Login · Register
September 23 2020 11:27:35
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Vitajte
VITAJ Volám sa SOFA
Tajomstvo zmeny nespočíva v boji s tým čo bolo, ale v budovaní toho čo bude.” – Sokrates
“Ak ešte stále hľadáš osobu, ktorá zmení tvoj život, pozri sa do zrkadla!”,, Tak naber odvahu zavolaj na číslo 0900 511 020 a ja ti pomôžem kráčať tým správnym smerom

Je dôležité poznať smer, ale dôležitejšie je nebáť sa ísť.”
Keď niečo skutočne chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.” – P.Coelho

Číslo -0900 511 020 -okamžitá online pomoc
ma najnižšiu tarifu /1,19€m
Výhody-
Nemusíte sa báť straty súkromia.
Nemusíte čakať na voľný termín
Každý človek potrebuje niekoho ,,kto napraví to čo druhý pokazili
Čítaj viac,,,,
Známkovanie ako v škole,Od pondelka do Nedele
.Baran (♈) 2-2-2-1-1-2-2
• Býk (♉) 2-3-2-3-2-3-1
• Blíženci (♊) 1-2-2-2-3-2-1
• Rak (♋) 2-3-2-3-2-1-2
• Lev (♌) 2-2-2-3-3-2-1
• Panna (♍)1-2-2-2-2-1-1
• Váhy (♎) 2-2-2-1-2-2-2
• Škorpión (♏) 2-3-2-3-3-2-2
• Strelec (♐)1-2-1-2-2-2-2
• Kozorožec (♑)2-2-2-2-3-2-1
• Vodnár (♒)1-1-2-2-2-3-2
• Ryby (♓) 2-2-2-2-2-2-3
Nikdy nerob nikomu to čo nechceš ,aby robili tebe

Každý má pravdepodobne nejakú životnú skúsenosť s tým, že nič nie je zadarmo. Slávny výrok Miltona Friedmana "obed zadarmo neexistuje" si tak uvedomujeme všetci, ale málokto sa podľa toho aj riadi. Túto jednoduchú pravdu väčšinou nechceme počuť. V našej práci sa denne stretávame ,že ľudia skúšajú ako obísť naše pravidlá,chcú od nás zadarmo odpovede na ich otázky. Keby to takto malo fungovať ,tak my nebudeme fungovať. Je to naša práca

Ty by si chodil do práce ,keby ti za ňu nedali výplatu?
Keď ideš do obchodu za chlebík platíš?
Prečo nevyjednávaš tak u zubára?
Prečo si kupuješ cigarety a nežiadaš aby boli zadarmo?
Prečo si nás nevážiš ?

Ocenenie a uznanie iných
Totiž, kto si neváži sám seba, nemôže si vážiť ani iných. Či však ocenenie prijímame alebo dávame, pocit sebaúcty narastá rovnako v oboch prípadoch. Človek, ktorý dokáže oceniť iných, je tiež spokojnejší, šťastnejší a v neposlednej rade i obľúbenejší.
Andrea Nedbalova
pre vás
pre vás
pre vás
MANIPULÁTOR – ODHAĽTE HO V PARTNERSKOM VZŤAHU

Dobré medziľudské vzťahy patria medzi najvýznamnejšie faktory, ktoré nám pomáhajú zvládať každodenný stres. Budeme hovoriť o tom ako sa prejavujú manipulátori a o manipulácii vo vzťahoch, kde si jeden na úkor druhého zvyšuje sebavedomie a chce moc nad partnerom.

Keď sa zo vzťahu stane stresor, človek zvyčajne takýto vzťah ukončí. Byť v partnerskom vzťahu, v ktorom človek zažíva telesné či psychické násilie, je nesmierne náročné. Ešte náročnejšie je takýto vzťah ukončiť.

Obeťami psychického násilia sú ako ženy, tak muži. Tieto vzťahy sú plné pretvárky a psychohier. Ako napríklad opísala spisovateľka Patricia Evans paradoxnú hru: „Zneužívajúci muž si myslí, že sa pokúšate ovládnuť ho, lebo práve to sa pokúša robiť on.“

Manipulátorov môžete včas odhaliť
Je zaujímavé, že manipulatívne vzťahy začínajú ako idylické, až neuveriteľne dokonalé. Napriek tomu existujú znaky, ktoré vás môžu varovať pred takýmto vzťahom. Môže sa stať, že niektoré zo znakov nájdete u osôb, ktoré nie sú manipulátori. Nebezpečné však je, ak sa vyskytujú viaceré súbežne. Tieto charakteristiky (čiastočne upravené podľa Caroline Brehat a Lundy Bancroft) možno nájsť u mužov aj žien.

