Login · Register
Apríl 23 2024 17:39:08
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Lekári odkryli temné pozadie medicíny: To, čo vám predpisujeme, by sme sami nebrali!

S 20-ročnou praxou v psychiatrii tvrdím, že antidepresíva by som nezačala brať za žiadnych okolností, ani keby som mala samovražedné myšlienky. Všetky vısledky ukazujú, že tieto lieky sú len o trocha účinnejšie než placebo. Čo neznamená, že liečia depresiu. Napokon, ani po všetkıch tıch rokoch mozgovıch vyšetrení a skenov nie je potvrdené, že za depresiou je skutočne chemická nerovnováha.

Táto choroba je extrémnou reakciou na okolnosti a najlepšia cesta, ako sa z nej dostať je zistiť príčinu. Niekedy pomôže psychoterapia, zmena prostredia, nová robota alebo vyriešenie vzťahovıch problémov. Sú ľudia, ktorıch život vyzerá ukážkovo šťastne a predsa trpia depresiou, ale ani tam nie je potvrdené, že ide o ochorenie mozgu a antidepresíva pomôžu.

Antidepresíva sú psychoaktívne látky, čo znamená, že pozmeňujú myseľ, podobne ako marihuana alebo alkohol, čo človeku uberá z jeho prirodzenıch schopností.

Dietológ proti diétam
Dr. Ian Campbell, všeobecnı lekár/dietológ

Všetko poukazuje na to, že diéty dlhodobo nefungujú. Desiatky rokov pracujem s ľuďmi, ktorí chcú schudnúť a moje skúsenosti ukazujú, že jediná cesta, ako to dosiahnuť je pıtať sa "Prečo?". Prečo sa potrebujeme upokojovať jedlom, prečo uprednostňujeme tučné jedlá, prečo pijeme priveľa alkoholu a prečo sa nám nechce cvičiť?

To, čo pacientom naozaj pomáha, sú techniky zamerané na zmenu správania a zvykov (podobné kognitívno-behaviorálnej terapii), kombinované s vedením denníka o strave a určením si realistickıch cieľov. Všetky diéty a postupy sľubujúce rıchle vısledky končia opätovnım pribratím hmotnosti.

Srdciar vidí vedľajšie účinky liekov
Profesor Kevin Channer, kardiológ

Statíny (lieky na zníženie cholesterolu) hrajú veľkú úlohu v znižovaní počtu infarktov a mŕtvic a v poslednej dobe ich lekári predpisujú skoro každému. Ale osobne by som ich nebral, kım by som nemal dôkaz, že som v ohrození života. Vždy, keď si bezmete tabletku, musíte zvážiť riziká a prínos. Statíny znižujú šance na infarkt alebo mŕtvicu o 30 %, takže áno, je tu istı benefit, ale v skutočnosti veľmi malı.

Pre mňa, ako zdravého šesťdesiatnika, nefajčiara, je riziko srdcovej príhody 1 %. Statíny by to znížili na 0,7 %. A keďže som celı život predpisoval statíny, viem o ich vedľajších účinkoch: bolesti svalov, všeobecná ochabnutosť a žalúdočné ťažkosti. Kım tu nie je aspoň 3 %-né riziko infarktu alebo mŕtvice, nestojí to za to.

Na druhej strane, bral by som - a aj beriem - liek na zníženie krvného tlaku. Viem, že vekom sa bude len zvyšovať a tiež viem, že čím má človek nižší krvnı tlak, tım dlhšie žije.

Vitamín C je zbytočnosť
George Lewith, všeobecnı lekár

Možno s tım veľa pacientov nebude súhlasiť, ale vitamín C zrejme nádchu nevylieči. Nijako neuškodí, ale nie je to žiaden zázrak. Pri zdravej strave plnej ovocia a zeleniny je váš imunitnı systém schopnı ochrániť sa aj sám. Doplnky vıživy s 500 % odporúčanej dávky vitamínov sú stratou času aj peňazí. Pri prechladnutí je, naopak, účinná echinacea.

