Login · Register
September 25 2021 03:52:07
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


FB: Psycho-Hygiena
 facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n


Pár drobností, na základe ktorých ľudia súdia váš charakter
1. Topánky
Všimli ste si už niekedy, že ľudia často súdia na základe topánok? Že ste sa niekomu pozreli na topánky a v tom momente ste vedeli že s danou osobou si rozumieť nebudete? Alebo vás automaticky odpudzujú ľudia so špinavými topánkami? Podľa výskumu publikovanom v časopise Journal of Research in Personality je možné uhádnuť charakter osoby na základe topánok. Omni Gillath z University of Kansas tvrdí, že na základe ceny, štýlu, farby, a stavu topánok je možné uhádnuť až 90 % z osobnej charakteristiky ich majiteľa. Na základe týchto vlastností je možné odhadnúť jeho príjem, pohlavie, vek, ale aj politické preferencie.


2. Nechty
Ľudia si na iných často všímajú aj nechty. Či sú upravené, neupravené, s ošúpaným lakom na nechty alebo ohryzené. Práve ohryzené nechty pôsobia najhoršie. S týmto zlozvykom sa spája opakované správanie, najmä však to, ako reagujete na situácie, v ktorých sa necítite úplne príjemne. Ľudia, ktorí si pravidelne hryzú nechty, sú často nervózni, ťažšie zvládajú stres, ale zároveň majú tendenciu byť perfekcionistami.


3. Presnosť
Veľmi veľa zaváži aj to, či prídete načas alebo budete meškať. Ak meškáte, automaticky vytvárate negatívny dojem, pretože pôsobíte nedbalo a nespoľahlivo. Avšak, ak prídete príliš skoro, taktiež to nie je ideálne. Ak prídete načas, vytvárate ideálny dojem. Znamená to, že ste si vedomí času ostatných ľudí, rešpektujete ich, a svoj život a čas máte pevne v rukách. Vy by ste sa tiež opakovane nestretávali s osobou, ktorá zakaždým mešká dvadsať minút.


4. Farba oblečenia
O vplyve farieb na psychiku človeka sa popísalo už veľa. Výskum dokázal, že farba, ktorú najčastejšie nosíte oblečenú, o vás dokáže prezradiť dosť. Ľudia, ktorí nosia často zelenú farbu, pôsobia lojálne, tí čo majú radi červenú, zase pôsobia temperamentne. Ľudia, často oblečení v čiernej farbe, sú citliví a majú zmysel pre detail, a ľudia, ktorí nosia často modré oblečenie myslia aj na ostatných a sú emocionálne stabilní. Tí, čo často nosia fialovú sú tiež psychicky vyrovnaní.


5. Písmo
Veda, ktorá skúma písmo človeka sa nazýva grafológia. Viaceré štúdie o ľudskom písme potvrdili, že písmo dokáže o človeku tiež prezradiť veľa. Záleží na veľkosti či sklone písma. Ľudia, ktorí píšu malé písmená, sú väčšinou hanbliví. Ľudia, ktorí majú väčšie písmo, si ním získavajú pozornosť, rovnako ako si získavajú pozornosť v spoločnosti ľudí. Ak má človek zvyk pri písaní viac tlačiť na pero, berie vraj aj celý život vážnejšie. Pokiaľ niekto píše zľahka, je omnoho empatickejší a citlivejší. Grafologička Kathi McKnight tiež tvrdí, že sklon písma doprava znamená priateľskosť a písmo bez sklonu značí pragmatickosť.


6. Ako sa správate k zamestnancom v reštaurácii
O človeku sa dozviete veľa aj na základe toho, ako sa správa k zamestnancom v reštaurácii či v hoteli. Ak je niekto drzý k zamestnancom v reštaurácii, postupom času môže ľahko zmeniť aj prístup k vám.


7. Oči
Oči sú nepochybne zrkadlom duše. Prezradia, čo cítite, čo si myslíte. Ak nedokážete udržať očný kontakt, pôsobíte ako človek s nižšou sebakontrolou. Podľa jednej štúdie sú ľudia s modrými očami menej príjemní, zatiaľ čo ľudia s hnedými očami majú tendenciu byť dominantnejší. Na základe farby očí je vraj prekvapivo možné predpokladať aj vzťah k alkoholu.


8. Ako často si kontrolujete mobil
Často veľa záleží aj od toho, koľkokrát za stretnutie sa pozriete na mobil, či kde ho položíte počas obeda v reštaurácii. Ak mobil máte celý čas na viditeľnom mieste, môže to znamenať, že vás osoba vedľa vás až tak nezaujíma a dávate prednosť virtuálnemu svetu. Taktiež záleží aj od toho, v akých situáciách mobil vyťahujete a používate. Ak ste neustále na facebooku či si kontrolujete emaily, možno patríte medzi menej stabilných ľudí a snažíte si zlepšiť náladu.


9. Ako šoférujete
Jedna štúdia zistila, že muži, ktorí majú nebezpečný štýl jazdenia, sú impulzívnejší a vyhľadávajú pozornosť. Taktiež sú relatívne agresívnejší. Ženy, spadajúce do kategórie riskantných vodičov, sú podľa zistení neurotickejšie a môžu trpieť úzkosťou. Vodiči, ktorí šoférujú opatrne, majú presne opačné skóre.


10. Kam sa pozeráte, keď pijete z pohára
Niektorí ľudia súdia charakter aj na základe takejto drobnosti. Osoba, ktorá sa pozerá do pohára, je sústredená, vedomá si samej seba a idealistická, zatiaľ čo osoba, ktorá sa pozerá nad pohár je ovplyvňovaná inými osobami, bezstarostnejšia, extrovertná a dôverčivejšia. Mnohí ľudia tiež zatvárajú oči keď pijú z pohára. Títo ľudia sa necítia príjemne. Ľudia taktiež súdia iných na základe výberu ich nápojov.

Eliška Herinková
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.