1. Hovorí neúctivo o svojich bývalých partneroch

Treba byť opatrný pri osobách, ktoré už na začiatku vzťahu hovoria o svojich „ex“ ponižujúco alebo samých seba stavajú do pozície obete. Majte sa na pozore, ak vám partner/-ka povie, že ste prvá osoba, ktorá sa voči nemu správa slušne, a že všetci minulí partneri ho/ju nikdy nepochopili.Úvodná fáza manipulatívneho vzťahu býva neodolateľne idylická.

2. Chce všetko kontrolovať

Spočiatku sa môže zdať príjemné, že ste s osobou, ktorá má snahu postarať sa o všetko. Postupne vás ale bude chcieť kontrolovať. Od drobných poznámok, ako sa obliekate (priveľmi alebo málo sexi), cez poznámky na vašu rodinu až po naliehanie, aby ste mu/jej venovali všetok voľný čas či zmenili prácu podľa jeho/jej predstáv.

3. Je majetnícky/a a žiarlivý/-á

Žiarlivosť je významný varovný signál, ktorý predchádza manipulácii. Manipulátor obhajuje svoju majetnícku povahu a považuje ju za prejav lásky. Manipulátor vás neustále kontroluje a má potrebu vedieť, kde a s kým práve ste. Je za tým majetnícky postoj narcistov (spomínaný nižšie). Stráži vás najmä preto, aby si bol istý, že vás vlastní iba on. Nie ste jeho láskou, ste jeho majetkom.

4. Nikdy nič nie je jeho/jej vina

Manipulatívny človek si ľahko nájde spôsoby, aby vás obvinil zo všetkého možného. Z toho, že ste sa pohádali, že môžete za jeho/jej neúspechy, že sa zachoval neprípustne, že ste ho vyprovokovali. Má sklon dávať sľuby o tom, ako sa polepší, ktoré, samozrejme, nedodrží.

Urážky, vyhrážanie, ponižovanie – to naozaj do vzťahu nepatrí.

Urážky, vyhrážanie, ponižovanie – to naozaj do vzťahu nepatrí.

5. Má zvláštne názory na postavenie muži vs. ženy

Stereotypné názory (častejšie o podradenosti žien) môžu viesť až k fyzickému násiliu. Niektorí manipulátori si zámerne vyberajú mladšie partnerky, ktoré na nich obdivne hľadia a dovolia im prebrať nad nimi kontrolu. Dávajte si pozor, ak sa mužovi páči nerovné rozdelenie práv a moci v partnerskom vzťahu.

6. Mení svoje správanie pred inými ľuďmi

Žiaľ, v praxi sa často stáva, že človek, ktorý doma vytvára psychický teror, pôsobí navonok ako pozorný, ohľaduplný a dokonalý partner. Svoje násilné správanie si necháva na doma, za zatvorené dvere. Ak zažívate vzťah, v ktorom sa cítite nešťastní a psychicky utláčaní, hovorte o tom s niekým, komu dôverujte. Všimne ti tiež, ako sa správa vo svojej rodine. Jedným z varovných signálov je, ak vyrastal/-a v rodine, kde zažíval/-a citový chlad a nedostatok empatie.

7. Meria dvojakým metrom

Dávajte si pozor na osobu, ktorá „vodu káže a víno pije“. Napríklad, ak vám robí scénu, keď prídete neskôr, sám/-a, ale chodí neskoro, je to na zamyslenie. Rozdielne nároky na seba a na vás sú dôležitým nástrojom manipulátora, aby nad vami mal moc.

Manipulácia = boj o moc.

Manipulátori a násilie
Predchádzajúce znaky sa týkali psychickej manipulácie, ktorá ale neraz prechádza v rodinách do fyzického násilia. Síce neexistuje univerzálny portrét manipulátora/-ky, ale ľudia, ktorí sú schopní psychického aj fyzického násilia zvyčajne majú tieto 2 osobnostné črty:

