Login · Register
September 08 2024 05:58:44
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Kinetóza alebo keď je cestovanie utrpením
Príznaky kinetózy

Kinetóza je naozaj veľmi častı problém. Vyskytuje sa najmä u malıch detí, ale môže postihovať aj dospelıch jedincov. Viac sa objavuje u žien ako u mužov, u detí najmä vo veku od 3 do 12 rokov. Príznaky bıvajú takmer identické, môžete pociťovať nevoľnosť, ktorá môže viesť k zvracaniu, časté sú závraty, ale aj oblievanie studenım potom. Postihnutı sa môže cítiť unaveno a farba jeho pokožky môže byť bledá a neprirodzená. Väčšinou nie je tento stav životu nebezpečnı, je skôr nepríjemnı a pacientovi strpčuje život. V niektorıch prípadoch, najmä u malıch detí však môže zvracanie viesť k dehydratácií a môže sa tiež nebezpečne znížiť tlak pacienta.

Prečo je nám pri cestovní zle

Pohyb v akomkoľvek dopravnom prostriedku je pre naše telo neprirodzenı. Centrálny nervovı systém dostane pri pohybe od orgánu rovnováhy vo vnútornom uchu správu, že sme sa začali hıbať. Vnútorné ucho monitoruje rovnováhu a pohyb, zatiaľ čo naše oči sledujú smer pohybu a to, kde sa naše telo nachádza v priestore. Pri ceste dopravnımi prostriedkami sa niektorım ľuďom stáva, že správa, ktorú orgán rovnováhy pošle, nie je presná. Vzruchy, ktoré vedú do mozgu sú popletené a mozog potom vysiela organizmu správu, ktorá ho vyvedie z miery. Prejavuje sa to už spomínanımi príznakmi spojenımi s nevoľnosťou. Konfliktné správy z vnútorného ucha idú do kože, svalov, kåbov. Ak sa Vaše oči upierajú napríklad na časopis, ktorı


Zázvor
čítate, nevnímajú pohyb auta. Ak však auto zrazu zrıchli či spomalí, vníma to Vaše vnútorné ucho. To popletie Váš centrálny nervovı systém a začne Vám byť zle.

Ako liečiť kinetózu?

Na kinetózu sa dobre osvedčili lieky, ktoré tlmia vracanie a nevoľnosť. U nás je známy najmä kinedryl, ktorı je však potrebné užiť už aspoò hodinu pred cestou. Ak však cestujete často, chemické liečivá nie sú pre Vás vhodné na pravidelné užívanie. Lieky tiež spôsobujú ospalosť a môžu vyvolať aj vedľajšie účinky. Z bylinnıch liečiv sa osvedčuje najmä zázvor. Buď vo forme zázvorovıch cukríkov, limonády alebo pri starších ľuďoch aj zázvorového piva. Mätovı čaj Vám zase môže pomôcť od nepríjemnıch nevoľností. Dobré sú aj pepermintové cukríky alebo pastilky. Niektorım ľuďom sa osvedčila aj jablková šťava. Zabudnite však na citrusové šťavy, tie dráždia žalúdok. Zaujímavá je tiež liečba teplım alebo studenım. Niektorım jedincom pomáha na žalúdok teplı čaj, inım zase kocky ľadu. Veľmi dobre sa pri tejto diagnóze prejavuje liečba homeopatikami a akupunktúrou.

Najdôležitejšia je prevencia

Tak ako mnohım z diagnóz, ktoré sme Vám v našich článkoch predstavili, aj kinetóze sa dá zabrániť. Nefunguje to možno u každého, ale za skúšku to určite stojí. Deò pred dlhou cestou sa snažte si vždy poriadne pospať a oddıchnuť. Ak sedíte v aute, vlaku alebo autobuse, seďte vždy v smere jazdy. V lietadle a v lodi sa snažte sedieť v strede. Ak ste na plachetnici, mali by ste sa zdržiavať vonku na čerstvom vzduchu, nie v podpalubí. Ak mávate kinetózu, nečítajte v dopravnıch prostriedkoch knihu. Rozhádzané písmenká pri pohybe Vám môžu spôsobovať nevoľnosť. Radšej sa snažte sústrediť na cestu pred Vami alebo na vzdialenı objekt na ceste, aby Vaše zmysly vedeli, že cestujete. Ak môžete, šoférujte. Ak človek, ktorému bıva nevoľno pri cestovaní, šoféruje auto, v ktorom cestuje, bıva mu menej zle. Pred cestou nejedzte ťažké jedlá. Najlepšie sú sucháre, sušienky, ovocie a zelenina. Nejedzte nič pikantné či voòavé. Do cesty si vezmite bublinkovú minerálku a pomaličky si z nej upíjajte. Aj keď máte strach z cestovania, nepite alkohol. Ten Váš stav môže zhoršiť. Tak isto nevhodné sú cigarety. V aute si kľudne otvorte okno, aby ste mali stále dostatok čerstvého vzduchu. V prípade, že sa Váš stav začína zhoršovať, prikladajte si na krk a oči studené obklady. Ak sa v prostriedku objaví človek, ktorému je nevoľno a vy máte takisto sklon k nevoľnosti, nechoďte mu pomáhať. Nechajte to na niekoho, komu nebıva zle.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.