútu sa na svete zahodí zhruba 8000plastovıch fliaš. Na produkciu tıchto plastovıch fliaš sa ročne spotrebuje okolo 200 miliónov litrov ropy. A tu prichádza ten najväčší problém. Toxicita. Preto si dávajte veľkı pozor na plastové fľaše, ktoré sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Nikel, etanol, etylenoxid, benzén a iné toxické látky sa priamo cez vodu dostávajú do vášho tela a to je problém. Z dlhodobého hľadiska je to pre náš organizmus značná toxická záťaž.
Je voda z vodovodu riešenie?
Možno áno, ale asi skôr nie. Kvalita vody z vodovodu sa líši od regiónu a niekedy dokonca aj od mestskej časti. Problémové zložky sú chlór, flór a ďalšie relatívne dosť toxické látky (tak napríklad flór sa vo zvıšenom množstve používa aj na otravu pre potkany). Veľmi dobre urobíte, ak si kúpite na konzumáciu čistej vody aspoò jednoduchı filter. Najideálnejšia je situácia, ak si môžete zadovážiť filter na do úpravu vody.
Donedávna bola najlepšia reverzná osmóza, dnes to je pravdepodobne technológia uhlíkovej filtrácie, ktorá dokáže ničiť aj mikroorganizmy. Je pravda, že počiatočná investícia do takéhoto zriadenia je mimoriadne vysoká, no z dlhodobého hľadiska je toto ekonomicky i zdravotne najvıhodnejšie riešenie.
A čo ďalšie nápoje, ktoré sú na trhu?
Pozrime sa spolu, ktoré by mohli byť akceptovateľné a ktoré neakceptovateľné. V žiadnom prípade nepite sladké limonády, kolové nápoje, energetické nápoje a vo veľkom objeme tvrdı alkohol. Konzumácia tıchto nápojov by mala byť spojená s veľkou vınimkou, napríklad sviatkom (alebo aj nie). Ovocné džúsy a mlieko sú procesom pasterizácie (a ďalších procesov) značne biologicky znehodnotené a preto sú pre naše zdravie nepodstatné. V niektorıch individuálnych prípadoch (napr. krvná skupina, zdravotné problémy) môžu byť čiastočne aj zdravotnou záťažou.

Zázračná vlastnosť piva
Alkoholické nápoje ako pivo a víno sú v malom množstve osožné, hoci pivo je najzdravšie vtedy, ak v òom marinujete mäso (pác). Napríklad v takom steaku marinovanom v pive, sa dramaticky znižuje level chemikálií, ktoré sa do neho dostali priemyselnou vırobou mäsa (steroidy, antibiotiká, iné látky). Tieto chemikálie môžu spôsobovať rakovinu. Pivo je viac účinné ako víno a mäso marinované v pive aj lepšie chutí. Ak je mäso v pive marinované viac ako 6 hodín, znižuje zároveò aj množstvo nebezpečnıch heterocyklickıch aminokyselín(HAs), ktoré prirodzene vznikajú pri pečení alebo grilovaní mäsa. V porovnaní s mäsom, ktoré v pive marinované nebolo, to môže byť až o 90%.

čaje ako súčasť pitného režimu
čaje sú vhodné, ale pozor na čas lúhovania. Držte sa vždy odporúčanıch hodnôt. Napríklad takı zelenı čaj vás môže značne dehydrovať, pokiaľ ho budete lúhovať dlhšie, ako 4 minúty. Tak sa z neho stane diuretickı nápoj, ktorı vám síce "vybieli" farbu moču, ale vaše bunky zbaví drahocennej tekutiny. To je spojené z hore uvedenımi komplikáciami (bolesti hlavy, zápcha, znížená činnosť mozgu, strata energie a iné), ak sa to deje príliš často. Podobne diureticky, ako niektoré čaje, sa správajú aj minerálne vody so zvıšenım obsahom minerálov. Podozrivo skorá potreba na močenie je znakom nesprávnej voľby nápoja. To nie ideálny stav, preto buďte pozornı k svojmu telu a pamätajte ako na vás nápoje účinkujú. Je to dôležité a stačí ak sa to naučí teraz a budete potom používať už na celı život.
Je káva zdraviu škodlivá alebo nie?
Mnoho ľudí trápi otázka, či je káva škodlivá pre ich zdravie alebo nie. V skutočnosti káva (resp. kofeín) nemá negatívne účinky na organizmus, práve naopak. Problém spočíva v spôsobe pestovania kávového zrna, pri ktorom sa používajú chemické pesticídy a vo vode z vodovodného kohútika, ktorú napustíte do rıchlovarnej kanvice, ktorá o.i. môže byť plná vodného kameòa. Táto voda a vodnı kameò sa dostávajú do vašej kávy. A to sme ešte nespomenuli obľúbené ingrediencie ako cukor a mlieko.
Najhoršie urobíte, ak budete piť kávu ako prvú hneď po zobudení. Ak potrebujete vypiť niečo teplé, čo vás zároveò preberie, vypite radšej krátko lúhovaní zelenı čaj s citrónom. Alebo ak túžite po extrémoch, dajte si studenú sprchu a uvidíte, že káva je oproti tomu veľmi slabı "odvar". Káva ráno na lačnı žalúdok je to najhoršie a dokonca si môžete poškodiť aj svoje zdravie. Ráno organizmus potrebuje čo najviac tekutín, aby sa metabolizmus rozbehol a jeho “piecka” mohla začať piecť “koláče” zdravia. Nielen, že sa odvodníte, pretože káva je diuretická, ale si zároveò podráždite žalúdočnú sliznicu a ďalej si môžete (hoci nemusíte) spôsobiť zápchu. To z dlhodobej perspektívy vytvára priestor pre vážne zdravotné problémy s tráviacim traktom a imunitou, ktorej centrum sídli z 80-tich % najmä v tráviacom trakte.
Káva nemá miesto vo vašom dennom režime ešte v jednu dobu a to hneď po jedle. Káva urıchľuje vyprázdòovanie obsahu žalúdka, čím nastáva nedokonalé strávenie skonzumovaného jedla. Aj to je ďalší problém. Tiež vám kávu neodporúčame ani po pohybovej aktivite.
Na záver - pozor na ľad v nápojoch
Z jednej štúdie, ktorá bola realizovaná v piatich fast food reštauráciách sa zistilo, že ľad z nápojov má v 70-tich % viac škodlivıch baktérií, ako voda zo záchodu (priamo z misy). Okrem toho sa zistilo, že 60% tıchto reštaurácii boli pozitívne testované na baktériu E. coli, čo môže spôsobovať ďalšie závažné zdravotné problémy. V tomto smere ani malé množstvo obsahu akıchkoľvek baktérií nie je akceptovateľné. Želáme vám zdravie, plné správnych tekutín.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.