Login · Register
Máj 22 2022 21:28:23
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Pánom si TY!
Emocionálna inteligencia
bolesť
buď sám sebou
vhodná dieta
Vyberte si dobrú diétu - nájdite správny, zdravı a účinnı prostriedok ako schudnúť natrvalo.
Existuje vôbec dobrá diéta? Odborníci na vıživu a chudnutie sú presvedčenı, že áno. Ale nejde o redukčnú diétu, skôr o správne stravovacie návyky. Zabezpečia vášmu telu vyváženú stravu v množstve, ktoré neprekročí jeho skutočné potreby. Mali by ste podľa nich jedávať celı život. Ak máte nadváhu, vytvorením zdravıch návykov sa jej postupne zbavíte. Síce pomalšie, ale natrvalo. Potom si budete môcť dovoliť občasné vybočenie, napr. v podobe hranolkov.
Drastickı redukčnı program síce umožòuje zbaviť sa niekoľkıch kilogramov v pomerne krátkom čase, no nikdy nemôže dobre fungovať, pretože po jeho skončení sa vrátite k svojim pôvodnım zvykom a nadváha sa vráti. Neraz aj s prírastkom. K peknej postave vedie iba jediná správna cesta, osvojiť si princípy racionálneho stravovania a zvıšenie pohybovıch aktivít.

Vedľajšie účinky diét
Zdravo sa stravovať a rozumne diétovať je jedna vec. Nestačí však len vysoliť tisícku za vstupy do posilòovne, všetkıch tučnıch a sladkıch záškodníkov slávnostne odpratať do odpadkového koša a na večeru odhodlane hryzkať kaleráb. Pri úprave jedálnička sa napriek najlepším úmyslom notoricky dopúšťame tıch istıch chıb, čím si samy kopeme neprekonateľnú priekopu a rezignujeme ešte skôr než naše úsilie prinesie ovocie.

Ako odhaliť množiteľa psov
Množitelia sa snažia svoje šteniatka predať najčastejšie na internetovıch inzertnıch serveroch, ako je iPES.sk, bazoš.sk či DOGVA.com (či vlastne na akejkoľvek inzertnej stránke). Fotky sú často iba nereprezentatívne, iba ilustračné stiahnuté odniekiaľ z internetu (často krát sú to roztomilé fotky šteniat).

Množitelia sú vynaliezaví – v inzeráte bude napísané, že psíky sú očkované a od červené. Ponúkajú šteòa v príliš nízkom veku. Bežnı vek k odberu je 8 tıždòov, množitelia ponúkajú 7,6 dokonca 5, 4 tıždòové šteniatka!

Aby sa množiteľovi činnosť rentovala, chová viac plemien. Toto je jasnı alarm! Profesionáli chovajú iba jedno plemeno, občasnou vınimkou sú 2 plemená.

Sú experti, ktorí množia okrem psov tiež čistokrvné mačky, králiky, morčatá či papagáje. A to všetko kľudne v jednom byte. Šteniatka majú k odberu po celı rok od mnohıch rôznych matiek! To nie je normálne.

Množitelia neumožòujú návštevu. A pokiaľ áno, prinesú vám ukázať za dvere jedno šteòa. Keď už vás zoberú domov, je na psoch vidieť, že sú nervózni. ďalšou možnosťou je, že chovajú priamo v byte. Toto už zopár ľudí poznalo (Neboli by ste sa pre ten odpornı puch schopnı ani nadıchnuť).

Šteniatka sú zašpinené, oči majú zalepené. Majú mizernú veterinárnu starostlivosť – okolo zverolekára ani len nešli. často krát nebıvajú ani len zaočkované a od červené, často hnačkujú (môžu mať falošnı očkovací preukaz).

Množitelia radi prinesú šteòa na nejaké dohodnuté miesto (čerpaciu pumpu,..) aby odpadla možnosť zhliadnuť chovné zariadenie alebo matku. Odmietne s rôznymi vıhovorkami ukázať rodiča psíka. Množiteľ je niekedy ochotnı ukázať matku, ale je cítiť, že nie je zvyknutá na kontakt z ľuďmi.

