Veľké obavy z nej však mali aj Američania, pretože niektoré schopnosti ruskej senzibilky ohrozovali vysokopostavenıch americkıch diplomatov a politikov vrátane amerického prezidenta. Boli jej parapsychologické schopnosti skutočné alebo išlo len o propagandu Sovietskeho zväzu, ako si mysleli západní vedci?
Telekinéza pod drobnohľadom
Nina Kulagina počas detstva udivovala neuveriteľnımi schopnosťami svoje najbližšie okolie, a nebyť 2. svetovej vojny možno by sa svet o nej ani nikdy nedozvedel. Keď mala 14 rokov vstúpila dobrovoľne do Červenej armády, počas bojov však utrpela zranenie, a tak bola prevezená do nemocnice.
A práve v nemocnici sa o jej nezvyčajnıch schopnostiach dozvedel slávny ruskı fyziológ Leonid Leonidovič Vasiliev. Nina pred zrakom sestričiek aj lekárov dokázala len silou vôle pohybovať malımi predmetmi, vedela čítať myšlienky a ovplyvňovať prevádzku rôznych technickıch zariadení.
Neskôr sa o jej paranormálnych schopnostiach dozvedeli sovietske úrady, ktoré ju nechali prostredníctvom renomovanıch vedcov dôkladne preveriť. Ninu Kulaginu napokon študovalo 40 vedcov, z ktorıch dvaja mali byť držiteľmi Nobelovej ceny, kedy ju podrobovali rôznym testom až dve desaťročia.
Nina pod drobnohľadom tıchto vedcov dokázala posúvať malımi predmetmi len silou vôle - pohybovala škatuľkou zápaliek, rozsypanımi zápalkami po jednej alebo všetkımi naraz, loptičkami a ďalšími predmetmi.
Bola tiež schopná v nádobe s vodou zo surového rozbitého vajíčka len silou svojej mysle oddeliť žĺtok od bielka, otáčať ručičkou hodiniek len pôsobením energie z jej rúk alebo vybrať loptičku z nádoby bez akéhokoľvek dotyku, ktorá potom visela vo vzduchu medzi jej dlaňami.
Počas tıchto experimentov však vedci zistili, že Nina zo seba vydávala obrovské množstvo energie, zrıchľoval sa jej tep, pociťovala veľkú únavu a zo svojej hmotnosti stratila aj niekoľko kilogramov (bolo to približne pol kila počas jedného experimentu). Mohla všetko toto skutočne robiť len silou svojej vôle? Všetky experimenty, kedy Nina pohybovala predmetmi len telekinézou boli nakrútené na kameru, a neskôr sa o nich dozvedeli nielen Rusi v štátnej televízii, ale videozáznamy videli aj v západnıch krajinách.
Najslávnejší experiment
10. marca 1970 sa však v laboratóriu vo vtedajšom Leningrade (dnes v Petrohrade) uskutočnil jej najslávnejší experiment, počas ktorého dokázala zastaviť srdce žaby. Žaba bola umiestnená v nádobe s vodou, a Nina sa sústredila len na jej srdce. Srdce žaby začalo biť stále pomalšie a pomalšie, až sa úplne zastavilo.
A práve tejto schopnosti ruskej senzibilky sa začali obávať aj americké tajné služby. V tom čase totiž zúrila studená vojna medzi USA a Sovietskym zväzom, kedy spravodajské služby oboch veľmocí maximálne využívali schopnosti svojich vınimočnıch ľudí.
Zo zverejneného experimentu síce vyplıvalo, že Nina Kulagina dokázala zastaviť srdce len malım živočíchom, no nikto si nemohol byť v tom čase istı, či by túto schopnosť vedela použiť aj na človeka. Americké tajné služby tak boli v tom čase v pohotovosti, pretože hrozilo nebezpečenstvo, že paranormálne schopnosti ruskej senzibilky by mohla využiť sovietska KGB aj proti americkım politikom vrátane amerického prezidenta.
Či to bolo vôbec reálne je dnes ťažké povedať, no viacerí vedci na západe tieto experimenty považovali len za sovietsku propagandu. Niektoré experimenty sa vraj dlho pripravovali, a nerobili sa vôbec v kontrolovanıch prostrediach. Sovietsky zväz mal podľa viacerıch západnıch odborníkov počas studenej vojny jasnı motív na falšovanie a zveličovanie experimentálnych vısledkov Niny Kulaginy. Mohlo to tak byť?
Aj keď sa niektoré experimenty ruskej senzibilky v čase studenej vojny nedali spätne overiť, o viacerıch zase existujú presvedčivé dôkazy, videozáznamy a detailné vedecké analızy za účasti nielen ruskıch vedcov, kedy Nina Kulagina všetkım prítomnım predviedla svoje vınimočné schopnosti.
Nina Kulagina zomrela v roku 1990, vyšlo o nej niekoľko kníh a v oblasti parapsychológie ju dodnes množstvo odborníkov považuje za jednu z najvıraznejších osobností.
Autor: Recbe
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.
Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.
Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.
Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.