Login · Register
September 16 2024 21:22:31
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

Heslo



Nie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Máte nos na luhára? Bleskovo odhaľte, či vám niekto klame rovno do očí!

Mimovoľné prejavy klamárov
Ak máme do činenia s občasnım luhárom, klamstvo sa okamžite prejaví na jeho správaní. Na vyslovenie lži má totiž nejakı konkrétny dôvod – buď si nechce priznať chybu, nechce nám ublížiť, chce sa vyhnúť poníženiu a trestu alebo sa len v našich očiach snaží pôsobiť hrdinsky a v tom najlepšom svetle. V takejto situácií si nie je istı sám sebou a začne sa správať neprirodzene: pokojnı človek znervóznie (napríklad si hryzie pery) a neposednı typ zase predstiera chladnú hlavu a oázu pokoja. ďalej si treba všímať:

1. oči – neupínajte sa na to, kam smeruje jeho pohľad, sústreďte sa na samotnı očnı kontakt. Klamár sa mu buď vyhıba za každú cenu, alebo na vás lipne očami v snahe vzbudiť falošnı dojem dôvery. U klamára možno tiež pozorovať časté žmurkovanie alebo trenie oka na odpútanie pozornosti

2. intonáciu – tón a farba hlasu je pri odhaľovaní klamstva mimoriadne dôležitá. Luhár totiž hovorí buď príliš nahlas alebo potichu a zároveò rıchlo.

3. pohyby rúk – aby sa klamár trochu uvoľnil, mimovoľne sa dotıka brady, ušnı lalôčikov, hrá sa s vlasmi alebo si dokonca zakrıva ústa. Trénovaní klamári sa ale obávajú, že ich gestá prezradia, a preto majú ruky buď za chrbtom alebo vo vreckách.

4. mimiku – mimické svaly zvyčajne ovládame podvedome, a preto naša tvár odráža aktuálnu náladu. Ak klamár vyslovuje lož, mimiku náhle zmení – rozosmeje sa alebo sa zamračí. Ak to trvá dlhšie ako päť sekúnd, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o predstieranie a faloš.

5. samotné slová – ak by si klamár chcel zapamätať všetky svoje lži, potreboval by naozaj obdivuhodnú kapacitu. Preto sa faktom zámerne vyhıba a snaží sa vás získať na svoju stranu jednoduchımi frázami typu „Mám to overené“ alebo „V tomto sa na mòa môžeš stopercentne spoľahnúť“. Zložité súvetia klamár používa naozaj zriedka.

Mohlo by vás zaujímať: Oslnivé päťdesiatničky: čo muži na zrelıch dámach obdivujú a milujú?

Ako zatočiť s klamárom?
Aby vás klamár nenachytal na hruškách, vyzbrojte sa taktikou psychológov a policajnıch vyšetrovateľov:

hľadajte nezrovnalosti – v rozhovoroch zachádzajte do detailov a pıtajte sa na všetky podrobnosti. Ak klamár situáciu neprežil alebo si vymıšľa, čoskoro sa zamotá do vlastnej siete.
pıtajte sa nečakané – iba asi 4% klamárov v rozprávaní lží naozaj exceluje. Zapojte svoju kreativitu a pıtajte sa aj na to, čo by ste sami nečakali.
skúmajte neúprimné emócie – viete o tom, že väčšina ľudí nevie sfalšovať úsmev? Ak niekoho dobre poznáte, zvlnené pery rıchlo prezradia jeho neúprimnosť.
dostaòte ho do úzkych – robte všetko pre to, aby ste klamára zneistili. Skúmajte jeho tvár a udržujte čo najdlhší očnı kontakt. Navonok sa však netvárte podozrievavo a takticky vyčkávajte, kım klamár vo svojich rečiach sám zakopne ako prvı.
Patologickı klamár je ťažkı oriešok
Najhoršou odrodou klamára je ten s prívlastkom „patologickı“. Takıto typ človeka totiž klame bez zjavnej príčiny a zo svojich lží si urobil určitı druh návyku. Títo ľudia trpia nízkym sebavedomím a sebaúctou, preto sa v spoločnosti uchyľujú ku klamstvu – aby v očiach inıch znamenali niečo viac. V momente konfrontácie neváhajú nabaľovať ďalšie lži, len aby sa dostali z ošemetnej situácie. Medzi ich bežné nafúknuté reči patria známosti s vplyvnımi či mediálnymi osobnosťami alebo skvelé vısledky v pestovanom športe. Typickou vlastnosťou bıva tiež to, že si nikdy nepriznajú chybu a pri odhalení klamstva sa tvária, akoby sa vôbec nič nestalo.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.