Narcizmus – neustála potreba byť obdivovaný. Narcista sa správa tak, akoby mal moc nad celým svetom. Má dojem, že city, energia, pozornosť, čas aj peniaze jeho partnera/-ky patria jemu. To, že ten druhý mu dáva všetko bezpodmienečne, považuje za normálne. Túži po obdive a nehe, sám to ale svojmu partnerovi/-ke nevie ponúknuť. V jeho správaní sa strieda idylická zaľúbenosť s chladom a neočakávanou prudkosťou.
Násilnícke správanie – patria sem verbálne útoky, izolácia, vyhrážky. Klame a upravuje skutočnosť tak, aby zodpovedala jeho/jej očakávaniam. Vyniká schopnosťou obviňovať a ponižovať partnera/-ku. Zranené ego narcistu je tak veľké, že jeho rana sa môže „zahojiť“ iba ak zničí toho druhého a bude mať navrch.
Človek manipulovaný svojím partnerom/-kou nie je sám sebou, je v zajatí svojho myslenia. Ľudia zasiahnutí psychickým násilím majú sklon pochybovať o sebe a postupne uveria tomu, čo im partner/-ka nahovára.

Významný psychológ 20. storočia Carl Jung povedal, že opakom lásky nie je nenávisť, ale moc. Ak ste sa našli v predchádzajúcich riadkoch, uvedomte si, že ste pripútaní vo vzťahu, v ktorom vás drží jeho/jej túžba po moci, nie láska.

Zdroj: Caroline Bréhat
život po živote
povery

Aj keď sa pokladáte za skeptika, najskôr ste sa v živote už s nejakou tou poverou stretli - a možno tu a tam ste sami neodolali, aby ste niečo neodklepli na drevo.


Rozbité zrkadlo znamená sedem rokov smoly
V dávnych dobách sa verilo, že zrkadlá obsahujú časti našej duše. Našťastie sa tiež verilo, že sa duša každých sedem rokov obnoví, a preto sa po siedmich rokoch končí obdobie smoly, ktoré na seba rozbíjač zrkadiel privolal.
čitaj viac...
kamene
Keďže má každé znamenie zverokruhu svoju vodcovskú planétu, sú pre neho vhodné odlišné kamene. Ako všetci vieme, jednotlivé znamenia sa od seba líšia svojimi povahovými vlastnosťami aj všeobecne prístupom k životu. Keď pri sebe budeme nosiť ten správny kameň, či už len tak v kabelke alebo vo forme šperku, pomôže nám posilniť naše prednosti a vyrovnať sa s našimi slabinami. Aké kamene sa hodí pre vás?
Ako z nich vykľučkovať?

Všetci máme nejaké nedostatky, osobnostné alebo povahové črty, ktoré nám spôsobujú problémy v práci, vo vzťahoch – celkovo v živote. Ako sa vyhnúť problémom podľa znamení? Najdôležitejšie je poznať svoje silné a slabé stránky.
Baran

Silné stránky: Máte skvelé nápady, tvorivú myseľ a ste aktívni. Vďaka tomu je Baran skvelým vodcom, vie vyhrať konkurenčné boje. Vďaka nadšeniu inšpirujete kolegov, viete im ponúknuť návrhy, ktoré pomôžu v ich raste.

Slabé stránky: Až detinsky trváte na uznaní a potrebujete pozornosť. Len tak viete napredovať. Menej šťastné je tiež to, že svoje nápady a názory presadzujete v akejkoľvek situácii bez ohľadu na kontext. Takýmto postojom si urobíte veľa nepriateľov.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Ukážte priateľom, že vám nezáleží len na sebe. Spýtajte sa ich, ako sa im darí, vypočujte ich. Nechajte ich čas od času zvíťaziť a podporte ich v dosiahnutí cieľov. Ukážte, že viete stáť aj za inými ako za sebou samým!
Býk

Silné stránky: Ste ambiciózni, usilovne pracujete na dosiahnutí vašich cieľov. Máte úžasnú intuíciu, osobnú morálku a pracovnú etiku, ste spoľahliví a priateľskí.

Slabé stránky: Najväčšie problémy vám vytvára vaša povestná tvrdohlavosť. Predpokladáte, že vaša subjektívna pravda je jediná pravda a potom strácate úctu k ľuďom, ktorí neladia s vašim myslením. Zbavte sa pocitu, že ostatní sú „zlí“, len preto, že majú iný názor.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Tvrdohlavosť nemusí byť nevyhnutne zlá – znamená, že máte tendenciu robiť veci správne. Zlé je však blokovanie spätnej väzby od ostatných. Nechajte ostatných premýšľať, cítiť sa a konať tak, ako chcú, bez vášho posudzovania a odsudzovania.
Blíženci

Silné stránky: Blíženci majú temperamentnú spoločenskú osobnosť a príťažlivú inteligenciu, vďaka ktorej sa ľahko spriatelia. Sú šikovní, vtipní a strategickí.