Pokiaľ budete chvíľu cúvať pri kúpe šteòaťa, množiteľ ochotne zľaví z ceny, len aby nestratil obchodnú príležitosť. Nikdy nehovorí o kúpnej zmluve, ktorá má byť samozrejmosťou.

Množiteľa rıchlo menia telefónne čísla, maily a dokonca sa často sťahujú. Ihneď po predaní šteniatka prestávajú komunikovať! Odmietajú niesť akúkoľvek zodpovednosť za predané šteòa!

Pozor: často sa stáva, že množiteľa dnes majú webové stránky. Vydávajú sa za oficiálne registrované FCK chovateľské stanice. Aj napriek tomu, že nemajú oprávnenie.

Ilúzia čistoty je to čo pomáha vytvárať dojem seriózneho chovateľa. Pokiaľ však niekto chová v ako tak čisto prostredí, avšak vo veľkom množstve, psi majú obmedzenı život iba na koterec a rodenie.

Nenechajte sa tımto zmiasť! Napr. po malom gúglení môžete na nete naraziť na pseudochovateľa shi-tzu, ktorí sa chváli tım, že má na záhrade čisté rady búdok pre psov. Je toto profesionálne chovateľstvo?

I keď chovateľ neplní tie najhoršie vlastnosti množiteľa – a teda jeho zvieratá nevyzerajú až tak zúbožene, žijú v relatívne čistom prostredí, stále je to iba množiteľ. Množí bez ohľadu na genetiku, zdravotnı stav a psychickú pohodu psov.

Sú i takı množitelia (alebo skôr množiteľky) malıch roztomilıch plemien (ako napr. predaj šteniatok čivavy), ktoré ich chovajú doma. Ale opäť chıba profesionalita a tieto chovateľky zaplavujú trh nekvalitnımi psy, ktoré predávajú v „atraktívnom balení“ so sadov v podobe plyšáka a s granulami. Všetko je to opäť biznis na ľuďoch, ktorí chcú vysnívané plemeno ihneď a lacno.

Bude sa pokúšať využiť vášho súcitu, že nebude chcieť psíka v takıchto podmienkach ďalej existovať: „Ale mne ho chudáčika malého bolo ľúto v takıch podmienkach nechať. Zachránila som aspoò tohto jedného zlatého“. Pravda je však taká, že KÚPOU KAŽDÉHO ŠTENIATKA IBA FINANčNE NAKOPNETE MNOŽITE¼A V JEHO čINNOSTI.

Nepodporujme preto žiadny druh množenia. Aj keď zvieratko nemusí priamo trpieť, ale chov neprebieha tak ako má. čo pomáha k zvyšovaniu nekvalitnej psej populácii a zaplòovaniu psích útulkov
KTO JE MNOŽITE¼


Zabráòme prosím tomu !!!!!!!!!!!!!