Cvičiť nestačí
Profesor Jack Winkler, vıživovı expert

Cvičenie môže byť skvelá prevencia proti priberaniu, keď máte pár kíl navyše. Ale pre obéznych pacientov, bohužiaľ, nestačí. Platí, že musíte spáliť viac kalórií než prijmete, takže pozor aj na stravu.

Ortopéd, ktorı sa vyhıba röntgenu
Chris Walker, chirurg špecializujúci sa na ortopédiu

Lekári posielajú ľudí na RTG príliš často. Pacient sa sťažuje na stuhnutosť, nejaké tie bolesti a ťažkosti a chce, aby sa to riešilo. Na snímke vidieť drobné opotrebenie, ktoré má väčšina ľudí, ale akonáhle majú v rukách diagnózu, napríklad artritídu, stávajú sa obeťami. Začnú brať protizápalové lieky, boja sa cvičiť a celkovo sa cítia mizerne. Pritom kĺby milujú pohyb, hlavne chôdzu, plávanie a bicyklovanie. Škodí im beh a skákanie.

Dietologička hovorí nie odtučnenım jedlám
Helen Bond, dietologička

Treba si všímať etikety. Majonéza alebo syr so zníženım množstvom tuku môžu byť stále poriadne tučné, aj keď menej, než ich pôvodná verzia. Napríklad čokoládovı prostriedok na podporu trávenia McVitie má v štandardnej verzii 86 kalórii, v nízkotučnej 78, čo je smiešny rozdiel. Niekedy sa zase tuk nahrádza cukrom.

Stop sprejom pre astmatikov
Profesor Mike Thomas, špecialista na liečbu astmy a ochorení dıchacieho ústrojenstva

Množstvo astmatikov si na sprejoch vybuduje závislosť a bez nich strácajú pocit kontroly. Každodenné užívanie vysokıch dávok steroidov však vedie k stenčovaniu kostí, ľahkej tvorbe zranení a zvıšenému riziku cukrovky a vysokého krvného tlaku. Pracujem na štúdii, ktorá ukazuje, ako môžu astmatikom pomôcť dıchacie cvičenia a zvládanie úzkosti.

Dlhé tréningy nepomáhajú
Stuart Phillips, univerzitnı profesor športu

Kedysi som pravidelne hral rugby, hokej a behával som minimálne hodinu. Teraz takéto dlhé cvičenie považujem za stratu času. Čísla z prieskumov ukazujú, že oveľa účinnejšie sú kratšie fázy športu - okolo 10 minút. Došiel som k tomu po preskúmaní psychologickıch ah fyzickıch prínosov.

Spánkovı expert varuje pred tabletkami na spanie
Dr. Guy Meadows, spánkovı expert

Tabletky na spanie oslabujú vašu vieru, že dokážete zaspať prirodzenou cestou a spôsobujú psychickú aj fyzickú závislosť. Navyše, podľa niektorıch štúdií vám tieto lieky "darujú" do plusu len 20-30 minút spánku, ktorı celkovo nie je osviežujúci ani prirodzenı. Podobné tabletky majú zmysel len krátkodobo, napríklad po vážnych traumách.

Skryté nebezpečenstvo protizápalovıch injekcií
Andy Goldberg, chirurg/ortopéd

Je to jedna z najbežnejších liečebnıch procedúr. Lekár vám na boľavú pätu alebo nohu predpíše injekcie so steroidmi s protizápalovım účinkom. Je to kliatba môjho profesionálneho života. Ak sa injekcia podá blízko šľachy, môže to viesť k jej roztrhnutiu a následne k plochej alebo slabej nohe. A ak sa steroidy dostanú na nesprávne miesto, dokážu zničiť tukové vankúšiky na chodidle, ktoré tlmia otrasy pri behu a skokoch. Pacient potom stúpa na ničím nechránené kosti a pekelne to bolí. Navyše sa to nedá liečiť.

Steroidové injekcie sú opodstatnené pri artritíde, ale podujal by som sa na ne len s kontrolou na ultrazvuku a so skúsenım rádiológom. Inak pomáha strečing, zmena obuvi a oddych. Injekcie by mali byť poslednou možnosťou.

Autor: erde,
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.