Slabé stránky: Neraz prepínate svoje myšlienky a názory, akoby ste v skutočnosti boli dvaja rôzni ľudia. Žijete len v aktuálnom okamihu a celá vaša osobnosť sa mení na základe vášho súčasného postoja a okolia. Analyzujete svoje prostredie, prijímate informácie a radi hovoríte. I keď máte veľa známych, máte problémy s vytváraním pevných vzťahov, pretože to, čo hľadáte sa zo dna na deň mení.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Mnohí vás kvôli častej zmene názorov označia za falošných a nespoľahlivých. Snažte sa dodržať svoje plány a pracovať na cieľoch, ktoré nezmeníte! Naučte sa skutočne rozprávať s priateľmi, nielen hovoriť vtipy a príbehy, o ktoré nik už nemá záujem.
Rak

Silné stránky: Máte obdivuhodnú empatiu, často sa staráte o druhých, pomáhate im. Vypočujete každého trápenie a podporíte ho.

Slabé stránky: Vo všetkých oblastiach vášho života sú veľmi silné emócie. Keď budete vždy konať podľa svojich pocitov, pôsobíte ako náladoví. Navyše, mnohí ľudia nechápu emocionálne výbuchy a zmeny, skôr ich považujú za negatívum. Najhoršie to máte vo vzťahoch. Koho by bavilo znášať vašu náladu a zároveň potláčať vlastné emócie?

Ako sa vyhnúť negatívam?

Naučte sa odpustiť chyby druhých a rozprávať k veci – namiesto vylievania emócií, ktoré negatívne zasahujú aj okolie.
Lev

Silné stránky: Jedno z najcharizmatickejších znamení zverokruhu. Lev žiari, oslňuje, má obrovskú energiu a kreativitu. Je prirodzený vodca schopný nadviazať silné priateľstvá.

Slabé stránky: Potrebujete obdiv okolia, aby sa okolo vás točil celý svet. Kvôli tomu vás okolie môže vnímať ako sebca, ignoranta alebo osobu, ktorá šliape na vrch po chrbtoch iných. Vaše predvádzanie mnohí vnímajú ako teatrálne a neúprimné.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Dajte aj ostatným šancu prejaviť sa, ukázať sa v najlepšom svetle. Nežiarlite, ale doprajte. Neraz je omnoho cennejší pokojný večer s partnerom, úprimný rozhovor vo dvojici ako predvádzanie sa na večierku pred desiatkami ľudí, ktorí vám tlieskajú. Naučte sa tešiť aj z iných vecí, nielen z predvádzania sa.
Panna

Silné stránky: Ste usilovný, ohľaduplný a praktický človek. Neustále chcete pomáhať ľuďom vo vašom okolí. Ostatní si vážia vašu spoľahlivosť, inteligenciu a vynaliezavosť.

Slabé stránky: Až priveľmi sa zameriavate na detaily a radi ovládate takmer všetko. Neraz pôsobíte ako posadnutý perfekcionista. Chcete všetko vylepšiť, aj keď vás o to nikto nepožiadal. Vidíte každý nedostatok, ale ak túto schopnosť použijete na nekonečné kritizovanie niekoho, vyberie si to svoju daň.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Ľudia nechcú neustále počúvať o tom, že všetko robia zle. Naučte sa používať svoje kritické oko a pozornosť, aby ste poukázali na pozitíva, a nie na nedostatky. Naučte sa občas aj pochváliť ostatných!
Váhy

Silné stránky: Ste spoločenský tvor, pre ktorého je mimoriadne jednoduché nadviazať a udržať si nové vzťahy. Okolie má rado vaše vtipy i spôsob správania. Viete priam čarovne riešiť konflikty, za čo vás priatelia zbožňujú. Samozrejme, má to nemalé výhody aj v práci.

Slabé stránky: Aj priveľmi spoločenský prístup môže niekedy okolie brať zle. Nebezpečné je to v práci, ale aj v partnerských vzťahoch. Nedovoľte vstúpiť do nebezpečnej blízkosti vášho partnerského vzťahu ďalšieho človeka či ľudí. Môže sa to obrátiť proti vám i vášmu partnerovi. Myslite na to, že len vy ste zodpovední za svoje šťastie, nie ostatní okolo vás.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Milujete ľudí, ale je nezdravé formovať svoju osobnosť v závislosti od okolia. Naučte sa stať sami sebou!
Škorpión

Silné stránky: Ste veľmi ambiciózni a presne viete, čo chcete, ste tiež ochotní na tom tvrdo pracovať. Potrebujete hlboké vzťahy a silnú dôveru s ľuďmi, ktorí sú vám najbližšie.