¼udí (vedome či nevedome) profitujúcich z chovu psov môžeme rozdeliť do niekoľkıch skupín:
Zelenı čaj
Má nejakı inı nápoj toľko zdravotnıch pozitív ako zelenı čaj? číòania poznajú jeho zdravotné účinky už po tisícky rokov. Od staroveku ho používajú na liečenie neduhov od bolestí hlavy až po depresie. Je liekom už 4000 rokov.
Dnes sa vedci v Ázii i v západnom svete snažia získať vedecké dôkazy o pozitívnych zdravotnıch účinkoch pozorovanıch v súvislosti s pitím zeleného čaju. Už v roku 1994 prebehla štúdia, ktorá zistila, že pitie zeleného čaju znižuje riziko rakoviny hrdla u čínskych mužov a žien až o 60 percent.
Zloženie zeleného čaju totiž zabraòuje rastu a množeniu rakovinovıch buniek, pitie zeleného čaju znižuje hladinu cholesterolu v krvi a vyrovnáva pomer dobrého cholesterolu so zlım. Okrem protirakovinovıch účinkom by mal mať zelenı čaj pozitívne účinky aj pri reume, vysokom cholesterole, srdcovocievnych chorobách, infekciách a mal by napomôcť pri náprave imunitného systému.
Tajomstvo čaju
Tajomstvom úspechu zeleného čaju je jeho zloženie. Je bohatı na takzvané antioxidanty, tie nielen zabraòujú rastu rakovinovıch buniek, ale dokážu ich aj ničiť bez vedľajších účinkov. Pôsobia aj proti krvnım zrazeninám, a tak zabraòujú trombózam.
Prečo ostatné čaje nemajú takéto pozitívne zdravotné účinky? Zelenı čaj, oolong a čierny čaj pochádzajú z lístkov rastliny Camellia sinensis. Ich rôzne účinky sú spôsobené rozdielnym spracovaním lístkov. Lístky zeleného čaju sú spracovávané parou, avšak ostatné druhy čaju sú spracovávané fermentáciou.
Nové vıskumy dokázali, že zelenı čaj môže byť vıbornım pomocníkom aj pre ľudí, ktorí držia diétu. Švajčiarski vedci dávali jednej skupine testovanıch osôb kombináciu kofeínu a vıťažku zo zeleného čaju a druhej skupine len kofeín a placebo. ¼udia užívajúci kofeín i vıťažky zo zeleného čaju spálili omnoho viac kalórií.
Zelenı čaj dokonca pomáha v boji so zubnım kazom. Pomáha ničiť baktérie v ústnej dutine a tak zabíja pôvodcov zubného kazu. Vıborné účinky zeleného čaju objavil aj kozmetickı priemysel a tak sa vıťažky zo zeleného čaju pridávajú do krémov i deodorantov a mnohıch ďalších prípravkov.

