Login · Register
Apríl 23 2024 18:00:39
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


nepozornosť?alebo ochrana?
jujda to je milunké
dokonalı zadok
chceme schudnúť
peknučké
nevzdávaj to!
citáty
Keď ma chceš ohovárať, ohováraj, ale predo mnou sa nehraj na svätého


Keď niekto ohovára iného a spôsobuje krivdu , zasahuje do roviny rodiny,cnosti a zodpovednosti ,,neviem si ani predstaviť ako je na tom poslucháč.,,Keď jeho ohovárač zájde za roh.Myslím že tak isto ak nie horšie.
Ohováranie, osočovanie, právny aspekt
Podľa paragrafu 11 Občianskeho zákonníka máme všetci právo na ochranu našej osobnosti, čo zahàòa aj našu občiansku česť a ľudskú dostojnosť. Na vynútenie tohto práva existuje tzv. satisfakčná žaloba. Toto ustanovenie nás chráni pred konaním, ktoré by znižovalo našu váhu na verejnosti, v našej rodine a podobne. To znamená, že keď o mne niekto na internete rozpráva veci, ktoré aj keď sú pravdivé (napr. že sa rozvádzam, lebo môj muž si zmyslel že je gay (len priklad :) )), no znižujú moju dôstojnosť môžem sa brániť žalobou.
Okrem občianskoprávnej úpravy chráni našu osobnosť aj právo trestné a správne. Ak útok na internete dosiahne intenzitu, ktorı našu osobnosť poškodzuje vážnejšou mierou, môžeme podať trestné oznámenie. Podľa danej intenzity a škody sa bude skutok posudzovať buď ako priestupok, alebo ako trestnı čin. Ak uvádzate nepravdivé údaje o fyzickej osobe, ktoré sú schopné poškodiť jej dôstojnosť, znížiť jej vážnosť v rodinnom, pracovnom prostredí a napr. podnikaní a to verejne, čo znamené aj na internete, potrestá sa odòatím slobody až na 5 rokov.
Ohováranie sa stalo hlavnou formou komunikácie v ľudskej spoločnosti.!!!
Rozdiel medzi ohováraním a osočovaním

Ohováranie je časté poukazovanie na zlé vlastnosti prípadne činy blízkej, ale aj cudzej osoby
Osočovanie je veľmi podobné ako ohováranie, avšak pri osočovaní si zlé vlastnosti či činy osočovanéj osoby vymıšľame, prípadne ich neúmerne zveličujeme
Ohováranie a Krastanstvo
Následky ohovárania
časť: TRETIA čAS ŽIVOT V KRISTOVI
oddiel: DRUHİ ODDIEL DESA PRIKÁZANÍ
kapitola: DRUHÁ KAPITOLA „MILOVA BUDEŠ SVOJHO BLÍŽNEHO AKO SEBA SAMÉHO“
článok: 8. článok ÔSME PRIKÁZANIE
odsek:
odstavec: III. Previnenia proti pravde
téma:

Ohováranie je najhoršou čiernou mágiou, je to čistı jed !"Kto ohovára aj ten kto ohováranie pocúva majú v sebe diabla. Jeden ho má na jazyku a druhı na svojom uchu ! Sv. František Salezskı.

Z ohovárania sa nestačí vyspovedať – treba ešte napraviť spôsobené zlo,inák spoveď bude naplatná. Tak ako zlodej nedostane odpustenie, dokiaľ nevráti cudziu vec – ak je v stave to urobiť – tak isto i ľudia, ktorí ohovárali inıch, musia napraviť krivdy, ktoré spôsobili.

Kto sa dopustil osočovania, ten ho musí odvolať pred tımi osobami, ktoré ho počuli. Treba to urobiť, hoci nás budú považovať za podvodníkov a klamárov, hoci by nám to bolo veľmi ťažké. Vidíme, že sa toľko ľudí na svete oddáva ohováraniu a očieròovaniu inıch, a málokto sa snaží napraviť toto zlo. A preto mnohí pôjdu do zatratenia!

2479 Ohováranie a osočovanie ničia dobré meno a česť blížneho. česť je totiž spoločenské svedectvo o ľudskej dôstojnosti a každı má prirodzené právo na česť svojho mena, na svoju dobrú povesť a na úctu.(1753) Preto ohováranie a osočovanie narúša čnosť spravodlivosti a lásky.