Slabé stránky: Milujete záhady a každú chcete rozriešiť. Máte obrovskú túžbu ovládať, zistiť, čo sa skrýva v mysli či minulosti každého človeka, ktorého poznáte. Chcete poznať vnútorné túžby druhých, kvôli čomu sa často stanete podozrievavými. Okolie nebavia testy, ktoré na nich páchate a vaše správanie sa často javí ako nevhodné.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Vaša potreba neustále hľadať „pravdu“ vedie k posadnutosti a paranoji. Nespochybňujte ostatných, nesnažte sa im „vliezť“ do hlavy. Uvedomte si, že každý má svoje súkromie a nesnažte sa robiť na iných svoje štúdie.
Strelec

Silné stránky: Stále hľadáte nové vedomosti, ste v ustavičnom pohybe. Tvrdo pracujete aj za cenu straty pohodlia, dávate si odvážne ciele. Ste vtipní a vaša schopnosť rozprávať príbehy očaruje okolie.

Slabé stránky: Neraz vystupujete tak, že všetko viete, poznáte odpoveď na každú otázku. Kvôli tomu odmietate názory a vedomosti iných. Je fajn byť super múdri a zbierať zručnosti po celý život, ale nie ste jediní. Postoj vševedka vysiela veľmi negatívny druh vibrácií do okolia.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Je pokrytecké označiť váš svetonázor za jediný reálny a potom okamžite odmietnuť každého, kto verí opaku alebo niečomu inému. Vypočujte si ostatných a naučte sa s nimi hovoriť, aj keď sa vám nepáči, čo majú na srdci.
Kozorožec

Silné stránky: Máte neuveriteľné odhodlanie a disciplínu, vďaka ktorej dosiahnete všetky svoje ciele. Ste fantastický vodca a veľmi dobre sa angažujete v akomkoľvek aspekte života, či už ide o prácu alebo o blízke vzťahy.

Slabé stránky: Sústavne ste v jednom kolotoči a neviete vypnúť. Strácate spontánnosť, hravosť, kontakty s ľuďmi. Pôsobíte uzatvorene a nasmerovane len na vašu prácu.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Naučte sa uvoľniť! Zoberte si voľno, pár dní relaxu nezničia vašu kariéru, ani ju neohrozia. Stretnite sa s rodinou a priateľmi. Dovoľte si zabaviť sa a relaxovať.
Vodnár

Silné stránky: Ste revolucionári, ktorí sa snažia všade, kde je to možné, presadiť nezávislosť. Ste známi kreativitou, snívate o zmene sveta.

Slabé stránky: Nič vás nerobí šťastnejším, ako keď do diskusie pridáte svoj kontroverzný názor a prinútite ostatných, aby prehodnotili svoj postoj. Ešte lepšie, keď získate uznanie za svoj názor. Neustále potrebujete poukazovať na svoje špeciálne a zvláštne myšlienky. Žiaľ, toto neraz vyvoláva negatívne emócie u iných.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Ste výstrední i bez toho, aby ste neustále poukazovali na svoju „inakosť“. Prezentujte svoju kreativitu a myslenie pozitívnym spôsobom, nie tak, že si poženiete okolie proti sebe.
Ryby

Silné stránky: Vďaka láskavosti a tvorivosti sú vaše vzťahy vášnivé a duchovné. Často tápete vo svete fantázií, ale neraz sa aj sny stanú skutočnosťou. Podpora ľudí, ktorí stoja nohami na zemi vám prospeje, rovnako ako im – vy ich povznesiete do výšin.

Slabé stránky: Vždy ste ukrytí vo svojom malom svete, stratení vo svojich snoch. Ste emocionálne otvorenejší ako akékoľvek iné znamenie, plní súcitu a neuveriteľne citliví. Máte problém vysporiadať sa so skutočným svetom.

Ako sa vyhnúť negatívam?

Aký je váš malý svet? Ako sa líši od reality? Odpovedzte si a budete vedieť, aké zmeny v skutočnom svete máte urobiť.. Ak žijete na inej frekvencii ako ostatní, je jasné, že nemáte priateľov a možnosť zdieľať toľko lásky a priateľstva. Držte sa viac pri zemi, inak uletíte ako balón.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.