Negatíva?
Jedinım negatívnym účinkom zeleného čaju je dodnes nespavosť. Zelenı čaj obsahuje kofeín, a ak ho vypijete príliš veľké množstvo, môžete si narušiť spánkovı režim. Zelenı čaj obsahuje dávku kofeínu rovnajúcu sa tretine z toho čo vypijeme v rovnakom množstve kávy.
Koľko ho vypiť?
Z každej strany človek počúva iné údaje. Podľa štúdie Clevelandskej univerzity vás pitie štyroch a viacerıch šálok zeleného čaju denne môže ochrániť pred reumou, alebo znížiť symptómy tejto choroby, ak òou už trpíte. Zdá sa teda, že ak vypijete štyri či päť šálok tohto „nápoja života“ denne, vırazne napomôžete svojmu zdraviu.
Autor: Sofia
Jod náš každodennı
Celosvetovo trpí približne jedna miliarda ľudí na nedostatok jódu. V Európe ich je približne 60 miliónov. Chorobám z nedostatku jódu sa dá pritom predchádzať zvıšenım prísunom jódu do organizmu.
správny poradca
AKO VZNIKAJÚ MNOHÍ VİŽIVOVÍ PORADCOVIA ALEBO POZOR NA NICH!
Mnohí z Vás už v živote navštívili alebo plánujú navštíviť vıživového /nutričného/ poradcu. Táto profesia je najmä v poslednıch rokoch módnym hitom. Je to produkt súčasnej doby. Ak človek zapremıšľa, vie si sám zhodnotiť, že sa nestravuje správne. Pri množstve protichodnıch informácií, ktoré dostáva zo všetkıch strán, nemá však čas na selekciu, a tak je najjednoduchšou cestou vyhľadať odborníka.
KTO SÚ VİŽIVOVÍ PORADCOVIA?
Vıživovı poradca by mal mať znalosti v oblasti stravovania, fungovania metabolizmu, biológie ľudského tela, fyziológie… Mal by mať znalosti o tom, čo obsahujú jednotlivé potraviny a ako obsahované látky pôsobia na ľudskı organizmus… Musí vedieť správnou metodikou otypovať človeka a vedieť mu doporučiť nielen vhodné zloženie stravy, ale aj pohybovej zložky a mnoho ďalších vecí.
Títo odborníci sa stali nenahraditeľnou súčasťou spoločnosti a väčšina má za sebou množstvo skúseností, spokojnıch klientov, zmenenıch ľudskıch osudov… Žiaľ v poslednej dobe sa s vıživovımi poradcami roztrhlo vrece a tım vıznamne vzrástol aj počet pseudoodborníkov v oblasti.
VZDELANÍ, ALE V čOM…
To je prvı paradox. Slovenskı živnostenskı zákon neviaže živnosť vıživového poradcu na žiadne vzdelanie. Ide o voľnú živnosť a vıživovım poradcom tak môže byť prakticky ktokoľvek. Nerozhoduje, či je vyštudovanı automechanik, či má aspoò základné znalosti o fungovaní ľudského tela… Jednoducho dostane pečiatkou potvrdenú živnosť, kde štát dáva “bezprízorné” povolenie na vıkon tak odborne náročného povolania.
Druhım paradoxom je, že podľa všetkého vıživoví poradcovia v podobe v akej ich poznáme dnes boli vlastne stvorení priemyslom produkujúcim vıživové doplnky. Spoločnosť vybrala mladıch nádejnıch adeptov, aby jej zabezpečovali predaj ich produktov. Adepti absolvovali veľmi kvalitné školenia, v ktorıch však nešlo o to, aby mali základné fyziologické, či biologické vzdelanie. Podstatou bolo vedieť aplikovať do praxe “poučku”, ktorá nie je v rozpore s vıživou, ani s medicínou a jednoznačne potvrdzuje správnosť vıberu toho-ktorého vıživového doplnku. Tımto spôsobom fungujú dodnes mnohé spoločnosti. Samostatná éra kvanta vıživovıch poradcov prišla o nejakı čas neskôr, keď sa tí ambicióznejší rozhodli prevádzkovať tento vıhodnı biznis pod vlastnou hlavičkou.
KEď SÚ CERTIFIKÁTY NA SMIECH
Podľa nás by poradca pôsobiaci v tak citlivej oblasti mal mať patričné a kvalitné vzdelanie, nie naučené poučky. No žiaľ, poctiví a naozaj fundovaní odborníci na zdravú vıživu a životnı štıl sa so smútkom pozerajú na to, akú úroveò a najmä, aké následky môže mať neodborné poradenstvo.
Získať domnelú odbornosť je veľmi jednoduché. Po celej Európe sa usporiadava kvantum odbornıch konferencií, workshopov a seminárov. Mnohí súčasní pseudoodborníci majú situáciu veľmi uľahčenú a legislatíva im v tom iba napomáha. Stačí sa vybrať na seminár o zdravej vıžive, najlepšie napríklad do Prahy, to má lepší zvuk, a zaplatiť si účasť na seminári, ktorı poriada firma s povolením nejakého ministeerstva, ktorého nedeliteľnou súčasťou je “CERTIFIKÁT” o absolvovaní seminára. čo je na tom zlé? Nuž certifikát nemá žiadnu vıpovednú hodnotu, lebo nebol získanı na základe nejakıch testov znalosti, skúšok ani previerok. Bol vydanı iba na základe účasti. Ak to pritiahnem za vlasy, pokojne mohol dotyčnı vybavovať korešpondenciu, počúvať mp3 a vısledok v podobe certifikátu by bol rovnakı.
NENALETE ŠARLATÁNOM
Akú Váhu má takıto certifikát vo Vašich očiach? Zverili by ste sa do rúk niekoho, kto vlastne nemusí nevyhnutne rozumieť tomu, čo robí? My veru nie!
Najjednoduchšia cesta ako nenaletieť pseudoodborníkom a zároveò nútiť vzdelávať sa, je starostlivo si strážiť komu vlastne zverujete veľmi dôležitú súčasť pôsobiacu na celı organizmus. Preto by sme určite doporučili preveriť si vzdelanie každého vıživového poradcu, ktorého by ste chceli navštíviť.
Na Slovensku môže byť každı vıživovım poradcom, to ale neznamená, že keždı by mal.